Teď je zavřeno

NázoryTeď je zavřeno

V srpnu letošního roku se na Parukářce konala veřejná debata o budoucnosti tohoto parku včetně plánů na výstavbu v těsném sousedství parku (stavba na bývalých pozemcích Českého rozhlasu má o několik pater převýšit svažující se horizont vrchu Parukářky). Starostka Hujová (TOP09), která má jednání s developery v gesci, nebyla na akci pozvána, vedení radnice zastupoval Alexander Bellu (ODS). Jelikož na některé dotazy neznal odpovědi, vyzval přítomné, aby se obrátili přímo na starostku.

Následující den jsem tedy starostce i panu Bellu poslal následující email:

Dobrý den, paní Hujová,
v návaznosti na včerejší veřejnou debatu na Parukářce bych se Vás rád zeptal na dvě otázky týkající se výstavby bytového domu na bývalých pozemcích Českého rozhlasu. Dle výzvy pana Bellu se s dotazy k této věci mají občané obracet na Vás osobně, a proto tak činím:
1. Jaká podoba projektu je pro Vás přijatelná?
2. Co může radnice v jednání s developerem podniknout v případě, že avizovaná anketa mezi občany skončí záporným postojem vůči předložené variantě?

Zatímco pan Bellu mi odpověděl obratem, od starostky odpověď nepřicházela. Po měsící jsem tedy zprávu poslal znovu, opět bez reakce. Po dvou měsících se celá věc opakovala. Nyní tedy čekám již třetí měsíc na reakci starostky. Dočkám se?

Radniční noviny se po volbách staly oslavnou kronikou dosažených úspěchů bez jakéhokoliv náznaku diskuse či prezentace kritických názorů (pokud pomineme okleštěné okénko pro vyjádření všech zvolených subjektů). Po přečtení zářijového čísla jsem se na jeho obsah rozhodl reagovat následujícím dopisem čtenáře:

Dobrý den,
rád bych se podělil o několik poznámek k textům uveřejněným v zářijovém vydání radničních novin.
Starostka Hujová píše o nutnosti tolerance vůči hazardu na Praze 3 (o tématu se píše také v článku na straně 3 stejného vydání). Argumentuje tím, že nulová tolerance zapříčiní vznik černých heren a dále popisuje svůj současný boj proti těmto nelegálním podnikům. Logika v této argumentaci jaksi chybí. Pokud již dnes existují černé herny a nedaří se je potírat, jak situaci v tomto boji změní kýžený plošný zákaz všech heren? Mají snad být obtíže při potírání tohoto neřádu argumentem pro jeho toleranci? Začneme částečně tolerovat krádeže, protože je těžké je zcela vymýtit?
Lucie Vítkovská se rozčiluje na plánem magistrátu podmínit dosavadní cenu rezidenčního parkování pořízením ročního předplatného MHD, jinak dojde k jejímu několikanásobnému zvýšení. Programové prohlášení současné Rady hlavní města Prahy obsahuje jako prioritu podporu městské hromadné dopravy. Nemělo by tedy být překvapením, že se i ekonomicky snaží občany motivovat ke změně způsobu pohybu po městě. Proto snížila cenu ročního předplatného tak, že denní jízdné vyjde na 10 korun. Argument, že jednorázová roční platba za MHD je nad možnosti majitele a provozovatele automobilu, je úsměvný.
Paní Hronová si stýská nad tím, že na Žižkově ubývá tradičních obchodů. Bohužel, na lepší časy se neblýská. Pomalu, ale jistě se schyluje ke stavbě obřího nákupního centra na pozemcích nákladového nádraží, jehož přímým následkem bude zánik dalších obchodů a živností.
Začátek školního roku je vhodnou příležitostí podívat se na další vývoj v kauze MŠ Buková. Radnice Prahy 3 v současné době platí ostrahu prázdné budovy zrušené školky, přičemž vynakládaná částka je v podstatě shodná s dotací, kterou školka dostávala. Nic jsme tedy neušetřili a místo funkční školky máme nepotřebný hlídaný sklad.
V příštím čísle radničních novin bych si rád přečetl o kurzu spisovné češtiny pro úředníky radnice za čtvrt milionu korun či o aktivitách, které probíhají v centru Klinika.

Jak se dalo čekat, dopis uveřejněn nebyl. Na dotaz (zaslaný celkem třikrát v týdenních odstupech), mi odpověděl pan Kněnický, vedoucí oddělení Radničních novin, takto:

Dobrý den,
otištění Vašeho dopisu nedoporučila dne 21. 9. 2015 na svém jednání redakční rada Radničních novin. Zveřejňování příspěvků se řídí podle koncepce tohoto periodika městské části.
S pozdravem
Stanislav Kněnický

Na takové rozhodnutí má redakční rada jistě právo, ale jistě pro to také má nějaké dobré důvody. Na dotaz po těchto důvodech jsem již žádnou odpověď nedostal (odesláno zatím pouze třikrát).

Závěr? Tahle radnice má pro občany zavřeno.

Diskuse

Dopis v RN Jirka Ptáček 29.10.2015 17:49
Re: Dopis v RN Zdeněk Jahn 29.10.2015 17:55
Re: Re: Dopis v RN Jirka Ptáček 29.10.2015 21:14
Re: Re: Re: Dopis v RN Bohumil Čáp 29.10.2015 22:18

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


reklama