Diskuse

Reportáž ČTK ze zastupitelstva

Vložit nový příspěvek

Rekonstrukci podporuji

26.4.2012 16:18 vložil Jiří

Jako občan, řidič a plátce daní trvale bydlící na Praze 3 (ve vlastním bytě) nevidím na plánované rekonstrukci otřesných paneláků nic špatného. A tvrzení, že parkovací místa zde nejsou třeba mi při každodenním pohledu do ulic přijde opravdu směšné.

A pokud jsou podmínky po dobu rekonstrukce tak nesnesitelné (což nerozporuji), nájemníkům přece nikdo nebrání rozvázat nájemní smlouvu a najít si jiný byt - na trhu je jich dost.

Pokud budou zrekonstruované byty stát při případné privatizaci o něco víc, bude to jen dobře - naše městská část tak alespoň získá víc peněz.

Vůbec, po celou dobu co (nesoustavně) sleduji spory o podmínky privatizace obecních bytů mi vrtá hlavou, čím si jejich nájemníci zasloužili ty skvělé ceny ?? A proč my ostatní, kteří tuto šanci nemáme, budeme na výhody privatizujících nájemníků doplácet tím, že městská část nebude mít tolik peněz na veřejné projekty, kolik by mohla...Reagovat  Reagovat s citací


Re: Rekonstrukci podporuji

26.4.2012 16:34 vložil chk

Váš příspěvek považuji za hloupý.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Rekonstrukci podporuji

27.4.2012 11:37 vložil Jiří

A takhle nějaký argument by nebyl ? Nebyl, což, tak aspoń plivnout...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Rekonstrukci podporuji

27.4.2012 17:06 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

Dobrý den, nejsem sice "chk", ale přesto si dovolím... sám jsem nic neprivatizoval, protože patřím do generace lidí, které už nikdo žádný dekret na byt nedal. Rodiče si svůj byt privatizovali a dodnes v něm bydlí.

Cenu za kterou se privatizuje nepovažuji za stěžejní, ale to zvýhodnění nájemníků mi v podstatě nevadí. Problémem prostě je, že privatizace se protáhla a dnes bezmála 1/4 století od revoluce lidi zapomínají proč se s ní vůbec začalo.

Jako zásadní problém však vidím způsob privatizace. Vy totiž vycházíte z mylné představy, že za rekonstruované domy městská část víc trhne. Nikdy tomu tak nebylo a tipuji, že ani nebude. Veškeré rekonstrukce byly dělány natolik neefektivním způsobem, že privatizační cena rekonstruovaných bytů byla menší, než cena nerekonstruovaných bytů + náklady na rekonstrukci.

Tedy, kdyby nájemníci privatizovali nerekonstruované byty a následně si vše sami zařídili dle svých představ, sami si ohlídali kvalitu provedené práce a cenu, bylo by to výhodné nejen pro ně, ale i pro Vás jako daňového poplatníka. Nevím jak Vy, ale já mám zkušenost, že stát je horším hospodářem, než soukromník.

Pro zajímavost se podívejte třeba na náklady na rekonstrukci paneláku v Lupáčovce... přepočítejte si to na m2... to je už skoro cena novostavby.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Rekonstrukci podporuji

27.4.2012 17:46 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

A dovolím si ještě krátkou poznámku k těm garážím - ano - ulice jsou plné aut. Ale tu úvahu Vám trochu zkomplikuji. Náklady na stavbu jednoho podzemního garážového stání v režii MČ Praha 3 se pohybují v rozmezí 1 - 2 mil. Kč. Pronájem takového stání tedy nemůže být za pár stovek, ale jedná se o tisíce. V současné době má MČ Praha 3 tolik volných garáží, že nabídka převyšuje poptávku. A to dost výrazně. Za ty peníze je nikdo nechce. Tedy proč stavět další?


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama