Diskuse

Kompletní videozáznam z veřejné debaty kandidátů na starostu Prahy 3

Vložit nový příspěvek

Stropnický na novinky.cz

9.10.2014 22:26 vložil Krupice

Pan Stropnický opět slavný, stále si myslí, že negativní reklama je taky reklama? http://www.novinky.cz/domaci/350062-ptejte-se-me-at-se-jini-nedostanou-ke-slovu-instruoval-sve-fanousky-matej-stropnicky.html


Reagovat  Reagovat s citací


postřehy z debaty

9.10.2014 14:52 vložil Helena

Na úvod bych ráda poděkovala organizátorům této debaty, neboť pro mne jako pracujícího občana Prahy 3 není reálné obcházet předvolební agitace jednotlivých stran a tvořit si názor na jejich program jednotlivě. Pravdou taky je, že papír snese všechno a většinou pěkně zpracované letáčky s usmívající se tváří a spoustou líbivých vět, nemá tu správnou vypovídací hodnotu.

Co mne potěšilo: Bylo fajn, že posadili alespoň těch sedm lídrů na jedno místo, pokládali jim stejné otázky a dávali jim stejný čas na odpověď. Témata debaty byla vlastně jasně daná už předem, protože NNŽ, Parukářka, Jiřák... to je to, co Trojku teď právě nejvíc pálí a na co je hodně vidět. Všichni kandidáti byli pěkně připravení a v podstatě odpovídali jak z partesu. Musím říct, že i tak mi to osobně pomohlo v mé mírné nerozhodnosti. Jistě jsem věděla, že „do leva“ mé kroky nevedou, což se mi potvrdilo i na této diskusi.

Co mne překvapilo: Na debatě měli kandidáti poměrně „hlasité stranické fankluby“, budiž, podporu chceme každý, ale nemohu nezmínit, že pár minut po 19h se na balkon dostavila skupinka mladých lidí ve věku cca 30 let, kteří dali ihned znát, čí že jsou tým. Ve chvíli, kdy mluvil pan Belllu, byli ticho jak pěničky a v závěru mu nadšeně tleskali...až sem je to v pořádku. Na druhou stranu při projevech ostatních kandidátů si naprosto nerušeně mezi sebou povídali, smáli se a vůbec nebrali na vědomí, že je zde hrstka občanů, kteří si ve svém volném čase a v zájmu o dění na Praze 3 přišli poslechnout všechny kandidáty. Ráda bych jim vzkázala, že je opravdu pěkné, že se dali na cestu obrody ODS (mimochodem, byla jsem do roku 2006 jejich voličkou v KV), ale bez respektu k lidem v jejich okolí, bez respektu k „protivníkovi“ a bez schopnosti naslouchat, jim tu obrodu nikdo neuvěří. Nehledě na to, že jde vlastně „jen“ o slušné chování.

Co mne pobavilo: Pan Stropnický a jeho vyjádření k černému výlepu, „sám jsem nevylepoval“...v mžiku mi bylo jasné, že bude nutně následovat vyjádření „že jich na to bylo víc“, ale co to je pro boha za vyjádření?? Proč se k tomu aspoň nepostavil jako chlap?? Asi proto, že je „politik“...

Co mne vytočilo: Odpovědi na otázku, z čeho vlastně bude Trojka žít, až dotečou peníze z privatizace. Všichni chtějí šetřit, to je dobré znamení...ale z úst ani jednoho kandidáta nezaznělo, že velká úspora by byla, kdyby se konečně prodal nebo alespoň pronajal za tržní cenu, ten neskutečný počet volných bytů ve zprivatizovaných domech, za které městská část měsíčně platí opravdu nemalé peníze do fondu oprav jednotlivým SVJ. (Rozumím tomu, že je potřeba ponechat si část bytů pro sociální účely, ale tolik?) Tohle je báječná vizitka pana Stropnického, který má správu majetku ve své gesci a za celou dobu působení ve své funkci nebyl schopen připravit nějakou koncepci, jak s tímto odtokem peněz naložit. Nedalo se nevšimnout, že na prvním místě v úsporách jmenoval pan Stropnický úsporu na úřednicích (developeři až na druhém), gratuluji, to je pro ně teprve ta správná motivace k výkonu jejich mnohdy nelehké práce, neboť přeci víme, že „úředník je ten nepříjemný, neschopný, nic nedělá a každý si na něm může zchladit hrdlo“. Nezávidím jim nadřízeného, jako je pan Stropnický. Ptám se, což takhle nemít každý člen rady reprefond ve výši několika měsíčních platů úředníka? Nicméně...i to je nicotný výdaj proti Viktorce, že?

No a poslední tečkou je vyjádření opět pana Stropnického, že řešením na „zlobivé nepřizpůsobivé“ v domě v Husitské ulici by bylo to, že zbývající řádné nájemníky – starousedlíky, odstěhuje jinam. Bravo !!

Nechci se trefovat jen do pana Stropnického, ale on se opravdu postaral o hlášky večera. Pan Ambrož nepřekvapil, pan Štampach vyloudil pousmání, Ing. et Mgr. Ropková skvělá sociálně demokratická rétorika, Ing. Hujová potěšila, že byla stejně zděšená z některých výroků svého místostarosty, Bc. Bellu - smíšené pocity z mladého konzervativce pod křídly již nekandidujícího někdejšího vládce radnice a konečně pan Konvička s poměrně s lidským a selským přístupem. Tolik mé postřehy...

Držím nám občanům Prahy 3 palce, aby jsme si správně zvolili. Alespoň my, kteří k těm volbám dorazíme!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: postřehy z debaty

9.10.2014 15:42 vložil Kuděj

V mnohém máte pravdu. Přesto mě napadlo, zda se dožijeme doby, kdy budou lidé stavět obhajobu své volby na pozitivních tezích o svém kandidátovi, místo toho, aby všechny zavalili kritikou a pak volili "nejmenší zlo". Podle mě to není problém jen politiků, ale nás všech.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: postřehy z debaty

9.10.2014 20:39 vložil Helena

Ano, i Vy máte pravdu. Je to o nás o lidech a ano, máte pravdu, momentálně je to volba menšího zla, protože přesvědčená nejsem. Uvědomuji si, že můj příspěvek vyzněl kriticky, ale vztahoval se k projevům v debatě. Rozhodně si nemyslím, že by se na Trojce neudálo nic dobrého, naopak. Také bych byla ráda, kdyby jsme byli přesvědčení voliči a náš kandidát by splnil vše, co slíbil.


Reagovat  Reagovat s citací


MÁTE PRÁVO

8.10.2014 22:17 vložil OTA

Něco mi říká, že Zelení tu kampaň letos drobet přepálilo a lídr se jim vymkl z rukou. Dnes další reportáž na Primě se Stropnickým. Všude černý výlep. Nepokrytá spolupráce s Andrejem Babišem. Přitom pan Stropnický se ještě loni ofrňoval na svého tatíka, ale letos se mu hlasy hodí STBáka náramně hodí. Zatímco dříve Zelení kritizovali za zneužívání obecních novin, dnes právě v tomhle sám Stropnický exceluje. Zvolen za každou cenu.


Reagovat  Reagovat s citací


Díky za video

8.10.2014 17:51 vložil Jan Vlček

Jinak děkuji za video. Doufám, že bude mít větší sledovanost než návštěvu v sále. Tento rok jsem se kvůli nemoci neúčastnil, přesto mě video vyvolalo touho napsat komentář:
Mé subjektivní hodnocení kandidátů je, že pan Ambrož s paní Hujovou se modlili od první minuty, kdy to skončí, míra znudění absolutní. Panové Konvička, Štampach, Stropnický a Bellu měli alespoň onen zápal pro věc. Na slečnu či paní Ropkovou se určitě kouká lépe než na pana Nigrina, nicméně její asertivní a až zcela strojový profesionální rytmus mě překvapil. Z obsahové stránky a vlastními názory se mi nejvíce zamlouvají pánové Štampach a Konvička.
Každopádně díky všem, co organizují tuto debatu každý volební rok.

Krásný víkend a šťastnou ruku.


Reagovat  Reagovat s citací


Debata a černý výlep v TV Prima

8.10.2014 10:37 vložil František Nekvapil

Komentář pana Stropnického ke svému černému výlepu byl zřejmě tak zarážející, že si jej povšimla i TV Prima ve svém včerejším večerním zpravodajství!
http://play.iprima.cz/zpravy-ftv-prima/zpravy-ftv-prima-7102014 (čas 24:00)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Debata a černý výlep v TV Prima

8.10.2014 16:54 vložil Bohdan Ganicky

Jenom skoda, ze Svobodni a evidentne ani TV Prima nerozumi tomu, co znamena "nelepil jsem sam" a snazi se tak pomylene Mateje Stropnickeho obvinovat ze lzi. Ale co uz, trocha televizni publicity nikdy neuskodi! :)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Debata a černý výlep v TV Prima

8.10.2014 17:35 vložil Jan Vlček

Člověk by očekával, že se Místostarosta nebude chovat stejně postpubertálně jako vypadá jeho knír..
ale taky si myslím, že publicita spíše pomáhá.. ,-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Debata a černý výlep v TV Prima

9.10.2014 13:25 vložil Mojmír Mikuláš

Vážený pane Ganický. Svobodní hlavně reagovali na poničení Svobodných plakátů (i reklamy dalších politických stran) prostřednictvím černého výlepu panem Stropnickým a lidmi, které si na toto páchání trestné činnosti najal, čímž vznikla poškozeným subjektům vysoká hmotná škoda. Jako občan Prahy 3 požaduji od kandidáta do zastupitelstva hlavně dodržování zákonů a smysl pro fair play. Absenci těchto základních pilířů politické slušnosti nemůže nahradit jednička za rétorické cvičení.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Debata a černý výlep v TV Prima

9.10.2014 07:56 vložil Milena Pekařová

Co se pořád divíte? Pan Stropnický je arogantní namyšlenec. Neustále mluví o morálce, ohání se všemi možnými i nemožnými argumenty a bez uzardění porušuje zákony! Výmluva, že všechny plochy vykoupily jiné strany je směšná! Jejich trojkoaliční sololity visí všude na sloupech, tak si to hoši mohli domluvit. A mimochodem, také jsou jiné možnosti prezentace. Např. pošta, JC Decaux a další nosiče. Jenže Matýsek jiné peníze, než obecní nemá – tak to vyřešil po svém! A ostatním opět plivl do tváře. Když jsou blbý, tak ať platěj. Chacha, já jsem přeci „muž“ s knírem!


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama