Dvakrát jsem zorganizoval předvolební debatu kandidátů na starostu Prahy 3, až jsem se sám stal jedním z nich

Dvakrát jsem zorganizoval předvolební debatu kandidátů na starostu Prahy 3, až jsem se sám stal jedním z nich

Před komunálními volbami v letech 2010 a 2014 jsme se v Kauze 3 chopili příležitosti a připravili veřejnou debatu všech kandidátů na starostu Prahy 3. Tato akce se pokaždé setkala s velkým zájmem veřejnosti i politiků. Jak to bude letos? Po čtyřech letech nás na podzim čekají další volby.

V roce 2010 Kauza 3 poprvé sezvala všechny uchazeče o post starosty do kongresového sálu hotelu Olšanka. Moderování se ujal známý novinář Milan Šíma, jenže Kauza 3 byla pro řadu politiků přinejmenším kontroverzním projektem. Váhali, zda se takové akce účastnit a například kandidát za ODS tehdy raději vůbec nedorazil. Jako důvod uvedl, že celá debata je podvod na voličích (více zde). Všechny tyto obavy se nicméně ukázaly jako naprosto liché. Setkání kandidátů na starostu bylo zcela korektní a největší sál na území Prahy 3 zaplnili zvědaví diváci. Když jsme po čtyřech letech akci opakovali, dorazili už všichni relevantní kandidáti. Přesto u vstupu do sálu kdosi rozdával letáčky s logy ODS, Svobodných, Volby pro město a hnutí Pro Prahu, kde autoři lamentovali nad možnou neobjektivitou celé akce. Ani podruhé však nebylo nic co jí vytknout a moderátor Milan Šíma odvedl profesionální práci. Videozáznam je dodnes k dispozici zde na webu.

Myslím, že tahle tradiční předvolební debata kandidátů by měla proběhnout i letos. Dává totiž lidem příležitost se s lídry naživo setkat, udělat si vlastní obrázek a na cokoli se jich zeptat. Ale já ji tentokrát organizovat nebudu. Jak známo, sám kandiduji na starostu Prahy 3 za koalici TOP 09 a STAN. Ostatní kandidáti by jistě přišli. Ale opět by řada z nich kafrala a rozdávala letáčky o tom, že si to snad celé organizuji pro sebe :-)

Přimlouvám se za to, aby si tuto osvědčenou tradici osvojila sama radnice. Je to služba občanům. Stačí pronajmout sál, událost anoncovat v Radničních novinách a na internetu. Když se zamyslím, kolik akcí radnice každoročně pořádá, tak tahle by mi dávala opravdový smysl. Kontakt na Milana Šímu rád předám, už ví jak na to.

Takže, kandidát na starostu Prahy 3 Jíří Ptáček tímto veřejně vyzývá ostatní kandidáty: „Pojďme se našim voličům společně podívat do očí a říct jim, co chceme přinést Praze 3“.


Autor je členem TOP 09 Praha 3. V komunálních volbách 2018 bude kandidátem na starostu za koalici TOP 09 a STAN
fb: www.facebook.com/ptacekjiri/


 

Diskuse

Jsem pro Jan Materna 23.5.2018 16:18
kruh se uzavírá žižkovskej pepík 23.5.2018 15:09
Re: kruh se uzavírá Jirka Ptáček 23.5.2018 15:18

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


reklama