Diskuse

„Loď se potápí a na palubě se stále tančí“, katastrofický scénář pro Prahu 3 již přiznává i současné vedení radnice.

Vložit nový příspěvek

Hospodaření Městské části Praha 3

27.4.2015 12:53 vložil PetrKall

Chápu obavy z budoucnosti příštích rozpočtů, leč. Pokud jakýkoliv subjekt nemá zdroj pořádných příjmů (jenže ty mohou být jen z podnikání, což má samozřejmě každá radice zapovězené), může sice hospodařit s případným rozprodejem majetku ale to bude trvat jen do chvíle, kdy už nic na prodej nebude. Pak zbudou jen příjmy z "běžného života" a to nejsou stovky milionů, které by městská část potřebovala investovat do revitalizací domů, ulic, náměstí, parků, dopravy, atd. jak si obyvatelé, politická hnutí, občanská sdružení a další představují.
Když - kterákoliv radnice - nevyhoví přáním obyvatel či politických stran a občanských hnutí, je špatná. Jenže, je-li dobrým a převídavým hospodářem, vyhovět může jen v rámci reálných možností. Pokud drží určité prostředky pro příští časy (jistě, musí být dobře uloženy) činí tak dobře. Samozřejmě, dnes jí nikdo za to nepochválí, protože neudělala to či ono..... Nebezpečí ovšem je, že příští garnitura, příjde-li z řad dnešních kritiků, to jistě bude chtět napravit a sbohem peníze "na zlé časy" .... Ono se mnohem lépe kritizuje než hospodaří, čímž se nechci autora dotknout, pouze z vlastní zkušenosti v životě konstatuji.
Co ale považuji za tragické, když lidi na sebe podávají trestní oznámení (ani to se vás netýká, pouze povzdech) namísto aby spolupracovali napříč zastupitelstvem v zájmu obce.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama