Diskuse

Názor: Otevřený dopis zastupitelstvu Prahy 3 od Autonomního sociálního centra Klinika

Vložit nový příspěvek

Levicový anarchismus - extremismus

1.3.2016 02:00 vložil krulec

Zásadně nesouhlasíme s procesem "VYDÍRÁNÍ STÁTU", který vychytrale praktikuje anarchistická komunita Klinika. Domníváme se, že stále neplatí "Čím méně pracuji, tím více mohu nárokovat od státu zdarma a mohu tohoto zneužívat". Nejsem politik ani právník, avšak je zcela jasné, že okolnosti, které provázejí kauzu Klinika, jsou pro podobné aktivisty a extremisty zahřívacím kolem, jak více zneužívat státních prostředků. Jen testují, kam až mohou zajít. Osobně jsem Kliniku navštívil začátkem února 2016. Byl jsem v podstatě sprostě vyhnán za častování nadávek. Bylo mi sděleno, že Klinika si vybírá toho, kdo může vstoupit a jelikož nejsem anarchista, ať se klidím... přesně : "Táhni do prdele, my tě tady nechceme". Po půlhodině urážek, jsem odešel z tohoto "veřejného centra". Jako podnikatel musím konstatovat, že je pro mě naprosto nepochopitelné, jak vůbec veřejné místo, jakým je Klinika může nesplňovat veškerá nařízení a předpisy a to jak hygienické, bezpečnostní, požární a další, bezprostředně nutné k zajištění chodu takového subjektu.
Navíc, když garantem a vlastníkem je stát, čímž jsou si obyvatelé Kliniky jistě vědomi.
Na tomto místě také dochází k okrádání státu - "jakoby" nezisková Kavárna , kde to funguje "dej-co-chceš". Je to jen výsměch a obcházení předpisů, ustanovení a zákonů ČR. Další aktivity - kurzy apod., jsou jen zástěrkou neziskových aktivit, ale buďme realisté : Kdo by svěřil své dítě do "školky" v komunitě, kde dohlížející mají údajně v krvi více zakázaných látek než červených krvinek.. ?
Také jsem se chtěl zúčastnit kurzu Romštiny, ale bylo mi řečeno, že nemám šanci jako xenofob.
Je tedy zvláštní přístup tohoto veřejného centra. Je tedy veřejné centrum jen pro levicové anarchisty ?
Chyby nás provázejí celý život, je nutné se však z těchto poučit a zamezit zneužívání státu tam, kde vládne lenost, nestandardní mravy a vítáno vše co je směrováno proti státu. Jak mohou tedy účastníci tohoto "klanu" hledat ve státu oporu..?
Běžný člověk nevidí do problematiky anarchistických skupin a levicových extremistů, max. zachytí první dvě věty z jakéhokoli příspěvku, ale to přece není jeho povinností do podobných problematik pronikat. Běžný a poctivý člověk se má totiž co ohánět, aby si zajistil slušný život bez toho, aby stát nebo jiného svou bezohledností zneužíval.
Již 2 roky je naše společnost cílem útoků podobných anarchistických skupin, které mají napojení na centrum Klinika. Zkušenosti s těmito násilníky máme tedy opravdu velké, 5 x zapálená vozidla, za poslední 2 měsíce nahlášeno 25 bombových útoků a tisíc dalších škodných událostí. Ke všem trestným činům se veřejně přiznávají levicové anarchistické komunity. Často zneužívají řadové zaměstnance k dosažení nátlaku v tažení „proti kapitalismu“.
To jsou jejich podlé praktiky.
Vladimír Krulec
Restaurace Řízkárna


Reagovat  Reagovat s citací


Telenovela

23.12.2015 12:52 vložil Petr Klimes

Tak tohle je lepsi nez nejaka mexicka telenovela. Hodni a chudi proti zlym a bohatim :))) Celkem se tesim na pokracovani a drzim p. Bellu palce, snad se mu podari omezit hlucne akce v protipravne obsazene budove na minimum.


Reagovat  Reagovat s citací


Tohle je špatně

23.12.2015 10:54 vložil Jirka Ptáček

Nelíbí se mi ten článek a nelíbí se mi ani směr diskuse kterou rozpoutal. Klinika na svém webu hovoří o rozvoji demokracie a sama sebe vnímá jako alternativu. Nicméně v okamžiku, kdy v naprostém souladu s principy demokracie vyjádří kdokoliv alternativní názor proti nim samotným, nejsou jej schopni unést. Právě tohle je věc, kterou Klinika skutečnou demokracii zabíjí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Tohle je špatně

23.12.2015 12:42 vložil Ignác Neuberg

Ne, Klinika tím žádnou demokraci nezabíjí, jen se brání a ohání proti nepravdám a snaží se v (pro někoho možná dlouhém) textu vysvětlit, proč ji přijde absurdní, aby si někdo stěžoval na "vulgární texty", které zazněly během jedné jediné akce proběhlé přímo v Jeseniově ulici a to za posvěcení městské části a magistrátu. Jak v textu zaznívá, Klinika je připravená přijímat kritiku a diskutovat se sousedy o problematických bodech jejího obývání (i proto udělala v minulosti několik sousedských setkání nebo otevřené plénum a se sousedy přímo komunikovala), jenže něco jiného je řešit věc osobně s jejím kolektivem (k dispozici je mail, číslo, schránka i každý všední den otevřená kavárna) a něco jiného je účelově spojovat jakousi domnělou "islamofílii" s hlukem (jako obyvatel Jeseniovy můžu říct, že z Kliniky nejde větší hluk než z průměrné žižkovské hospody) a posílat na místo, které může být ztělesněním alternativní kultury i alternativní politiky, stavební úřad, jak to učinil pan Stome.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Tohle je špatně

23.12.2015 13:40 vložil Jirka Ptáček

Můžete mi vysvětlit proč celým textem rezonuje, že pan Stome je podnikatel? Aniž bych vůbec tušil, jak to bylo s tím pozemkem, co je špatného na tom, že někdo pozemek vlastní a případně jej chce pronajmout? Budeme se navzájem takto nálepkovat? Přijde mi to jako návrat někam do roku 48.

Mimochodem, když píšete o místu „alternativní politiky“, mám brát Kliniku jako politický projekt?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Tohle je špatně

23.12.2015 14:08 vložil Ignác Neuberg

Vypíchl jste jednu věc, která Vám vadí. To se podle mě nerovná větě "celý text je špatně". Text jen upozorňuje, že mimořádná aktivita pana Stomea ve věcech Kliniky MŮŽE mít také jiné postranní účely, než stavění se za práva starousedlíků. Schválně říkám MŮŽE, protože to tak samozřejmě být nemusí. Nepřijde mi ale spravedlivé osočovat Kliniku že se snaží bránit ve chvíli, kdy na ní někdo místo toho, aby do budovy přišel a o věcech se napřímo pobavil, podává stížnosti, iniciuje petice a posílá stavební úřad.

Ad Klinika a politika- ano, jistě. Klinika je politický projekt, více viz sekce "K čemu se hlásíme" na jejich webu:
"POLITIKA. Chápeme naše aktivity jako politické a politiku jako přímou součást našich životů. V době, kdy lidé propadají skepsi a apatii vůči politice jako takové, chápeme politizaci zdola jako nástroj lidí do utváření podoby a chodu společnosti."
Jestli Vám to připadá nebezpečné, mně to naopak přijde jako nanejvýš prospěšné.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Tohle je špatně

23.12.2015 18:33 vložil Jirka Ptáček

1) V celém textu a v následné debatě rezonuje teze, že "spravedliví alternativci bojují proti zlým a privilegovaným kapitalistům". Jestliže Vám tohle nálepkování přijde OK, prosím. Ale mě ne. Do věcné debaty nepatří.

2) Odpůrcům Kliniky vyčítáte petici a psaní dopisů. Přijde Vám to adekvátní, když sama Klinika jen tady na Kauze 3 zveřejnila několikátý otevřený dopis a třeba se starostkou ani nekomunikuje jinou formou?

3) Jsem rád, že jsme našli shodu na tom, že Klinika je politický projekt.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Tohle je špatně

23.12.2015 18:52 vložil Ignác Neuberg

1) Ne, to je vaše interpretace. Já považuju za důležité, aby se jakýkoliv subjekt mohl vyjádřit hlasitě ke stížnostem, které se ho týkají. Protože stížnosti byly založené na několika málo událostech, které byly ještě velmi specifické, rozumím proč měl někdo potřebu podrobněji běh věcí okomentovat. Otevřený dopis je podle mě smysluplná forma obrany pro toho, kdo by jinak nebyl slyšet a je legitimní ji využít.
2) Nikomu nic nevyčítám, jen říkám, že vhodnější a obecně prospěšnější by bylo komunikovat přímo s kolektivem Kliniky, který deklaruje svou otevřenost a na všechny zprávy a podněty reaguje a už v minulosti se sousedy komunikoval, když se naskytl problém. Ad starosta Hujová- vím, že členové kolektivu Kliniky psali přímo p. starostce několik emailů a na žádný jim nepřišla odpověď. Ostatně, jestli jste pozoroval poslední jednání zastupitelstva, víte, že v tomhle nejsou sami, ale obdobný problém s p. starostkou má řada dalších občanů. Takže se nedivím formě otevřeného dopisu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Tohle je špatně

26.12.2015 18:41 vložil Zdeněk Jahn

Se starostkou se Klinika i mnoho dalších občanů snaží komunikovat na různá témata. Bohužel neúspěšně - arogantní paní Hujová se odpovědmi nezatěžuje.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Tohle je špatně

26.12.2015 18:37 vložil Zdeněk Jahn

Není potřeba chodit až do roku 48, stačí jen do 77. Chartu nikdo nečetl, přesto ji všichni kritizovali. Pan Bellu ani Mikuláš na Klinice nikdy nebyli, přesto jim to nebrání v jejich boji proti narušování sousedských vztahů :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Reakce

22.12.2015 14:13 vložil Filip Stome

Mrzí mne, že se Kauza3 nechala zatáhnout do této ne právě čisté hry a byla využita pro šíření nepravdivých spekulací a lží. Vzhledem k délce celého dopisu je zde nebudu podrobně vyvracet. To jsem již udělal v emailu, který jsem zaslal zastupitelům Prahy 3.

S p. Arnoštem Novákem (zástupcem Kliniky a jedním z autorů tohoto dopisu), jsem se v pondělí sešel a svoje připomínky jsem mu sdělil. Přislíbil mi, že napíše a zveřejní článek, který se pokusí vše uvést na pravou míru. Věřím, že i tento text bude na Kauze3 uveřejněn.
Krásné svátky všem přeje "Zlý kapitalista" Filip Stome

PS (Samozřejmě rozumím tomu, že Kauza3 tento článek uveřejnila v rubrice "Názory" a tudíž za něj nenese odpovědnost, můžeme se ale pustit do diskuze, zda je morální takto šířit lži - to totiž musí být každému nezaujatému občanu po přečtení dopisu zřejmé)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Reakce

23.12.2015 11:21 vložil Jirka Ptáček

Dobrý den pane Stome,
rozhodně nemohu mluvit za celou Kauzu 3, ale jako jeden z členů redakční rady mohu říci, že v návaznosti na zveřejnění tohoto textu probíhá mezi námi veliká debata.
Každopádně pokud nám pošlete vlastní text, nebo vznikne společný text s panem Novákem, prostor mu bezpochyby dáme.

Jirka Ptáček


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Reakce

23.12.2015 13:30 vložil Filip Stome

Dobrý den,
děkuji za Vaši nabídku.
Pravděpodobně bych byl pro nějaký společný text (formou rozhovoru?) i s panem Arnoštem Novákem či s jakýmkoliv jiným zástupcem Kliniky.
Pan Arnošt Novák mi při našem setkání přislíbil vypracování textu, který by uvedl na pravou míru to, co v dopise uvádí, a také aby se uklidnily emoce, které tento dopis i má následná obrana vyvolaly. Byl bych rád, kdyby i tento text byl posléze na Kauze3 zveřejněn.
Děkuji, přeji všem krásné a klidné vánoční svátky.
Filip Stome


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Reakce

23.12.2015 12:54 vložil Ignác Neuberg

Vážený pane Stome, rád bych Vás tímto poprosil o doložení lživých informací, které jsou v dopisu obsaženy. Je hezké, že jste nějaký text zaslal na MČ Praha 3, ale i čtenáři a čtenářky Kauzy3 si ještě přečtou důkazy, tohoto smělého tvrzení. Děkuji.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Reakce

23.12.2015 14:25 vložil Filip Stome

Pane Neubergre,
mou obranu proti dopisu Kliniky jsem poslal zastupitelům Prahy 3 proto, že i dopis Kliniky byl adresován jim.
Ostatní viz má odpověď na návrh pana Jiřího Ptáčka na rozhovor za účasti zástuce Kliniky.


Reagovat  Reagovat s citací


aktivismus naruby

22.12.2015 11:11 vložil Knobloch

Petice a aktivismus je OK. Dokud jej dělají levičáci. Jak si začne vyjádřit názor a nedejbože peticí někdo normální, je to zlý kapitalista a je třeba proti němu bojovat. Parta magorů.


Reagovat  Reagovat s citací


Moc písmen

22.12.2015 11:08 vložil Čenda

Metál pro toho, kdo to přečte až do konce a dříve neomdlí...Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama