Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vystěhovat

17.4.2016 13:26 vložil Václav

Dobrý den,
pane Zdenku, asi by opravdu bylo nejlepší, kdyby jste si o této věci něco zjistil.
Majitel objektu, tj. ÚZSVM, rozhodně není rád, že je jeho dům nelegálně (smlouva o pronájem vypršela a nebyla prodloužena) okupován. O dům má zájem MPSV (ano, jeho oficiální zájem stále trvá, s konečným rozhodnutím se čeká, až bude dům vyklizen a bude proveden odhad nákladů na jeho rekonstrukci).
Ostrahu stát platil proto, že tato skupina Klinika, která posléze dostala dům zdarma k užívání, dům nelegálně obsadila. Argument, že tím, že mi dáte zadarmo dům k užívání, vlastně šetříte za ostrahu, kterou jste si najal proto, abyste svůj majetek chránil právě přede mnou, je minimálně úsměvný.
Klinika, přestože od státu přímo nežádá žádné peníze (i když opravdu na Klinice sídlící Zdrojovna, kterou lidé z Kliniky rádi a často argumentují, dotace čerpá) dostávala od státu, tj. od nás všech, nefinanční podporu ve formě nájmu pouze za 1,- Kč za rok. Pokud si dáte tu práci, zjistíte, že běžný nájem prostor na Žižkově je cca 300,- Kč za m2 měsíčně, plus nájemné za parkovací místa, zahradu atd. Spočítáte-li, o kolik stát za rok přišel (tj. kolik Klinice "daroval"), vyjde vám částka - při velmi střízlivém odhadu - cca 2.700,000,- Kč. A to je ta podpora.
Proč jsou někteří lidé proti Klinice? Protože lidé z Kliniky nedodržují nic, co se jim nelíbí, i když se k tomu zavázali. Je jim jedno, že podepsali nějakou smlouvu. To co je v ní neuznávají, proto se rozhodnou, že to nebudou dodržovat. To samé platí o zákonech a vyhláškách, za jejichž porušování by ale byl každý jiný pokutován, ne-li rovnou trestně stíhán.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama