Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: A co bude dál ?

20.3.2016 04:04 vložil ing.arch. Zdeněk Kupec

A co bude dál ? ......
.....jenom vítr aaa, po nebi se mraky honili ;-)) Pokud mohu parafrázovat písničku Jany Kirschner a "Jeleny". Ale teď vážně :
A.) jestli se ptáte na ZMETKA z mého článku tj. na "zmatečnost" Usnesení rady č. 751 ze dne 21.10. 2015 o „Prověření využitelnosti objektu Husitská 7/400 formou HUB“ (dále jen „usnesení“) .......... tak opravdu nevím, jsem jen poloviční právník, ale protože mne to také zajímá - poptám se u kvalifikované osoby a dám Vám vědět.
B.) jestli se ptáte na rozhazování prostředků z obecní kasy .....beru si svoji skleněnou kouli, na rameni mi sedí černá kočka (prosím - čtyřnohá s ocasem) a protože je právě 3. hodina po půlnoci tak nade mnou navíc poletuje hejno netopýrů ! V kouli již vidím mlžný opar, ze kterého vystupuje trojice děsivých rytířů z Apokalypsy :
První jede § 221 trestního zákoníku, tj Porušení povinnosti při správě cizího majetku z nedbalosti. cit. :
"(1) Kdo z hrubé nedbalosti poruší podle zákona mu uloženou nebo smluvně převzatou důležitou povinnost při opatrování nebo správě cizího majetku, a tím jinému způsobí značnou škodu, bude potrestán odnětím svobody až na šest měsíců nebo zákazem činnosti.
(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako osoba, která má zvlášť uloženou povinnost hájit zájmy poškozeného, nebo
b) způsobí-li takovým činem škodu velkého rozsahu."
Jako druhý máchá mečem § 129 Organizovaná zločinecká skupina. cit. :
"Organizovaná zločinecká skupina je společenstvím více osob s vnitřní organizační strukturou, s rozdělením funkcí a dělbou činností, která je zaměřena na soustavné páchání úmyslné trestné činnosti." ..... pro vysvětlení : např. když se zastupitelé v nějaké komisi MČ dohodnou napříč všemi politickými stranami, že si budou navzájem schvalovat svoje návrhy, na kterých mají jednotliví zastupitelé ekonomický zájem.
A poslední v řadě cválá na své splašené herce institut náhrady škody. ... ale znáte naší soudní praxi a orgány činné v trestním řízení ....i když si toto orgán přečte, tak bude dělat, že nic nevidí a když se zjeví žalobce, budou si přehazovat horkou bramboru Policie ČR se Státním zastupitelstvím tak dlouho až věc nakonec pro nedostatek důkazů odloží ;-)
C.) jestli se ptáte na osud budovy Žižkovských lázní, tak znovu odkazuji na svůj článek: cit. "Domnívám se, že by bylo nejrozumnější již nezadávat z přímé ruky další, další a další architektonické studie na využití ŽL, nezadávat ani projektovou dokumentaci a neplánovat rekonstrukci za 70 mil Kč + DPH (přitom se těšit na navýšení její ceny z důvodu nekvalifikovaného TDI) a toužebně se třást na tučné provize ze zadaných zakázek (tento scénář známe např. z Lupáčovek). Jsem přesvědčen a tvrdím, že městská část by neměla takto podnikat, ale pouze vyvolat veřejnou diskuzi o využití lázní, tj. přistoupit k takzvanému participativnímu rozpočtování, u kterého občané rozhodují o tom, jak se utratí z rozpočtu MČ daná část peněz. Navrhnou se projekty a podle preferencí lidí, kteří o nich hlasují, se buď realizují, nebo ne. Tento způsob „participativního rozpočtování“ je moderní a přímo vzbuzuje zájem voličů o věci veřejné."

NO A TEĎ NÁM VE VEŘEJNÉ DISKUZI ODPOVĚZTE NA JEDNODUCHOU OTÁZKU :
Jste pro přenechání budovy ŽL pro provoz Vojenského historického muzea ? ANO? NE?antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama