Diskuse

Radniční noviny do každé rodiny

Vložit nový příspěvek

divná věc

28.1.2015 14:09 vložil sunegha


Pane Ptáčku,

opravdu si myslíte že tato vaše věta je pravdivá:

"Pro zástupce všech politických stran, jež mají svůj podíl v Zastupitelstvu Prahy 3, bude vyhrazena celá strana. Každý přispěvatel bude mít stejný limit 1500 znaků, každý bude mít stejný prostor. Stejná pravidla pro opozici i koalici."

Můžete prosím čtenářům Kauzy 3 vysvětlit zmíněný princip na početním příkladu (volební výsledek x velikost příspěvku v RN) a zejména uvést , kdo to je v podání stávající rady "zástupce všech politických stran" a kdo je "každý přispěvatel ? " . Jak můžete tvrdit, že platí stejná pravidla pro opozici i koalici, když jste o těchto "pravidlech" s námi ani nejednali ! Celá věc mi dost připomíná - a zejména Vy to neberte prosím osobně - dobu, kdy mi ONI říkali, že JÁ přece vím, co je pro mne nejlepší, když ONI tvrdili, že sami nejlépe vědí jak si to JÁ přeji....a přitom se ONI vůbec neptali, jaký JÁ mám názor....
Demokracie je z vleké části podmíněna diskuzí. Zde se diskuze nekonala.
Z doby, kdy byl členem naší strany ing. M.Kalousek, který je nyní jedním z rozhodujících činitelů ve straně vaší, si pamatuji jakým způsobem jednal a rozhodoval. Jak byl demagogický, jak dával stejným slovům jiný obsah.( "politickým ústupkem" např, nazval zamýšlenou zradu na voličích...)vždy dle vlastní aktuální potřeby...Mj. právě pro tyto své metody byl nucen naši stranu opustit a založil si tedy stranu svou - nyní stranu TOP 09. Soudím, že je nyní zcela zřetelné, že jeho způsoby dorazily až do Rady MČ Praha 3..
Takové způsoby - pro mne z pochopitelných důvodů - akceptují zastupitelé zvolení z řad ODS a z důvodů - pro mne - nepochopitelných je akceptují i sociální demokraté.

Opravdu si nemyslíte, že došlo k omezením prostoru v RN pro prezentaci názorů 1/3 voličů ? Skutečně podle Vás nedochází k opětovnému snížení úrovně demokracie v Praze 3 a naší zemi vůbec?
-------------
A ještě poznámku. Právě proto, že je tato replika publikována na stránkách Kauzy 3 v plném rozsahu, si myslím, že Kauza 3 je stále výrazem a oporou demokratického systému v nejlepším smyslu.
Za to též Vám pane Ptáčku patřilo a patří mé uznání.
Za váš článek |Vás však ocenit nemohu. Hájíte špatnou věc. Radniční noviny však už zase budou sloužít , bez diskuze, jenom některým zájmům. Škoda.

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandiátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


Re: divná věc

28.1.2015 21:08 vložil Jirka Ptáček

Dobrý den pane Sunegho,
podle Vás by se tedy prostor měl rozpočítávat podle volebních procent? Představy o budoucnosti Prahy 3 v podání ŽNS by tak mohly být rozvedeny na 27% a naopak vize třeba Svobodných by se musela vejít na 6%. Chápu to správně?
No já jsem tenhle výklad už samozřejmě zaznamenal. Přesto myslím, že ten prostor by měl být vyrovnaný. Ostatně Zelení i KDU patří celorepublikově mezi menší strany. Především Zelení, jež dlouhodobě nepřekračují hranici pro vstup do sněmovny, se často nechávají slyšet, že je třeba dát prostor těm „malým“ alternativám a hovoří o rovných příležitostech. Systematicky kritizují malý prostor, jež se jim dostává ve veřejnoprávních médiích a to se bavíme o straně s 3% preferencí.
Praha 3 je z tohoto hlediska výjimečná a rétorika zdejších Zelených mi v tomto ohledu přijde názorově nekonzistentní.

Jinak v redakční radě jsem od roku 2012. V té době se skutečně podařilo noviny posunout směrem k otevřenosti. Ale k ideálu ještě povede kus cesty. Tehdejší redakční radě předsedal místostarosta, což se ukázalo jako nezdravé řešení. Do jednotlivých článků byly mnohdy uměle vsazovány citace politiků a v průběhu jednání redakční rady si pak navzájem počítali kdo tam těch citací má více.

Aktuální redakční rada je pochopitelně opět složena z politicky aktivních lidí, ale ani v jednom případě nedochází ke střetu funkcí člen Rady MČ/člen redakční rady.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: divná věc

29.1.2015 11:23 vložil sunegha


Dobrý den,

na Váš diskuzní příspěvek reaguji v rubrice "Názory zastupitele"
otevřeným dopisem.


JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL, zvolený na kandidátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama