Šikana lidí, nebo ochrana stromů?

Šikana lidí, nebo ochrana stromů?

Sporná rekonstrukce ulice Pod lipami vyvolává v obyvatelích otázky nad smyslem některých stavebních prvků. Především je dráždí zbytečné omezení parkovacích míst a nákladnost stavby. Vzniká podezření, že cílem zrušení parkovacích stání by mohlo být získání podpory pro výstavbu nákladných podzemních garáží za obecní peníze.

Tajemný záměr investora

"Posílám vám foto a kopii dopisu, který jsem zaslala ÚMČ v Praze3. Měl by se v naší ulici někdo zastavit a podívat se na ty metráky nesmyslného železa, kterými okrášlili naši ulici a ubrali desítky parkovacích míst," uvádí paní Křížová, která zde bydlí.

"Bylo mi sděleno, že stavební povolení bylo vydáno odborem dopravy v Praze 3 a že Strana Zelených s touto iniciativou nemá nic společného. Někdo na této nesmyslné akci vydělal, zatimco lidem v ulici zbýva bezmocný vztek, když není kde zaparkovat," rozhořčuje se obyvatelka ulice.

Pravdou je, že se nejprve v rámci rekonstrukce celé vozovky instalovaly obrubníky bez oněch kritizovaných ostrůvků. Pak jednoho dne již zabetónované obrubníky dělníci vytrhali a vytvořili ona záludná zákoutí, nad kterými si teď všichni lámou hlavu.

auto

 

"Prosím dobře si prohledněte přiložené fotografie, aby bylo zřejmé, jak se vydávají obrovské částky peněz za podivnou rekonstrukci naší ulice," uvádí dále paní Křížová. "Přitom došlo k naprosto nesmyslným krokům v rámci údajné ochrany našich stromů. Z nepochopitelnych důvodu udělali kolem našich stromů několikametrové ostrůvky s obrubníkem. Tím efektivně zlikvidovali desítky parkovacích míst. Jenom u nás před domem teď chybí 9 mist."

"Nic podobného v celé Praze neexistuje a stromy žijí zcela spokojeně!"

"Tímto postupem  znehodnotili naše nemovitosti. Kupovala jsem můj byt s ohledem na dostatek parkování.  Nyní, aby lidem zabránili parkovat na blátě v ostrůvcích, začali je obehnávat příšerným potrubím, které má sloužit jako zábradlí. Tohle potrubí betonují hluboko do země těsně u stromu, kde snadno naruší kořeny stromů, které údajně chrání před našimi zaparkovanými auty!"

 

"To všechno prý na přání "zelených". Na koho příkaz? Odkud tečou finance a kam? Nemá být hlavnímm cílem při úpravách ulic zlepšit kvalitu života pro občany, přidávat parkovací možnosti. Nebo snad je tady nějaky dábelský záměr tímto terorizováním občanů prosadit projekt stavby (podzemního) parkoviště nedaleko odtud?"

Bohužel otázky paní Křížové musíme nechat bez odpovědi, protože ji neznáme. Vysvětlí radnice svoje záměry?


 

reklama