Diskuse

Ach, už zase dotace

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: cena chodníku

30.11.2017 20:19 vložil Jarouš

Zase jablka a hrušky pohromadě. Ten příběh s Miss je samozřejmě trapný. Ale v podstatě nesouvisí s granty. Tohle šlo mimo granty, mimo všechny ty komise a výbory. Byla to solo akce mladého pána z ODS.

Když se vrátíme ke grantům, tak je to jak jsem napsal. Dotace je na nějakou činnost. Třeba příměstský tábor pro děti. Ten se prokazatelně musel uskutečnit a musí se to doložit. Jestli jej konala fyzická, právnická, nezisková, či zisková organizace, je v podstatě jedno. Důležité je, aby byla shoda na tom, že obec tu akci chce podpořit a že byla realizována tak, jak žadatel slíbil. Bavme se o tom, zda takové věci má obec dotovat, nebo zda dostatečně kontroluje konečný výsledek.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena chodníku

30.11.2017 21:37 vložil Lenka

Miss jen řekla svůj názor, a podle mého názoru inteligentní. Ono se stačí projít víte? Mě třeba spadl mobil, protože jsem šlápla do nějakýho leča na chodníku nebo co to bylo. Byla jsem u Černého moře, tam měli v tom městě, vše zametené a čisté a v západní kvalitě.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena chodníku

1.12.2017 17:03 vložil sunegha

Miss také svůj názor opravila, když jí paní starostka územím své současné vlády provedla a vše jí náležitě vysvětlila. Nicméně miss vyhlrála soutěž a v zápětí informoval svět, že i sponzor má nehezký rajón. To mi nepřipadá vkusné. Ostatně si vzpomínám, že za to Praha 3 soutěž sponzorovala, neměly účastnice soutěže uloženou povinnnst sponzora chvállit, jak si myslím, že by se slušelo. Právní ošetření celé věci bylo naprostonedostečné

Pokud jde o úklid naší MČ, dokonalost není možná, avšak v čase vnímám soustavné zlepšování.
Co je to západní kvalita ? Na světě jsou mítsa, kde je to lepší, třeba v Zuzúichu ( a též v Brně) a jsou místa, kde je to dost horší, třeba v Paříži a Ŕímě. Uvedná míssta jsem navštívil opakovaně.
Nezle srovnávat pořádek zde a v malých městech ale myslím, že v menších městech, zejména turisty navštěvovaných je to téměř vždy lepší, I tam se le nechutnosti na chodníku občas vyskytnou, zejména k ránu.
Nepořádek na ulicích součsnému vedení radnice nevyčítám.To co vyčítám je špatný přítsup k penězům resp. majetku.

T.Sunegha


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena chodníku

1.12.2017 16:38 vložil sunegha


Jablka hrušky jsou jsou jádroviny, Ovoce stejného zařazení. Obecní peníze, které směřují mimo obec resp. občany obce jsou penězi neúčelně vynaloženýné. Podle mého názoru je princiielně jedno jestli peníze poslal pryč vmístostarosta z ODS ze svého fondu, nebo jestli rada chce dát peníze s.r.o. třeba na "..průběžný festival v restauraci ....." Kde je přínos pro obec ?
Naprosto souhlasím tím, aby obecní peníze směřovaly mj. na aktivity dětí, důchodců a tvůbec těch kteří nevydělávají, chtějí dělat něco prospěšného a současně bydlí v Praze 3. Nesouhlasím s tím, aby obec platila náklady na "akce" jednomu žadateli v řádech stovek tiíc či milionů ročně a nesouhlasím s tím, aby peníze dostávaly obchodní společnoti nebo jiní podnkatelé. Proč chtějí dotaci, když podnikají ? Proč si nezaloží spolek ? Jseem přesvědčen o tom, že kontrola spolkové činnosti a to jak věcná, tak i daňová je jednodušší než kontrola podnikatelů. Nejen, ale také proto, že podnikatelé mohou být ponzory politických stran a politiků , ale s vnitrostátním spolkem sponzorujícím politickou stranu jsem se dosud nesetkal. Nemyslím , že dotaci lze u spolku přetavit ve spozorký dar tak jednoduše jako u podnikatele...Ještě jinak. Jsem přesvědčen o tom, že granty podnikatelům podporují korupční prostředí. Podle mého názoru není v lidských, právních a finančíních silách obce provádět složitější kontroly u podniikatelů, kteří vyvýjejí i jiné aktiity než sponzorované, neboť stopa konkrétní koruny se v účetnictví zaplétá do,stop korun odjinud a vlastně se ztrácí. Tohle u jednoho běžeckého závodu či příměstského tábora nehrozí.
Také jsem proto, aby se v čase granty totožným žadatelům ssnižovaly a tito si byli nuceni hledat i jiné zdroje pro svou činnost nebo rozšiřovat nabídku. Jsem pro konkurenci mezi žadateli.

Ale zejména jsem proto, aby potřebné a společensky nutné záležitosti zajišťoval buď obec sama, nebo si je zajistilii občané sami i třeba prostřednictvím přímé podpory od obce... Bez zprostředkovatelů. To vidím jako ideál. Ať ten kdo zorganizuje tábor pro děti dostane peníze od rodičů tětí, třeba i podpořených ze strany obce. Takhle to vidím já.
Namísto grantových řízení bych spíše podpořil činnost těch úředníků úřadu, kteří znají spoluobčany, jimž se peněz nedostává.

T.Sunegha


podle mého názoru


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama