Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: divná věc

28.1.2015 21:08 vložil Jirka Ptáček

Dobrý den pane Sunegho,
podle Vás by se tedy prostor měl rozpočítávat podle volebních procent? Představy o budoucnosti Prahy 3 v podání ŽNS by tak mohly být rozvedeny na 27% a naopak vize třeba Svobodných by se musela vejít na 6%. Chápu to správně?
No já jsem tenhle výklad už samozřejmě zaznamenal. Přesto myslím, že ten prostor by měl být vyrovnaný. Ostatně Zelení i KDU patří celorepublikově mezi menší strany. Především Zelení, jež dlouhodobě nepřekračují hranici pro vstup do sněmovny, se často nechávají slyšet, že je třeba dát prostor těm „malým“ alternativám a hovoří o rovných příležitostech. Systematicky kritizují malý prostor, jež se jim dostává ve veřejnoprávních médiích a to se bavíme o straně s 3% preferencí.
Praha 3 je z tohoto hlediska výjimečná a rétorika zdejších Zelených mi v tomto ohledu přijde názorově nekonzistentní.

Jinak v redakční radě jsem od roku 2012. V té době se skutečně podařilo noviny posunout směrem k otevřenosti. Ale k ideálu ještě povede kus cesty. Tehdejší redakční radě předsedal místostarosta, což se ukázalo jako nezdravé řešení. Do jednotlivých článků byly mnohdy uměle vsazovány citace politiků a v průběhu jednání redakční rady si pak navzájem počítali kdo tam těch citací má více.

Aktuální redakční rada je pochopitelně opět složena z politicky aktivních lidí, ale ani v jednom případě nedochází ke střetu funkcí člen Rady MČ/člen redakční rady.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama