Diskuse

Aktivisté z ŽNS se profesionalizují, pro peníze zamířili do představenstev a dozorčích rad

Vložit nový příspěvek

O peníze jde na prvním místě?

5.10.2015 17:34 vložil Simeon Popov

V Pražských službách a.s. v roce 2014 v rámci odměn statutárním orgánům se vyplatila odměna bezmála 37 mil. Kč, a to mezi 23 lidí. Tak pokud dobře počítám, je to měsíčně 134.000,- Kč! A to jde pouze o jednu akciovou společnost. Zda je tato odměna adekvátní, vzhledem k odbornosti, zkušenosti nebo alespoň k pracovnímu přínosu, výsledkům? Já to nebudu hodnotit, jelikož by mi byla vyčítána zaujatost (s některými kolegy od Zelených si moc nerozumím, Ing. Mikesku nevyjímaje). Spíše to budí velké pochybnosti a doopravdy to evokuje ty veřejně diskutované trafiky! Snad na hl. m. Praze dojde brzy ke změně, jinak Praha dopadne ještě hůř než za vlády Bémovské ODS!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: O peníze jde na prvním místě?

5.10.2015 17:40 vložil Jirka Ptáček

Simeone, těch 37 mil. jsou od Pražská plynárenská Holding a.s. + Pražská plynárenská a.s. Ale když si zmínil Pražské služby a.s., tak tam to bylo 7 mil.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: O peníze jde na prvním místě?

5.10.2015 19:16 vložil Simeon Popov

Jirko, děkuji za korekci! Podstata ovšem zůstává!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: O peníze jde na prvním místě?

7.10.2015 00:07 vložil K.P

Takže jde o podstatu nebo o finance? 37mil a 7 mil je trochu rozdíl, nezdá se vám? Prosím tedy o informaci, kolik jsou roční odměny statutárů v SMP Praha 3 a.s. A pokud Vám jde opravdu o podstatu, předpokládám, že ihned odstoupíte z funkce člena představenstva v této společnosti.

Tohle mi přijde naprosto nehorázné, že někdo jako vy, se ohrazuje podstatou. Styďte se!

Koukám teď na stránky SMP - jste dokonce místopředseda a kolega Fabík, také z TOP 09 člen představenstva. Pane Ptáčku, chcete ve svém článku poukázat na špatný systém nominování lidí do orgánů, nebo vám jde o princip? Tak či tak, by jste si asi měli nejdříve zamést před vlastním prahem!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: O peníze jde na prvním místě?

7.10.2015 10:12 vložil Jirka Ptáček

Pane Pumo, obsah článku - heslovitě pro Vás:

1) Hned v druhém odstavci jasně uvádím, že odměna za výkon funkce statutárního orgánu je oprávněná a obecná kritika není na místě.
2) Poukazuji na fakt, že i ti, kteří měli kritiku zaběhlé praxe jako významnou součást předvolební rétoriky, rychle se jí přizpůsobili. O tom, že by věc kritizoval třeba kolega Fabík, nic nevím. Také si všimněte, že jsem v článku třeba vůbec nezmínil angažmá pana Neussera v Správě majetkového portfolia Praha 3 a.s., kde je účast zastupitelů (i opozičních) zcela přirozená.
3) Poukazuji na fakt, že do funkcí jsou mnohdy nominováni lidé, kteří k výkonu dané funkce mají předpoklad spíše politický než kompetenční. V tomto ohledu jsem uváděl třeba tu Prahu 4.
4) Na závěr se zamýšlím, do jaké míry se může tento finanční zdroj promítnout do motivace být součástí - byť ne zcela funkční koalice.

Přijde Vám, že jsem někde názorově nekonzistentní?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: O peníze jde na prvním místě?

7.10.2015 16:00 vložil Simeon Popov

Pane, paní nebo já nevím kdo K.P! Domnívám se, že je to asi poznámka adresována mně? Máte to zjevně popletené a chápu Vás, je to vše těžké a složité. Rád Vám vše vysvětlím osobně, proč, jak, kdy se určitá rozhodnutí dělají! Rád Vám ozřejmím jak je to s odpovědností politickou, majetkovou, právní! Celkem mě zaujalo, že bych měl údajně odstoupit nebo se stydět, ale za co? Omlouvám se, ale nechápu!


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama