Diskuse

Reakce na příspěvek

díky za článek

14.8.2018 16:06 vložil Matěj Michalk Žaloudek

Paní Sedláčková, díky za článek. Jsem rád, že je z toho téma, o kterém se mluví. Vezmu to shora.

- Nerozumím té ironii o "veleúspěšné" taktovce Matěje Stropnického. Všimli jste si, že on ty volby s docela přesvědčivým náskokem vyhrál?

- K těm naším tématům asi jen opět odkaz na náš program: http://praha3.zeleni.cz/program/
Je velmi podrobný. Opravdu se mi vysmíváte za nedostatek témat z pozice kandidátky za koalici, která má na webu strohých 10 bodů? Myslím, že komunikujeme opravdu hodně témat, to si snad umíte dohledat. Ve skutečnosti vám tohle přijde pouze nedůležité (resp. evidentně pro TOPku nekomfortní) a podsouváte mi, že je mé jediné.

- Co je to prosím sociání inženýrství? A pakliže něco takového opravdu doporučuju, v čem je to prosím škodlivé?

- Je moc fajn, že kandidujete do zastupitelstva a chcete být zvolena. Bohužel jste mi ani včera neodpověděla na dotaz, proč jste tedy až na místě nevolitelném. Ucházela jste se o místa volitelná?

K jednotlivým pravidlům:
1) Nikdy jsem nikde netvrdil, že ženy jsou v první řadě manželky a že by s někým měly něco konzultovat.

2) Nevím, co je to "genderový předsudek", ale že ženy mají v průměru slabší hlas, je věcí normální biologie. Že ženy chodí do hospod méně než muži je věcí normální statistiky. (viz např. https://www.novinky.cz/.../425257-cesti-muzi-chodi-do...). Doporučení k používání mikrofonu na sněmech je samozřejmě obecně inkluzivní, nikoliv pouze z hlediska rovnosti genderové. Ostatně pochybuji, že mikrofon na sněmu nepoužíváte, jen si tenhle rozměr evidentně neuvědomujete.

3) Nikde nepíši, že ženy tráví veškerý čas za kočárkem. Že s nim po ulici chodí většinou ženy je opět čirá statistika. Pokud stavíte ulice tak, že se po nich s kočárkem nedá chodit, ale dá se po nich skvěle jezdit, děláte prostě politiku spíše pro muže, žádný předsudek v tom není. Obecně je samozřejmě fajn navrhovat město přívětivé pro všechny, kdo chodí pěšky nebo na kole a nejedou autem bez ohledu na jejich pohlaví, ale to je už trochu jiné téma.

4) Říkejte si sama sobě jak chcete, klidně se v Topce všichni oslovujte panstvo. Je ale úplně normální, že společnost lingvistiku řeší, jazyk není mrtvá věc. Usilujete též o vládu ve veřejné správě - připadá vám, že je naprosto bezvýznamné, jak s lidmi komunikuje?

5) Těžko neradit pouze mužům v Topce, když na zastupitelský mandát nikdo jiný než muži neaspiruje.

Fenoménu, který popisuju se říká skleněný strop. Těžší přístup nemáte jen do tanečních, ale prokazatelně zejména do vedoucích pozic v soukromém i veřeném sektoru i do politiky. Že jste Vy osobně důkazem úspěšné podnikatelky není popřením statistik.
https://padesatprocent.cz/cz/skleneny-strop

Affirmative actions jsou běžným nástrojem politiky zejména v západních zemích. Přestože jste žena a já muž, nemáte mandát mluvit za všechny ženy, a rovnost žen a mužů je problémem nás všech, tedy i mým. Upřednosťnování mužů před ženami má mimo jiné ekonomické škody pro celou společnost. https://modernirizeni.ihned.cz/c1-66022320-zeny-prinasi...
Věřte, že můj článek před vydáním ženy četly.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama