Diskuse

Aktivisté z ŽNS se profesionalizují, pro peníze zamířili do představenstev a dozorčích rad

Vložit nový příspěvek

Neovlivní

28.10.2015 09:57 vložil škára

Zpravodajský web Novlivní přinesl přehled zastoupení a odměn v městských firmách. Jsou tam i jména z Prahy 3 - http://neovlivni.cz/trafiky-ve-firmach-potopily-kleslovou-ale-zdaleka-v-tom-neni-sama/


Reagovat  Reagovat s citací


Teplárenská

21.10.2015 20:11 vložil XXZ

Kleslová je ve stejné firmě jako Mikeska a Čáslavka - https://praha.pirati.cz/kleslova-musi-pryc.html

Za funkci v představenstvu Pražské teplárenské dostává 62 000 Kč měsíčně, navíc má nárok na auto a mobil. Představenstvo ovšem každý rok opět dostává tantiémy, a to ve výši 6,5 milionů. Po rozpočítání to vychází na 108 000 Kč měsíčně.


Reagovat  Reagovat s citací


zloději!

5.10.2015 21:32 vložil Agata

zloději jako všichni ostatní, to bylo keců před volbama


Reagovat  Reagovat s citací


Pražská plynárenská

5.10.2015 20:15 vložil Tomáš Mikeska

1. Jirka Ptáček zapomněl do svého článku, že paní starostka Vladislava Hujková je členkou dozorčí rady Technické správy komunikací hl. města Prahy, a.s.
2. Jsem členem Představenstva Pražské plynárenské holding, Mým hlavním úkolem je kontrola finančních toků Pražské plynárenské. Nemusíte tomu věřit, ale starám se především o to, aby členové Rady hl. města Prahy za Trojkoalici, měli takové takové informace a mohli rozhodnout tak, aby neseděli u soudu na lavici obžalovaných, jako se to stalo minulému vedení hl. města Prahy. Dnes jsem podepisoval sdělení pro Piráty, členy zastupitelstva hl. města Prahy a tam jsou skutečné částky odměn Představenstva mých předchůdců za minulý rok. Odměny vypočtené panem Popovem jsou skoro 10x nadsazeny. Možná sedím v nějaké jiné funkci než uvádí pan Ptáček? Asi nejsem tak protřelý? Nevím?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Pražská plynárenská

6.10.2015 01:45 vložil Simeon Popov

Děkuji pane kolego Mikesko! A jaké jsou tedy přesné částky? Abychom tedy fakta a data měli správné. Pokud je Trojkoalice a Ž(n)S otevřeným a transparentním uskupením politiků (alespoň to deklarujete roky), tak to nebude problém u každého jména uvést údaje strukturované následovně:

- jméno politika, politická příslušnost, měsíční odměna v konkrétní obchodní
společnosti, kde je akcionářem nebo společníkem hl. m. Praha
- jméno politika, politická příslušnost, měsíční odměna v konkrétní obchodní
společnosti, kde je akcionářem nebo společníkem městská část Prahy
- jméno politika, politická příslušnost, souhrn všech odměn za rok ze všech funkcí v
obchodních společnostech, kde je akcionářem nebo společníkem městská část Prahy a
hl. m. Praha.

Děkuji a přeji hezký den


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Pražská plynárenská

6.10.2015 09:05 vložil Tomáš Mikeska

Pane Popove,
já Vám pošlu za sebe výplatní list, napište mi na který e-mail. Nebudu to vyvěšovat na web.
Zdraví Mikeska


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Pražská plynárenská

6.10.2015 10:02 vložil Simeon Popov

Dobrý den pane kolego!
Já ty údaje k životu nepotřebuji, jsem schopen si je opatřit, avšak chtěl jsem dát šanci Vám, k nápravě reputace, resp. dodržení alespoň částečně slova! Já se do teď asi mylně domníval, že jste za transparentnost ve veřejné správě? Nebo jsou ty čísla na straně Vaších některých kolegů až tak ostudná? Nepopírám, že zastupitelé na hl. m. Praze nebo jednotlivých městských částech by měli mít možnost kontroly, alespoň prostřednictvím dozorčích rad, avšak zkušenosti jsou takové, že mnohdy jejich přínos pro obchodní společnosti je minimální a sklouzává pak doopravdy do definice "trafiky"! Důkazem jest kondice některých firem nebo neadekvátní a nedostatečná jejich (akciovek, s.r.o.) činnost. O různých aférách a trestních stíháních si zde psát asi nemusíme. Předpokládám, že Vaši voliči si zaslouží korektnost a upřimnost, jak je tedy přesvědčíte, že (právě Vaše) pozice ve firmách nejsou pouze koaliční dohoda, všimné, nutnost zaopatřit se a jejich přínos, řekněme za ten necelý rok, je markantní, hmatatelný, tedy Váš přístup a práce je jiný než před rokem 2014? Proč jednotlivý Vaši kolegové musí být ve dvou, třech a více firmách? To jsou tak excelentní, zkušení a erudovaní, plný nápadů, energie, přirozené autority?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Pražská plynárenská

6.10.2015 10:42 vložil Tomáš Mikeska

Pane kolego,
je to o lidech a nemohu mluvit za jiné, neznám ani jejich odměny, ale ubezpečuji Vás, že ze mne v plynárnách moc radost nemají. Jsem protivný a nepodepíšu něco k čemu nemám podklady a ke všemu žádám vysvětlení.
Pokud chce znát podrobnosti o odměnách v akciových společnostech hlavního města Prahy pověřte některého člena TOP09 v Zastupitelstvu hl. města Prahy (například zastupitelku paní Vladislavu Hujovou), aby jako akcionář požádala písemně o tuto informaci. Poskytování těchto informací se řídí zákonem o poskytování osobních údajů a zákony platnými pro akciové společnosti. Určitě paní V. Hujové nebo jinému zastupiteli za TOP09 odpoví příslušné vedení společnosti. Prosím zajistěte si tyto informace legální cestou a nezveřejňujte na webu nepodložená čísla. Děkuji.
Tomáš Mikeska


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Pražská plynárenská

6.10.2015 11:12 vložil Simeon Popov

Pane kolego, jsem velice vděčný za informaci, že Vás na plynárnách nemají rádi, a že si vše ověřujete, to mne ale nějak moc neuklidnilo v rovině, zda Vaše práce má nějaký pozitivní přínos pro obchodní společnost a tím i pro Prahu. Jak jsem již psal, já si ty údaje můžu sehnat, ovšem já vyzval Vás, abyste tak učinil, a to pro své voliče a neschovával se za nějaký zákonem! Uvědomujete si, že používáte rétoriku lidí, které jste v minulosti kritizoval? Ty údaje uvést můžete a dobrovolně ... a co víc, i Vaši kolegové, jenž se v minulosti hrdě hlaholili, jak jsou jiní! Evidentně to, co platilo včera, neplatí dnes! A co se zde nelegálně publikovalo? Máte to nějak popletené pane kolego!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pražská plynárenská

6.10.2015 14:15 vložil Tomáš Mikeska

Pane Popove,
z potenciálních voličů jste se mne ptal na odměny v Pražské plynárenské jen Vy, nejsem si ale jist, zda jste mne volil? Přesto jsem Vám slíbil, že Vám výši odměny sdělím na e-mail. Neměl jste následně zájem. Tak nevím?
Mikeska


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Pražská plynárenská

6.10.2015 23:57 vložil K.P

Rád bych se zeptal autora tohoto příspěvku, pana Popova, zda je to ten stejný Simeon Popov, který seděl v představenstvu investiční a rozvojové a.s Praha 3 a momentálně sedí v představenstvu SMP Praha 3 a.s.? Je to ten stejný Popov, který je členem TOP 09 na Praze 3? Pokud ano, můžete mi říct, koho tady vy moralizujete? Úplně stejně sedíte ve vedení akciové společnosti jako pánové v tomto článku. Zřejmě vás asi mrzí, že nemáte tak vysoké prémie jako v pražské plynárenské. Můžete vy tady tedy uvést vaši odměnu v konkrétní obchodní společnosti? Jména vašich spolupracovníků ze strany TOP 09 včetně členů v dozorčí radě? Stejně tak, prosím, o detaily o pí. Hujové, která sedí také v a.s. ve vlastnictví MHMP. Děkuji za odpověď


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Pražská plynárenská

7.10.2015 15:53 vložil Simeon Popov

Dobrý den! Nevím kdo jste! Žádnou osobu K.P. neznám a pochybuji, že máte v rodném listu uvedené jméno K.P. Dovolím si Vás i informovat, že žádný článek jsem zde na kauze3 v posledních pár měsících nepsal. Pokud chcete vědět kdo je v orgánech SMP Praha 3 a.s., tak prosím nahlédněte na portál Ministerstva spravedlnosti www.justice.cz.. Rovněž se na tomto portálu dozvíte něco o kondici této obchodní společnosti. A koho moralizuji je snad zřejmé! To, že sedím v a.s. nepopírám a prosím, přečtěte si moje příspěvky pozorněji, co rozporuji, co - koho a proč kritizuji! Děkuji a přeji hezký den!


Reagovat  Reagovat s citací


srovnání

5.10.2015 18:48 vložil Ivo Šebek

Ahoj Jirko,

jen mě tak napadlo. Chápu účel článku tj. poukázat na rozpor mezi prohlášeními a činy člená ŽBS resp. SZ na Praze 3. Zajímala by mě ještě ale jiná věc: dokážeš z nastudovaných dat nějak říct, zda je situace horší/lepší než za minulé koalice?

díky


Reagovat  Reagovat s citací


Re: srovnání

5.10.2015 20:05 vložil Jirka Ptáček

Já bych řekl, že je velmi podobná. Tohohle požitku se málokdo vzdá a je to jeden z tradičních zdrojů pro politiky. Nicméně právě stávající osazenstvo magistrátu si na odmítání podobných praktik postavilo image. Nejsme jako politici, makáme?
Mimochodem, dodnes mám před domem načerno vylepený volební plakát ŽNS. Prý kvůli nedostatku prostředků na volební kampaň. Tak snad v příštích volbách jim na ty plakáty zbyde více peněz.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: srovnání

6.10.2015 13:12 vložil Bohumil Čáp

Dobrý den, kde se ten plakát nachází, prosím?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: srovnání

6.10.2015 18:24 vložil Jirka Ptáček

Tak nějak všude. Třeba Radhošťská, Lucemburská, Jagellonská... ale viděl jsem je i na opačném konci Prahy 3. Třeba tenhle fousáč visí před Radhošťskou 18. Další je o pár metrů níže - http://www.imageshack.cz/image/l4s


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: srovnání

8.10.2015 13:22 vložil Radek Hlaváček

Vážený pane Čápe,

těch plakátů je po celé městské části stále velké množství. Stačí se projít po ulicích. Hnutí Žižkov (nejen) sobě zaplevelilo před volbami celou Prahu 3 černým, tj. protizákonným výlepem, který i rok po volbách hyzdí veřejný prostor.

Zajímá mě, jak se stavíte k tomu, že se hnutí ústy Matěje Stropnického na veřejné diskusi před volbami zavázalo (záznam dohledáte zde na Kauze3), že ty plakáty po volbách na své náklady odstraní. To se zjevně nestalo.

Kdy konečně zjednáte nápravu?

Radek Hlaváček, zastupitel


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: srovnání

8.10.2015 16:59 vložil Mojmír Mikuláš

Dobrý den kolego Hlaváčku.

V obdobném duchu jsem interpeloval pna Stropnického a zastupitele za Ž(n)S již na březnovém zastupitelstvu. Tehdy se zavázal pan Haupt, že vše bude cca do měsíce odstraněno (je to i v zápise z jednání).
Nicméně jak to se sliby Ž(n)S dopadlo vidíte v ulicích Prahy 3 sám :-( Třeba to vidí i voliči...


Reagovat  Reagovat s citací


O peníze jde na prvním místě?

5.10.2015 17:34 vložil Simeon Popov

V Pražských službách a.s. v roce 2014 v rámci odměn statutárním orgánům se vyplatila odměna bezmála 37 mil. Kč, a to mezi 23 lidí. Tak pokud dobře počítám, je to měsíčně 134.000,- Kč! A to jde pouze o jednu akciovou společnost. Zda je tato odměna adekvátní, vzhledem k odbornosti, zkušenosti nebo alespoň k pracovnímu přínosu, výsledkům? Já to nebudu hodnotit, jelikož by mi byla vyčítána zaujatost (s některými kolegy od Zelených si moc nerozumím, Ing. Mikesku nevyjímaje). Spíše to budí velké pochybnosti a doopravdy to evokuje ty veřejně diskutované trafiky! Snad na hl. m. Praze dojde brzy ke změně, jinak Praha dopadne ještě hůř než za vlády Bémovské ODS!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: O peníze jde na prvním místě?

5.10.2015 17:40 vložil Jirka Ptáček

Simeone, těch 37 mil. jsou od Pražská plynárenská Holding a.s. + Pražská plynárenská a.s. Ale když si zmínil Pražské služby a.s., tak tam to bylo 7 mil.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: O peníze jde na prvním místě?

5.10.2015 19:16 vložil Simeon Popov

Jirko, děkuji za korekci! Podstata ovšem zůstává!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: O peníze jde na prvním místě?

7.10.2015 00:07 vložil K.P

Takže jde o podstatu nebo o finance? 37mil a 7 mil je trochu rozdíl, nezdá se vám? Prosím tedy o informaci, kolik jsou roční odměny statutárů v SMP Praha 3 a.s. A pokud Vám jde opravdu o podstatu, předpokládám, že ihned odstoupíte z funkce člena představenstva v této společnosti.

Tohle mi přijde naprosto nehorázné, že někdo jako vy, se ohrazuje podstatou. Styďte se!

Koukám teď na stránky SMP - jste dokonce místopředseda a kolega Fabík, také z TOP 09 člen představenstva. Pane Ptáčku, chcete ve svém článku poukázat na špatný systém nominování lidí do orgánů, nebo vám jde o princip? Tak či tak, by jste si asi měli nejdříve zamést před vlastním prahem!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: O peníze jde na prvním místě?

7.10.2015 10:12 vložil Jirka Ptáček

Pane Pumo, obsah článku - heslovitě pro Vás:

1) Hned v druhém odstavci jasně uvádím, že odměna za výkon funkce statutárního orgánu je oprávněná a obecná kritika není na místě.
2) Poukazuji na fakt, že i ti, kteří měli kritiku zaběhlé praxe jako významnou součást předvolební rétoriky, rychle se jí přizpůsobili. O tom, že by věc kritizoval třeba kolega Fabík, nic nevím. Také si všimněte, že jsem v článku třeba vůbec nezmínil angažmá pana Neussera v Správě majetkového portfolia Praha 3 a.s., kde je účast zastupitelů (i opozičních) zcela přirozená.
3) Poukazuji na fakt, že do funkcí jsou mnohdy nominováni lidé, kteří k výkonu dané funkce mají předpoklad spíše politický než kompetenční. V tomto ohledu jsem uváděl třeba tu Prahu 4.
4) Na závěr se zamýšlím, do jaké míry se může tento finanční zdroj promítnout do motivace být součástí - byť ne zcela funkční koalice.

Přijde Vám, že jsem někde názorově nekonzistentní?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: O peníze jde na prvním místě?

7.10.2015 16:00 vložil Simeon Popov

Pane, paní nebo já nevím kdo K.P! Domnívám se, že je to asi poznámka adresována mně? Máte to zjevně popletené a chápu Vás, je to vše těžké a složité. Rád Vám vše vysvětlím osobně, proč, jak, kdy se určitá rozhodnutí dělají! Rád Vám ozřejmím jak je to s odpovědností politickou, majetkovou, právní! Celkem mě zaujalo, že bych měl údajně odstoupit nebo se stydět, ale za co? Omlouvám se, ale nechápu!


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama