Koho volit: Hospůdka na Parukářce (6. díl našeho předvolebního seriálu)

Koho volit: Hospůdka na Parukářce (6. díl našeho předvolebního seriálu)

Podporujete stavbu nové hospody na vrchu Parukářka podle návrhu architektonické platformy re:, kterou vypracovala ve spolupráci s radnicí? Pokud ne, jak by se mělo naložit se stávající hospodou?

KSČM: Nepodporujeme v Praze zavádět starý model turistiky v německém císařství: co kopec to hospoda a rozhledna. Hospod je v Praze 3 dost a není důvod, aby další trčela uprostřed klidové zóny odpočinku a rekreace v parku Parukářka. A rozhled je tam dobrý i bez rozhledny.

Svobodní: Stavbu nové hospody na Parukářce nepodporujeme a nemáme v plánu do této problematiky zasahovat. Dle našeho názoru provozovatel ví nejlépe, co s hospodou udělat a jak s ní naložit.

TOP 09: Vzhledem k tomu, že na stávající objekt je vystaven demoliční výměr, musí radnice, která je vlastníkem vybudovat novou zahradní restauraci, která bude odpovídat platným předpisům, umožní občerstvení všem skupinám obyvatel, které navštěvují Parukářku a nenaruší vzhled oblíbeného parku. Tedy bude vypadat např. jako vámi zmiňovaný projekt.

VPM: Podporujete stavbu nové hospody na vrchu Parukářka podle návrhu architektonické platformy, kterou vypracovala ve spolupráci s radnicí? Ano, podporujeme novou restauraci na Křížku.

ČSSD: Hospoda na vrchu Parukářka k tomuto místu neodmyslitelně patří. Je zapotřebí, aby nová stavba co nejvíce připomínala stávající budovu a aby byla nadále přístupná širokému spektru návštěvníků, proto ČSSD tento projekt podporuje.

DOMOV: Jak jsem řekla, Parukářka má svoje kouzlo možná právě ipro onu hospůdku,ale my vždy v DOMOVě preferujeme zeptat  se občanů na jejich názor, Takže bych to udělala.  A jejich názorem bych se řídila.

DJK: Stávající stav hospůdky je nevyhovující a bude třeba ji nahradit novou stavbou. Nemám zde vyhraněný názor jak by měla stavby vypadat ale s ohledem na rozpočet bych hledal jiné způsoby financování.

ODS: Podporujete stavbu nové hospody na vrchu Parukářka podle návrhu architektonické platformy re:, kterou vypracovala ve spolupráci s radnicí? Pokud ne, jak by se mělo naložit se stávající hospodou? Velmi podporujeme stavbu nové hospody pro všechny kategorie občanů a úpravu okolního prostoru v dolní části vrchu na Parukářce, nicméně se nám příliš nelíbí aktuální návrh. Navrhovali bychom vypsání nové soutěže a předložení nového konceptu.

Ž(n)S: Na stávající hospůdku je vydán demoliční výměr, není jiné cesty než najít jiné řešení a postavit nový objekt. Starý návrh ADIKON z roku 2005 jsme vyhodnotili jako nekvalitní. Návrh re: podporujeme, zástupce starosty za ŽNS byl garantem celého procesu, uspořádal veřejné setkání při zadání zpracování studie a oslovil kvalitního architekta. Je na něm dosud shoda mezi všemi, s nimiž byl projednáván.

Vizualizace diskutovaného návrhu:

 


Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.


Související články

(Ne)chcete, aby cyklisté na Praze 3 měli více místa? Přečtěte si, koho volit

Podpora cyklistiky je politicky vděčné téma. V různé podobě ji rozhlašují všechny strany. Co když se ale musí vybírat mezi automobilovou dopravou a cyklisty? A je cyklistika spíše rekreační činnost, nebo každodenní způsob dopravy? Na těchto otázkách už se názory různí – a mohou být i klíčem pro rozhodnutí v nadcházejících volbách.pokračování

Komu chcete, aby městská část pronajímala byty? Přečtěte si, koho volit

Má městská část vlastnit byty? Má na jejich pronájmu vydělávat, nebo je poskytovat jako podporu lidem v nouzi? Na tyto otázky se názory politických stran různí – a mohou být i klíčem pro rozhodnutí v nadcházejících volbách.pokračování

(Ne)chcete rekonstrukci náměstí Jiřího z Poděbrad? A co s kašnou? Přečtěte si, koho volit

V minulém roce probíhalo množství diskuzí nad návrhem rekonstrukce náměstí Jiřího z Poděbrad. Má radnice realizovat současný návrh architektonického studia MCA? Pokud ne, jaké jsou jeho nedostatky a co s náměstím dále? A jaký bude osud kašny? Na tyto otázky se názory politických stran různí a mohou být i klíčem pro rozhodnutí v nadcházejících volbách. Jedno ...pokračování

Chceme další farmářské tržiště, shodují se strany. Kde? Přečtěte si, koho volit

Na Praze 3 má přibýt farmářské tržiště, jedno místo je málo. Na tom se shoduje všech devět stran, které zaslaly odpovědi na naše otázky. Mezi nejčastějšími místy, kde by tržiště mohlo fungovat, jmenují Propokovo náměstí nebo Ohradu. Kde by mělo stát a mělo by být v něčem odlišné od toho na Jiřího z Poděbrad?pokračování

Kde má městská část získávat peníze a kam je posílat? Koho volit?

Jak plánují strany financovat chod městské části? Kde radnice utrácí příliš a co by měla podpořit? Jak postupovat v privatizaci bytů a je možné, že peníze z ní dojdou? Zeptali jsme se stran, jaké mají plány s rozpočtem Prahy 3. I v posledním týdnu před volbami zveřejňujeme na webu Kauzy 3 sérii textů „Koho volit?“. U sedmi politických témat jsme se podívali, ...pokračování
reklama