Diskuse

Ach, už zase dotace

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena chodníku

1.12.2017 16:38 vložil sunegha


Jablka hrušky jsou jsou jádroviny, Ovoce stejného zařazení. Obecní peníze, které směřují mimo obec resp. občany obce jsou penězi neúčelně vynaloženýné. Podle mého názoru je princiielně jedno jestli peníze poslal pryč vmístostarosta z ODS ze svého fondu, nebo jestli rada chce dát peníze s.r.o. třeba na "..průběžný festival v restauraci ....." Kde je přínos pro obec ?
Naprosto souhlasím tím, aby obecní peníze směřovaly mj. na aktivity dětí, důchodců a tvůbec těch kteří nevydělávají, chtějí dělat něco prospěšného a současně bydlí v Praze 3. Nesouhlasím s tím, aby obec platila náklady na "akce" jednomu žadateli v řádech stovek tiíc či milionů ročně a nesouhlasím s tím, aby peníze dostávaly obchodní společnoti nebo jiní podnkatelé. Proč chtějí dotaci, když podnikají ? Proč si nezaloží spolek ? Jseem přesvědčen o tom, že kontrola spolkové činnosti a to jak věcná, tak i daňová je jednodušší než kontrola podnikatelů. Nejen, ale také proto, že podnikatelé mohou být ponzory politických stran a politiků , ale s vnitrostátním spolkem sponzorujícím politickou stranu jsem se dosud nesetkal. Nemyslím , že dotaci lze u spolku přetavit ve spozorký dar tak jednoduše jako u podnikatele...Ještě jinak. Jsem přesvědčen o tom, že granty podnikatelům podporují korupční prostředí. Podle mého názoru není v lidských, právních a finančíních silách obce provádět složitější kontroly u podniikatelů, kteří vyvýjejí i jiné aktiity než sponzorované, neboť stopa konkrétní koruny se v účetnictví zaplétá do,stop korun odjinud a vlastně se ztrácí. Tohle u jednoho běžeckého závodu či příměstského tábora nehrozí.
Také jsem proto, aby se v čase granty totožným žadatelům ssnižovaly a tito si byli nuceni hledat i jiné zdroje pro svou činnost nebo rozšiřovat nabídku. Jsem pro konkurenci mezi žadateli.

Ale zejména jsem proto, aby potřebné a společensky nutné záležitosti zajišťoval buď obec sama, nebo si je zajistilii občané sami i třeba prostřednictvím přímé podpory od obce... Bez zprostředkovatelů. To vidím jako ideál. Ať ten kdo zorganizuje tábor pro děti dostane peníze od rodičů tětí, třeba i podpořených ze strany obce. Takhle to vidím já.
Namísto grantových řízení bych spíše podpořil činnost těch úředníků úřadu, kteří znají spoluobčany, jimž se peněz nedostává.

T.Sunegha


podle mého názoru


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama