Diskuse

Názor: Neuvážená demolice nadzemních částí budovy Bukové

Vložit nový příspěvek

názor

6.2.2016 18:40 vložil nicname

Vážená paní, budova Bukové je ve špatném technickém stavu. nevidím jediný důvod, proč kvůli několika obyvatel (opravdu několika) by se tím měla radnice zabývat (at si o jejím vedení můžeme myslet cokoli) a už vůbec nechápu, proč je kvůli tomu takový rozruch, když chce radnice postavit novou, moderní budovu pro potřeby jeslí.
A když už se oháníte tím, že radnice nevysvětlila proč chce nahradit starou budovu novou, tak já říkám, že vy jste nedali jediný argument, proč by tomu tak nemohlo být...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: názor

7.2.2016 15:30 vložil Veronika Maryšková

Dobrř den
Asi jte si nepřečetl/a článek ke kterému se vyjadřujete. V něm totiž argumenty pro zachování budovy jsou. Bylo by to prokazatelně levnější, rychlejší a krom toho je pozemek pod hlukovou zátěží, která je hygienicky nepřípustná. Navíc zde v budoucnu mají být údajně jesle pro celý Žižkov, které zde budou rodičům těžko dostupné a školka v dosahu naopak nebude žádná.
...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: názor

7.2.2016 17:15 vložil Iont

Paní Maryšková, nemáte pocit, že s těmi argumenty pracujete, jak se vám tzv. hodí do krámu? Zcela ignorujete fakt, že v blízkosti jsou např. MŠ Jarov a MŠ Na Vrcholu. Proč? Případné jesle jsou podle vás nevhodně umístěné, ale pro mateřskou školku je to místo naopak ideální. Možná jsem méně chápavější, ale budu upřímně rád, když mi ten údajný průšvih vysvětlíte.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: názor

7.2.2016 22:05 vložil Veronika Maryšková

Mateřskou školu navštěvují děti mezi 3 a 6 lety. Takových dětí je v okolí Bukové, které musí být někde umístěny, protože rodiče jsou zamněstnáni určitě více, než dětí od dvou do tří let. Takové děti bývají doma s někým z rodičů. Těch co musí do jeslí je mnohem méně.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: názor

7.2.2016 19:56 vložil Marek Knot

Buková je ukázkový případ, kdy z nejmenší školky v Praze 3 lze udělat největší kauzu Prahy 3.
Radnice šlape ukázkově, když opozice se točí kolem takovéhle věci.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: názor

7.2.2016 19:59 vložil nicname

To jsou všechno věci o kterých se domníváte pouze vy nebo vám podobní lidé. já mám naopak úplně jiný názor a myslím si (a dávám tomu přednost), že nový je vždy lepší (pokud to není kulturní památka). nemluvě o tom, byla jste ve všech prostorách? jak je to tam prolezlé hnilobou? popravdě já nechápu jak v tak nevyhovujících podmínkách mohla být školka navíc školka zaměřená na problémy dýchacích cest atd.
A děkuji za doplnění od Ionta, protože zde máme fungl novou MŠ na Jarově, moderní, moderně vybavenou pro cca 250dětí nemýlim li se a tato MŠ je max 500m od Bukové takže je to 5minut chůze navíc.
A děkuji také za názor Marka Knota, protože to je přesně trefa do černého.. z komára se dělá velblsoud protože pár maminkám se nelíbí, že budou muset šlapat 5minut navíc do jiné školky...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: názor

7.2.2016 22:00 vložil Veronika Maryšková

Pár maminkám se hlavně nelíbí přístup radnice, která zde evidentně není pro lidi. S veřejností nekomunikuje a ani radní mezi sebou nekomunikují adekvátně. Jinak by se nemohlo stát, že starostka něco vymyslí a zbytek radních ani zastupitelstvo to nezjistí dřív, než se ozve veřejnost s peticí podepsanou 450 občany. Tak to totiž v březnu minulého roku bylo. A Jarov je možná o pět minut dál chůze dospělého člověka. Ale také přece záleží, odkud jdete a jak staré dítě s sebou vedete.
Mimochodem školka pro 250 dětí se vám zdá dobrá?? Moderní??


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: názor

8.2.2016 00:45 vložil nicname

ale no ták nebuďte lenivá a nenutně aby z vašeho dítěte vyrostl lenivý spratek... zase tak daleko to není od Bukovky....
Radnice tu není pro lidi. v souvislosti s Bukovu to spatřujete v čem? Já se spíš divím, že nebyla zavřena mnohem dřív a díky bohu, že radnici se podařilo uzavřít Bukovku v době, kdy byly dostavěna nová MŠ na Jarově... A jak si představujete tu vaší komunikaci? Od toho jsou to naši zástupci? pokud by radnice musela komunikovat každý prd tak nepotřebuje zastupitelskou demokracii, ale něco na způsob aeropagu ve starých Athénách... Děla z Bukové gigakauzu, obviňovat radnici z nekomunikace.. no myslím, že by se našly jiné a mnohem závažnější kauzy, kde byste mohla radnici z něčeho takového obvinit, ale rozhodně né kvůli Bukovce... A milá dámo, MČ Praha 3 má přes 70tis obyvatel, 450 nespokojených lidí, zejména těch co se dotýká, že musí šlapat o 5minut dál, je fakt triviální číslo


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: názor

8.2.2016 20:34 vložil Veronika Maryšková

Teda musím říci, že Váš poslední příspěvek mě utvrdil v tom, že nemáte zdravý rozum...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor

8.2.2016 21:29 vložil nicname

hmmm a na základě jakých faktů jste k tomuto názoru dospěla? jo už vím, já s vámi nesouhlasím :-D


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama