Bývalý místostarosta Zdeněk Lochman vzdal soud s Kauzou 3 a sdružením Žižkov nejen sobě

Bývalý místostarosta Zdeněk Lochman vzdal soud s Kauzou 3 a sdružením Žižkov nejen sobě

O našich soudních peripetiích jsme již napsali řadu článků. Formulace žaloby Zdeňka Lochmana z ODS patřila k těm ostřeji formulovaným. Po Kauze 3 a sdružení Žižkov nejen sobě se domáhal omluvy a finanční náhrady.

V žalobě se například uvádí „Jako místostarosta poměrně velké městské části měl přiměřený plat ve výši přibližně 60 000 Kč hrubého, v současné době hledá uplatnění a poptává pracovní nabídky, žádná z nich však neobsahuje platové ohodnocení ve stejné výši.“
 
Podrobnosti o žalobě se můžete dočíst ZDE.
 
Naplánované jednání, které mělo proběhnout minulý pátek (5.9.2014) u Městského soudu v Praze bylo neočekávaně zrušeno. Bývalý místostarosta Zdeněk Lochman vzal žalobu zpět a v takovém případě je řízení ukončeno.
 
V tiskovém prohlášení Žižkov nejen sobe se mj. uvádí „V žádném případě nešlo o mimosoudní vyrovnání nebo dohodu o smír, ale o jednostranný akt pana Lochmana, který zřejmě pochopil, že v této věci nemá šanci“. My z Kauzy 3 tato slova potvrzujeme.
 
Kauza 3 bude vymáhat náklady spojené s právním zastoupením v této věci. V této věci je třeba připomenout, že Kauza 3 čelila řadě podobných žalob z kruhů napojených na místní ODS. Jeden z případů se dostal až k Nejvyššímu soudu v Brně. Ve všech případech soudy žalobu zamítly jako bezdůvodnou.
 

Související články

Další soudní výhra pro Kauza3!

Jak jsme již čtenáře informovali v několika článcích, na Kauzu3 a bývalého zastupitele za stranu Zelených Martina Valentu byl Obvodním soudem pro Prahu 3 vydán v květnu 2010 platební rozkaz v celkové výši 38.482,-Kč. Žalobcem byla společnost Rachot production sídlící v Paláci Akropolis a která měla vždy velmi úzké vazby na tehdejšího radního za ODS Pavla Hurdu.pokračování
reklama