Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Rekonstrukci podporuji

27.4.2012 17:06 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

Dobrý den, nejsem sice "chk", ale přesto si dovolím... sám jsem nic neprivatizoval, protože patřím do generace lidí, které už nikdo žádný dekret na byt nedal. Rodiče si svůj byt privatizovali a dodnes v něm bydlí.

Cenu za kterou se privatizuje nepovažuji za stěžejní, ale to zvýhodnění nájemníků mi v podstatě nevadí. Problémem prostě je, že privatizace se protáhla a dnes bezmála 1/4 století od revoluce lidi zapomínají proč se s ní vůbec začalo.

Jako zásadní problém však vidím způsob privatizace. Vy totiž vycházíte z mylné představy, že za rekonstruované domy městská část víc trhne. Nikdy tomu tak nebylo a tipuji, že ani nebude. Veškeré rekonstrukce byly dělány natolik neefektivním způsobem, že privatizační cena rekonstruovaných bytů byla menší, než cena nerekonstruovaných bytů + náklady na rekonstrukci.

Tedy, kdyby nájemníci privatizovali nerekonstruované byty a následně si vše sami zařídili dle svých představ, sami si ohlídali kvalitu provedené práce a cenu, bylo by to výhodné nejen pro ně, ale i pro Vás jako daňového poplatníka. Nevím jak Vy, ale já mám zkušenost, že stát je horším hospodářem, než soukromník.

Pro zajímavost se podívejte třeba na náklady na rekonstrukci paneláku v Lupáčovce... přepočítejte si to na m2... to je už skoro cena novostavby.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama