VIDEOANKETA: Jak proměnit Husitskou a Koněvovu?

Kauza stavbyVIDEOANKETA: Jak proměnit Husitskou a Koněvovu?

Jak by se měly proměnit ulice Husitská a Koněvova? Záznam ze včerejší diskuze teprve připravujeme, už teď se ale můžete podívat na celý sestřih ankety mezi místními. Jaký dojem z ulic máte vy?

Hlavním problémem obou ulic je podle účastníků včerejší diskuze přetížení automobilovou dopravou, a pak také nedostatečný úklid a bezpečnost místa. Na stole dnes leží projekt rekonstrukce od Technické správy komunikací, který ale počítá spíše s technickou úpravou vozovky. Do věci se nedávno vložil magistrátní Institut plánování a rozvoje, který v rámci i tak velké investice chce ulici zklidnit, zpříjemnit pro pěší a případně i napojit na blízkou cyklostezku. Konkrétní podoba a rozsah rekonstrukce je dnes v jednání a podstatnou měrou záleží na městské části Praha 3 a jejích zástupcích, jak dobře dokáží své zájmy formulovat a prosazovat. Více informací k tématu připravujeme.

kamera: Tobiáš Hrabec

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.Související články

POZVÁNKA K DISKUZI: Jak proměnit Husitskou a Koněvovu?

Občanské sdružení Kauza3.cz považuje situaci na Husitské a Koněvově za problematickou. Historická cesta z Prahy na východ Čech je hlavní osou Dolního Žižkova, v celoměstském měřítku dnes funguje jako přípojka na magistrálu. Lokalita Dolního Žižkova má mnoho problémů sociálně-ekonomické povahy: obchodnímu parteru domů často dominují zastavárny, herny a ...pokračování
reklama