Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Charakter k pohledání - Stropnický

29.10.2014 20:08 vložil sunegha

Datace Jiřího Ptáčka určitě odpovídá realitě více, než jsem shora uvedl. V hodnocení příčin a následků vývoj vnímám jinak. Jsem si jistý, že jsme jednali o koalici malých stran mimo stranu vlastní (KDU-ČSL) celkem 3 x myslím,, že jednání se vedla i před tím. Poprvé se takové koalice odmítly zúčastnit Zelení ( na ODA si nepamatuji, připouštím, že odmítla) tak byla koalice s SNK ED a aktivisty(asi 2006), podruhé odmítly VV a to byla koalice se Zelenými a SPOZ a aktivisty (2010), potřetí nyní. Opravdu se nepamatuji s kým jsem hovořil na dané téma před rokem 2006, ale zcela jistě s mnohými. U všeho jsem byl též.
Osobně jsem vždy prosazoval do volebních programů privatizaci bytů
a myslím,. že součástí programů byla. Bylo mi jedno, kdo se k tématu hlásí, důležité bylo, že je prosazována správná věc, protože právě plíživá privatizace byla jedním ze zdrojů zlé houby, která prorůstala politikou nejen v P-3.
Zelení resp.ŽnS buď přejali myšlenky na nutnost vyvolání změny mj.prostřednictvím tématu privatizace nebo dospěli k takovému závěru vlastní cestou, ale pochopili a uchopili téma. Byl to nejen Matěj Stropnický, kdo se osobně velmi angažoval a doslova chodil dům od domu. Nejen on, ale on se stal nejviditelnějším a tomu odpovídal i volební výsledek v r. 2010 v jeho volebním obvodu.
Následná koaliční spolupráce mezi SZ a KDU-ČSL se osvědčila a tak jsme si společnou kandidátku zopakovali i nyní. Máme prostě společná témata a to, co nás rozděluje, neřešíme. Hledáme shodu a nikoliv rozkol.
Mě osobně šlo a jde o věc, takže hledám způsob jak prosadit to, co pokládám za přínosné. Preferuji shodu a nikoliv diktát, ale za situace, kdy jsem postaven před hotovou věc, tak nejprve zjišťuji, do jaké míry je taková věc hotová..., Šachisté by hovořili o vynucených tazích..

Protihurdovská opozice se jako celek určitě netransformovala v ŽnS. Část protihurdovské opozice možná poskytla vzniku ŽnS inspiraci.

Já si myslím, že je jedno, pod jakým názvem koalice existuje, důležité je, jaký má program, jak ho prosazuje a jak případně zdůvodní jeho nenaplnění. Příští volby vystaví účet všem.

Tomáš Suneghaantispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama