Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vystěhovat

17.4.2016 16:24 vložil Václav

Dobrý den,
za nájemné to ÚZSVM pronajmout opravdu nemohl, protože byl zavázán zájmem GIBS, který chtěl budovu pro sebe. Proč pak jeho zájem opadl, resp. proč nedostal od MF peníze na rekonstrukci, se musíte zeptat někde jinde - napovím, na MF.
Pokud by GIBS zájem neměl a budova by šla do privatizace, mohla být dávno prodaná a stát by měl peníze.
Věřte mi ale, že by se, i při tom technickém stavu stavu budovy, který jsem ve výpočtu ušlého nájemného zohlednil, našel zájemce, který by si budovu od ÚZSVM pronajal. Když šlo squaterům budovu a okolí uklidit, jak píšete, tak by to šlo i komukoliv jinému.
Jak píšete, dlážděné cesty zarostlé křovím, suť a kameny - uklizení akce na 1 - 2 dny. Zavedení vody a elektřiny: šlo pouze o znovuzapojení vodoměru a elektroměru - stačí zaplatit poplatek.
Zvenku jsou vidět díry, které squateři udělali do stěn domů, aby si dovnitř mohli svést vodu ze střechy. Na fotkách elektřina a voda natahaná po stěnách tak, že kdokoli, kdo si bude tuto budovu chtít zrekonstruovat, tak to musí okamžitě odstranit.
Prospěšné činnosti možná pořádali, ale také nabádání ke vloupání se do budov (viz squaterská příručka), přednášky jak bojovat na demonstracích proti policii, propagace anarchismu.
A nakonec, nevíte, proč je někdo napadá, že se tam nabourali a jen se tam zadarmo vyspali? No protože se tam nabourali a zadarmo se tam vyspali. Veškerý úklid, který tam údajně udělali a vytahují se tím, tam udělali pouze pro sebe. Žádným způsobem tím tu budovu nezhodnotili, majitel se jim o to neprosil.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama