Diskuse

Ach, už zase dotace

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: cena chodníku

29.11.2017 22:41 vložil Jarouš

Cena kvalitní venkovní dlažby s položením a souvisejícím materiálem vychází na cca 1000 - 2000 Kč za m2. Tady na Žižkově to navíc komplikuje fakt, že je vše památkově chráněné, takže památkáři mají konkrétní požadavky na typ dlažby. To, že jsou chodníky rozhadrované, o tom není pochyb. Ale jak už to bývá, to památkářům nevadí. V okamžiku, kdy na chodník chcete sáhnout, mají jasnou představu, jak to má vypadat. A to není levné.

Ohledně dotací je to trochu komplikovanější. Ty dotace nejsou určené na podporu firem, ale na podporu akcí (programu). Je to stejné, jako když město dotuje třeba hromadnou dopravu. Ta sama o sobě není zisková a její dotace je nezbytná. Ale to neznamená, že těmi autobusy jezdí neziskovky. Jezdí s nimi normální firmy, kterým město dorovnává ztrátu z provozu.

A stejné je to s kulturou. Dotace neslouží k podpořé firmy, ale k podpoře programu, který se ta firma zavázala dělat. Tedy žádají firmy, ale žádají finance na provoz například divadla a to ziskové vůbec nemusí být.

Abychom si rozumněli. Já neobhajuji ani tak způsob rozdělování dotací v Praze 3. Kdyby bylo po mém, osekal bych je na čtvrtinu, ale upozorňuji na skutečnost, že Vás text je povrchní a jeví známky naprosté neznalosti problému.

Přeji fajn večer.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: cena chodníku

30.11.2017 07:59 vložil sunegha

Děkuji za informaci ohledně ceny chodníku s prací. Vámi uváděnou cenu ukládám do paměti.
Cestou do práce kráčím převážně po betonové dlažbě, uznává, že hezká není, ale je lepí a paktičtější než asfalt .
Pokud jde o dotace, tak s Vámi spíš nesuhlasím. Podle mého názoru, pokud vůbec mají dotce na akce být, tak prokzatelně ve prospěch co největšího počtu občanů obce. ( Třeba -Co přinesl obci sponzrký dar 100 000,-Kč, který poskytl pan místostratosta Bellu soutěži o královnu krásy , přičemmž vítězka následně veřejně Žžkov zhodnotila nelichotivě ? Nebo proč Praha 3 podporuje akce, kteréjsou již podporovány velkou Prahou ? Co ztoho mají občané Prahy 3?
O dotacích v P-3 se rozhoduje subjektivně a politicky (někdo vdlolky, jiný holky) Navíc je tu otázka kvality a kontroly využittí. Pokud dáte dotace podnikatelskému subjektu, tak v jeho účetnictví zmizí a následnémmu vyúčtování dotace ve vztahu k obci buď uvěříte, nebo ne, ale vůbec jsem nezaznamenal, že by obci bylo zpřístupněno účetnictví obchodní společnosti, která dotaci dostala. Mj. i cena kultury je otázkou smlouvy, nikliv váhy a míry. U chodníku můžete rychle dospět k závěrru o nesprávné ceně, v případě obrazu je to výrazně horší,tam vstupuje subjektivní prvek (cena dle obliby). V případě dotací do kultury je pak situace horší o to že někdo dostane mnohho (Akropolis) jiný málo či nic (Ponec, Venuše ve Švehlovce ). O tomhle se zde na K 3 již dříve psalo. Zkrátka ssi myslím, že by obec měla platiit za to, co si sama pro s v é občany objedná a nikoliv poskytovat peníze někomu, aby je použil podle své libosti. A skutečně nevím proč by to měla být obec, která určí, že jejímm občanům má chutnat bůček a nikoliv amarouny .

S pozdrvem

T.Sunegha


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: cena chodníku

30.11.2017 20:19 vložil Jarouš

Zase jablka a hrušky pohromadě. Ten příběh s Miss je samozřejmě trapný. Ale v podstatě nesouvisí s granty. Tohle šlo mimo granty, mimo všechny ty komise a výbory. Byla to solo akce mladého pána z ODS.

Když se vrátíme ke grantům, tak je to jak jsem napsal. Dotace je na nějakou činnost. Třeba příměstský tábor pro děti. Ten se prokazatelně musel uskutečnit a musí se to doložit. Jestli jej konala fyzická, právnická, nezisková, či zisková organizace, je v podstatě jedno. Důležité je, aby byla shoda na tom, že obec tu akci chce podpořit a že byla realizována tak, jak žadatel slíbil. Bavme se o tom, zda takové věci má obec dotovat, nebo zda dostatečně kontroluje konečný výsledek.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena chodníku

30.11.2017 21:37 vložil Lenka

Miss jen řekla svůj názor, a podle mého názoru inteligentní. Ono se stačí projít víte? Mě třeba spadl mobil, protože jsem šlápla do nějakýho leča na chodníku nebo co to bylo. Byla jsem u Černého moře, tam měli v tom městě, vše zametené a čisté a v západní kvalitě.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena chodníku

1.12.2017 17:03 vložil sunegha

Miss také svůj názor opravila, když jí paní starostka územím své současné vlády provedla a vše jí náležitě vysvětlila. Nicméně miss vyhlrála soutěž a v zápětí informoval svět, že i sponzor má nehezký rajón. To mi nepřipadá vkusné. Ostatně si vzpomínám, že za to Praha 3 soutěž sponzorovala, neměly účastnice soutěže uloženou povinnnst sponzora chvállit, jak si myslím, že by se slušelo. Právní ošetření celé věci bylo naprostonedostečné

Pokud jde o úklid naší MČ, dokonalost není možná, avšak v čase vnímám soustavné zlepšování.
Co je to západní kvalita ? Na světě jsou mítsa, kde je to lepší, třeba v Zuzúichu ( a též v Brně) a jsou místa, kde je to dost horší, třeba v Paříži a Ŕímě. Uvedná míssta jsem navštívil opakovaně.
Nezle srovnávat pořádek zde a v malých městech ale myslím, že v menších městech, zejména turisty navštěvovaných je to téměř vždy lepší, I tam se le nechutnosti na chodníku občas vyskytnou, zejména k ránu.
Nepořádek na ulicích součsnému vedení radnice nevyčítám.To co vyčítám je špatný přítsup k penězům resp. majetku.

T.Sunegha


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena chodníku

1.12.2017 16:38 vložil sunegha


Jablka hrušky jsou jsou jádroviny, Ovoce stejného zařazení. Obecní peníze, které směřují mimo obec resp. občany obce jsou penězi neúčelně vynaloženýné. Podle mého názoru je princiielně jedno jestli peníze poslal pryč vmístostarosta z ODS ze svého fondu, nebo jestli rada chce dát peníze s.r.o. třeba na "..průběžný festival v restauraci ....." Kde je přínos pro obec ?
Naprosto souhlasím tím, aby obecní peníze směřovaly mj. na aktivity dětí, důchodců a tvůbec těch kteří nevydělávají, chtějí dělat něco prospěšného a současně bydlí v Praze 3. Nesouhlasím s tím, aby obec platila náklady na "akce" jednomu žadateli v řádech stovek tiíc či milionů ročně a nesouhlasím s tím, aby peníze dostávaly obchodní společnoti nebo jiní podnkatelé. Proč chtějí dotaci, když podnikají ? Proč si nezaloží spolek ? Jseem přesvědčen o tom, že kontrola spolkové činnosti a to jak věcná, tak i daňová je jednodušší než kontrola podnikatelů. Nejen, ale také proto, že podnikatelé mohou být ponzory politických stran a politiků , ale s vnitrostátním spolkem sponzorujícím politickou stranu jsem se dosud nesetkal. Nemyslím , že dotaci lze u spolku přetavit ve spozorký dar tak jednoduše jako u podnikatele...Ještě jinak. Jsem přesvědčen o tom, že granty podnikatelům podporují korupční prostředí. Podle mého názoru není v lidských, právních a finančíních silách obce provádět složitější kontroly u podniikatelů, kteří vyvýjejí i jiné aktiity než sponzorované, neboť stopa konkrétní koruny se v účetnictví zaplétá do,stop korun odjinud a vlastně se ztrácí. Tohle u jednoho běžeckého závodu či příměstského tábora nehrozí.
Také jsem proto, aby se v čase granty totožným žadatelům ssnižovaly a tito si byli nuceni hledat i jiné zdroje pro svou činnost nebo rozšiřovat nabídku. Jsem pro konkurenci mezi žadateli.

Ale zejména jsem proto, aby potřebné a společensky nutné záležitosti zajišťoval buď obec sama, nebo si je zajistilii občané sami i třeba prostřednictvím přímé podpory od obce... Bez zprostředkovatelů. To vidím jako ideál. Ať ten kdo zorganizuje tábor pro děti dostane peníze od rodičů tětí, třeba i podpořených ze strany obce. Takhle to vidím já.
Namísto grantových řízení bych spíše podpořil činnost těch úředníků úřadu, kteří znají spoluobčany, jimž se peněz nedostává.

T.Sunegha


podle mého názoru


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama