Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Důležitá budova na problémovém místě

19.3.2016 23:15 vložil ing.arch. Zdeněk Kupec

Dobrý den, pane Radek !
ANO, vaše charakteristika předmětné lokality křižovatky Trocnovské a Husitské ulice je pravdivá. Již za 1. republiky byla vypsána architektonická soutěž na realizaci Vojenského historického muzea, jejíž podmínky počítali s demolicí řadových činžovních domů Husitská č.or. 1 až 7. tak, aby nová budova vynikla v pohledech zdola, z Husitské ulice (proto má jižní průčelí Zázvorkova návrhu rádoby monumentální vzhled). Přišla však okupace a od záměru demolice bylo ustoupeno (ostatně, Praha za 2.sv. války ztratila dost domů). Zmínka o této uvažované demolici přivádí památkářku Mgr. D. do "pomykava" (slovenský výraz) ;-) ...... bude líp.
NE - vím co myslíte větou, že (cit.) "...plánovaná rekonstrukce neuvažuje o razantní změně, naprosto promrhala příležitost stav změnit."
Pokud máte na mysli "razantní změnu" na radnici, tak s tímto názorem plně souhlasím.
Podle mého se nejedná o metodicky plánovanou rekonstrukci, ale o penězovod z obecní pokladny. Každý soudný investor by samozřejmě místo další nesmyslné studie nejprve nechal udělat stavebně-technický průzkum a podrobné zaměření skutečného stavu budovy v DWG. Zaměření jsem v archivu stavebního úřadu bohužel nenašel a protože je podmínkou vítězné cenové nabídky Ing. arch. Jana Linharta, obávám se samozřejmě dalšího navýšení ceny studie. Dokonce se obávám, že toto je záměrný sofistikovaný postup, jak co nejvíce poškodit MČ Praha 3 jako objednatele !" Ostatně termín odevzdání arch.studie se blíží a já doufám, že žižkovská radnice svolá veřejnou diskuzi (podobně jako k revitalizace nám Jiřího z Poděbrad), na které se jistě vše vysvětlí ! Pro připomenutí účastníci 20. schůze RMČ P3, která rozhodla o prověření využitelnosti objektu Žižkovských lázní (zastupitelé) : Vladislava Hujová, Alexander Bellu, David Gregor, Ivan Holeček, Jan Materna, Michal Papež, Irena Ropková, Jaroslava Suková. Výsledek hlasování : 8 proantispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama