Diskuse

Reportáž ČTK ze zastupitelstva

Vložit nový příspěvek

Re: Rekonstrukci podporuji

27.4.2012 14:23 vložil Občan

Pane Jiří, vy píšete o výhodných cenách, ale vtip je v tom, že v reálu by P3 na trhu vůbec nebyla schopna prodat ty tisíce obsazených bytů najemníkama za ty jejich odhadní ceny, stejně tak jako P10 neprodala onu jednu ze tří vil ani za odhadní cenu a ta narozdíl od privatizovaných bytů byla prazdná k nastěhování a né obsazena nájemníkama. A to už vůbec nemluvím o tom, co by takový převis nabídky způsobil. To je abych Vás uvedl do reálu. Platí ale, že neboť převod bytů nájemníkům samozřejmě není komerční prodej.Jinak na rekonstrukci paneláků samozřejmě není nic špatného, když si odmyslíme ty mlsné kocoury v pozadí čekající na předražené obecní zakázky. Proč by si dům měli opravovat budoucí vlastníci, když tam může finance protočit obec, že? Jen abyste se při takovém hospodaření nedivil až vám půjdou po dani z nemovitosti, neboť zdroje postupně vyschnou.....


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Rekonstrukci podporuji

5.5.2012 21:25 vložil Jiří

No, tak by je neprodala a nechala si je - od příštího roku budou nájmy sjednávány tržně, takže by na tom mohla vydělat. Ale to by se pan Stropnický a celý Žižkov (jenom) sobě asi zvencnul ;-)

A co se týče opravování domu budoucími vlastníky - tedy po privatizaci už vlastníky bez přívlastků - dokážete si představit, jak se jednotliví majitelé bytů (byť třeba jen v jednom vchodě) dohadují na schválení nákladů nutných pro zateplení domu, opravu fasády, rekonstrukci výtahu, rekonstrukci společných prostor ? Já si to dokážu představit dost živě - párkrát jsem to už zažil - a proto se obávám, že ty paneláky by byly pořád stejné ještě dost dlouho, byť s krásně opravenými byty.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama