Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: díky za článek

15.8.2018 16:46 vložil Petra Sedláčková

Díky za očekávanou reakci. Pokusím se stručně odpovědět, začnu hned první větou. Nemyslím si, že naše názorová výměna a následné debaty na sociálních sítích jsou důkazem, že zde máme nějaké „téma“ k řešení. Z mého pohledu, a i to bylo součástí mé reakce, nemáme v TOP09 žádný „ženský“ problém, ženy v jsou členkami, kandidují a zúčastní se politiky zcela svobodně a dle svého uvážení. Téma se v rámci politického soupeření s konkurenční stranou pokoušíte vyrobit Vy :) Myslím si, že z pohledu našich společných potenciálních voličů by bylo prospěšnějsí, pokud bychom vedli debaty o věcných a skutečných tematech, které lidi v naší městské části zajímají, trápí – například parkování a doprava, život v okolí žižkovských hospod, kvalitní školy, čistota chodníků a pejskaři, a další.

Matěji, nechci se nesmyslně dohadovat o skleněných stropech, feministkách a feministech (??) genderových předsudcích, sociálnímu inženýrství a podobně. Jen mě na Vašem článku zaráží a vlastně i trochu rozčiluje (odhlédnu-li poněkud zvláštní potřebu radit politickým konkurentům ;) ) základní myšlenka, kterou je že Vy – muž radíte/doporučujete jiným mužům, jak mají zařídit, abychom my ženy něco „dělaly“, aniž byste si dal sebemenší práci a alespoň se nás žen zeptal, jestli vůbec Vaše rady či pomoc potřebujeme. :) V kombinaci s tím, že nás – ženy ve svém příspěvku zobrazujete primárně jako manželky, matky s kočárky a obecně bojácně bytosti se slabým hláskem, které mají problém prosadit se ve společnosti mužů, a jež k účasti na veřejném životě přiměje více dětských koutků, lepší přechody, jiné otevírací doby parků, případně aplikace lingvistických opatření dle příručky paní Jany Valdrové... :))

Pojďme se raději shodnout na tom, že my všichni, kteří jsme se už rozhodli veřejně angažovat budeme určitě rádi, pokud se do komunální politiky a veřejného života vůbec zapojí co nejvíc našich sousedů, ať už mužů či na základě jejich svobodné vůle a potřeby zlepšit společný život nás všech na Praze 3 :)antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama