Diskuse

Zdeněk Zábojník, ČSSD: ČSSD v Praze 3 byla dobrým partnerem ve vyjednávání

Vložit nový příspěvek

Re: Kdo se nechtěl dohodnout?

4.11.2014 11:32 vložil Zdeněk Zábojník

Dobrý den,
pro zhodnocení toho, proč jednání dopadla pro ŽNS neúspěšně, je třeba vyjít z počtů zastupitelů. ŽNS+ČSSD jich měly dohromady 16. Nerozumím tomu, proč se ŽNS nevydalo již na začátku touto cestou. ČSSD byla vždy tím, kdo byl pozván k jednáním, nikoliv tím, kdo by jednání aktivně organizoval.
A teď ke koaličnímu programu. Jedinou stranou v Praze 3, která zpracovala svůj návrh koaličního programu byla ČSSD. Všechny ostatní strany - ŽNS, TOP 09, ODS i všichni ostatní, nezpracovaly doslova nic.
ČSSD pro jednání s TOP 09 poslala návrh koaličního programu. Ovšem připomínek od TOP 09 bylo v té době v podstatě minimum. Zapracováním připomínek TOP 09 se z návrhu ČSSD stal společný návrh ČSSD a TOP 09.
Z Vašich tří bodů mohu potvrdit pouze ten první. Požadavek na to, že koaličním programem se stane volební program ŽNS byl předložen formou ultimáta. Ale opakuji, že ŽNS nikdy žádný svůj návrh nezpracovala a k jednání nepředložila. Pokud by něco poslala, připomínkovali bychom to.
Požadavek číslo dvě jsme splnili, vždyť my jako ČSSD jsme vycházeli z vlastního programu a to jsme ŽNS i TOP 09 dopředu poslali.
A k třetímu bodu - ŽNS nikdy nic nezpracovala, tudíž nebylo co odmítat.
Pokud Vám byl vysvětlen krach jednání TOP09+ŽNS+ČSSD neshodou nad programem, tak to neodpovídá skutečnosti. Neshody mohly být nad tím, kdo bude starostou. Nad programem pracovala sociální demokracie a ostatní jen připomínkovali. Dovolím si tvrdit, že ať by byla v Praze 3 jakákoliv koalice, tak by měla ten samý program zpracovaný sociální demokracií. Nikdo jiný se s tvorbou koaličního programu neobtěžoval.
Faktem, ale je že ŽNS z jednání odešla. ČSSD i TOP 09 chtěly jednat dál. Důležitým faktorem ve vyjednáváních byl i ultimátní styl Matěje Stropnického. Takhle se nedohodneš Matěji s nikým na ničem. Ke koalici je třeba alespoň 18 zastupitelů, proč je ŽNS nemá nad tím se může zamyslet, ale opakuji chybu hledejte u sebe.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Kdo se nechtěl dohodnout?

5.11.2014 08:35 vložil Bob Čáp

Děkuji, zeptám se tedy takto:
Návrh koaliční smlouvy jste na schůzce TOP+ČSSD+ŽnS prezentovali jako návrh ČSSD? Nebo jako návrh společný?
Vzneslo ŽnS návrh začít budovat společný program od nuly?

Mimochodem, nechápu, proč se točíte na to, že ŽnS nezpracovala svůj návrh koaličního programu. Zpracovala. Byl jím podrobný stobodový volební program. S čím jiným by měla jít do diskuzí nad společným programem? Nebo váš návrh koaličního programu se lišil od vaše volebního programu, ještě předtím než začala koaliční jednání?


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama