Diskuse

Reakce na příspěvek

divná věc

28.1.2015 14:09 vložil sunegha


Pane Ptáčku,

opravdu si myslíte že tato vaše věta je pravdivá:

"Pro zástupce všech politických stran, jež mají svůj podíl v Zastupitelstvu Prahy 3, bude vyhrazena celá strana. Každý přispěvatel bude mít stejný limit 1500 znaků, každý bude mít stejný prostor. Stejná pravidla pro opozici i koalici."

Můžete prosím čtenářům Kauzy 3 vysvětlit zmíněný princip na početním příkladu (volební výsledek x velikost příspěvku v RN) a zejména uvést , kdo to je v podání stávající rady "zástupce všech politických stran" a kdo je "každý přispěvatel ? " . Jak můžete tvrdit, že platí stejná pravidla pro opozici i koalici, když jste o těchto "pravidlech" s námi ani nejednali ! Celá věc mi dost připomíná - a zejména Vy to neberte prosím osobně - dobu, kdy mi ONI říkali, že JÁ přece vím, co je pro mne nejlepší, když ONI tvrdili, že sami nejlépe vědí jak si to JÁ přeji....a přitom se ONI vůbec neptali, jaký JÁ mám názor....
Demokracie je z vleké části podmíněna diskuzí. Zde se diskuze nekonala.
Z doby, kdy byl členem naší strany ing. M.Kalousek, který je nyní jedním z rozhodujících činitelů ve straně vaší, si pamatuji jakým způsobem jednal a rozhodoval. Jak byl demagogický, jak dával stejným slovům jiný obsah.( "politickým ústupkem" např, nazval zamýšlenou zradu na voličích...)vždy dle vlastní aktuální potřeby...Mj. právě pro tyto své metody byl nucen naši stranu opustit a založil si tedy stranu svou - nyní stranu TOP 09. Soudím, že je nyní zcela zřetelné, že jeho způsoby dorazily až do Rady MČ Praha 3..
Takové způsoby - pro mne z pochopitelných důvodů - akceptují zastupitelé zvolení z řad ODS a z důvodů - pro mne - nepochopitelných je akceptují i sociální demokraté.

Opravdu si nemyslíte, že došlo k omezením prostoru v RN pro prezentaci názorů 1/3 voličů ? Skutečně podle Vás nedochází k opětovnému snížení úrovně demokracie v Praze 3 a naší zemi vůbec?
-------------
A ještě poznámku. Právě proto, že je tato replika publikována na stránkách Kauzy 3 v plném rozsahu, si myslím, že Kauza 3 je stále výrazem a oporou demokratického systému v nejlepším smyslu.
Za to též Vám pane Ptáčku patřilo a patří mé uznání.
Za váš článek |Vás však ocenit nemohu. Hájíte špatnou věc. Radniční noviny však už zase budou sloužít , bez diskuze, jenom některým zájmům. Škoda.

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandiátce ŽnSantispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama