Diskuse

Alibismus v Mahlerových sadech

Vložit nový příspěvek

koalice

1.12.2013 13:54 vložil Michal Konvička

A nebylo by lepší "vyprat špinavé prádlo" spíše uvnitř koalice než vést přes web tyto přestřelky? Po 20. letech vypadla ODS konečně z radnice a bylo by více než vhodné aby se tam ani v příštím volebním období nedostala. Bohužel je znát, že zástupci koaliční koaličních stran nezvládají spolu více komunikovat, což je škoda.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: koalice

1.12.2013 13:56 vložil eee

Ale pane Konvičko, za 10 měsíců jsou přece opět volby. :-))


Reagovat  Reagovat s citací


Re: koalice

1.12.2013 22:46 vložil Kardinál

V tomhle si nejsem vůbec jistý. Co je lepší? Koalice, která občas špinavé prádlo propere, nebo která v něm prosmrdí celé volební období? Není to tak dlouho, co tu vládla ODS s ČSSD a ten radniční smrad se větrá dodnes.
Že jsou TOP 09, SZ a ČSSD účelovým slepencem, který měl především odblokovat radnici od zkorumpované ODSky, je asi všem jasné. A že levicově zaměřený Stropnický si s „žižkovskou Merkelovou“ zrovna nepadli kolem krku asi taky leckomu dojde. Tedy hádky k tomu patří. Z praní prádla může profitovat především volič.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: koalice

1.12.2013 23:23 vložil Simeon Popov

Chtěl bych se připojit k tomuto názoru a ještě něco málo dodat. Určitě jste si vědomi, že v koalici je nyní celkem 5 subjektů TOP09, ČSSD a ŽnS (tvořená Stanou zelených, KDU-ČSL a nezávislý). Jde, jak již bylo zde napsáno, o slepenec. Ne však účelový v negativním slova smyslu, ale pokud se podíváte na složení ZMČ, tak zjistíte, že prostě jiná možnost nebyla ... a no byla, nemít žádné vedení a 2,5 roku nechat MČ P3 v chaosu. TOPka na Praze 3 je teď obviňována, že je levicová. Musím říci, že dělení na levou a pravou mne unavuje, je lepší dělit na správně a nesprávné (řešení, rozhodnutí, záměr apod.). Rovněž Vás ujišťuji, že snaha komunikovat uvnitř koalice existuje, pokud mám za sebe psát. To, že komunikace je těžká a ne vždy dojdeme k cíli nebo kompromisu, je další negativem barevné různorodosti koalice. Negativní kampaň ovšem nezačala TOPka nebo ČSSD. Jsou však určité hranice, kdy si řeknete, že některé informace, by bylo vhodné uvést na pravou míru nebo alespoň sdělit i jiný pohled na věc. Souhlasím rovněž s názorem, že občan by se měl dozvědět co nejvíce o svých zastupitelích, a to i prostřednictvím těchto diskusí. Vše ovšem ve slušnosti a se zachováním věcného dialogu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: koalice

1.12.2013 23:45 vložil Simeon Popov

Dobrý den pane Konvičko! Pouze bych si Vás dovolil malou opravu, ODS je stále na radnici a ne všichni v ODS jsou "zlosynové". Každá profese má své dobré odborníky a ty horší. Házet všechny do jednoho pytle, je celkem zjednodušování. A rovněž i Vás chci ubezpečit, že se snažíme komunikovat a vysvětlovat si věci, tak jak nejlépe umíme. To, že mnohahodinové diskuse někdy nemají výsledek, je, bohužel realita. Za sebe jsem rád, že máme možnost svobodně diskutovat nebo se podělit o názory, i zde na kauze3. To, že se názor týká koaličního partnera, na věci snad nic nemění? Hlavně, aby se diskuse nestočila pouze do úrovně házení špíny, zveřejňování lží, pomluv nebo do plytkého populismu.


Reagovat  Reagovat s citací


koalice

2.12.2013 08:34 vložil Michal Konvicka

Diky za opravu pane Popove, bez Vas bych si toho vazne nevsiml. A jestli dovolite, tak Vam sdelim take jeden svuj postreh k Vasi osobe. Mate neobycejny talent vytvaret velke mnozstvi slovni vaty aniz byste cokoliv sdelil. V porovnani s Vasimi kolegy z koalice napr. Stropnickym nebo Rutem, kteri zvladaji formulovani svych nazoru a postoju velmi dobre (i kdyz ne vzdy je sdilim), je cteni Vasich prispevku utrpenim. O tom, jaka je zizkovska ODS, Vam mohu dat podrobnejsi vyklad. Stale totiz postavam u nekolika soudu za clanky, ktere jsem na toto tema napsal.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: koalice

2.12.2013 10:02 vložil Simeon Popov

Dobrý den, děkuji za názor! Omlouvám se Vám touto cestou, že Vám působím duševní utrpení. Budu se snažit nějak své projevy korigovat, snad se to zlepší. Vždy je co zlepšovat. Co se týče ODS, já bych Vám taky mohl vyprávět, ale určitě bych to nezobecňoval na všechny jejich členy. Přeji hezký den a hodně úspěchu u soudů!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: koalice

2.12.2013 11:02 vložil Petr

Má nějaký rozumný důvod, že člen TOP 09 ochraňuje členy ODS?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: koalice

2.12.2013 11:30 vložil heller

Se zájmem sleduji tuto debatu. Taky jsem si vzpomněl, jak Miloš Zeman před časem sliboval členské průkazy ČSSD vázané do kůže členů ODS. Nemám rád, když se členům jakékoliv strany bez rozdílu přisuzují přívlastky"zloději, ekoteroristé, černoprdelníci a pod." . Uvědomte si, že jakékoliv sdružení občanů vlastně kopíruje složení společnosti obecně. Jistě jsou preferovány společné zájmy členů, ale pokud vím, žádná strana nemá ve stanovách "budeme krást". Takže nestrkejme všechny do jednoho pytle nebo příjde někdo a zase nás všechny strčí do jednoho velkého pytle ( to už tady bylo 40 let). Nemusí totiž jít jen o populismus, ale psychiatrie na to má svůj termín "mesiášský syndrom". Ten se halí do pěkných, třeba i úderných slov, která se dobře poslouchají, ale stále je to duševní porucha.


Reagovat  Reagovat s citací


koalice

2.12.2013 16:52 vložil Michal Konvicka

Pane Hellere, v květnu 2012 Váš bývalý kolega Kalousek ještě v koalici s ODS navrhl v radě odvolání starostky Hujové (kterou může však odvolat jen zastupitelstvo). Přesto rada o tomto návrhu hlasovala a Vy jste se za starostku nepostavil, nýbrž se srdnatě hlasování zdržel. No, nechci házet všechny do jednoho pytle, jak Vy říkáte, ale trochu to Vaše komentování na mě dělá dojem, že to hrajete na všechny strany a necháváte se otevřená zadní vrátka, kdyby přeci jen ODS chytila druhý dech...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: koalice

3.12.2013 13:07 vložil heller

Takže podle hesla: "a vy zase bijete černochy". Nevím, co má moje hlasování společného s tím, že nerad strkám všechny do jednoho pytle. Naštěstí jsem již dosti v životě prožil a také si dovedu představit následky prosazování "jednotné vůle lidu". Nehraji to na obě strany a jen tak pro zajímavost doporučuji si připamatovat pokus o svržení ODS ve volebním období 2002 - 2006. Moje hlasování - zdržení jsem oběma aktérům, ale i dalším vysvětlil. Některé věci se v politice řeší jinak. Nevím, proč bych si nechával otevřená zadní vrátka, ty slouží bohužel jenom k útěku.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: koalice

3.12.2013 18:55 vložil heller

A ještě jeden dovětek. Pronášíte silná slova, ještě s upřesněním. Buď jste onen návrh Radě nečetl nebo záměrně lžete! Nebyl to návrh na odvolání (ptotože to může udělat pouze Zastupitelstvo), ale výzva, aby paní starostka zvážila své působení ve funkci... A to je úplně jiné hlasování...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: koalice

3.12.2013 21:47 vložil Michal Konvička

Pane Hellere, můj názor konec konců není tak podstatný, Váš postoj ať zhodnotí Vaši kolegové v Topce při volbě na kandidátku v příštím roce. Ale evidentně jsem ťal do živého, že...Ať tak či onak, když bylo potřeba, tak jste starostku nepodpořil, nýbrž, jak jsem již řekl, statečně jste se zdržel hlasování.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: koalice

14.12.2013 19:58 vložil Gerhard

Hezka rezba soudruzi. Pro blaho obcanu by bylo nejlepsi, kdyby jste se vy vsichni sesli a to jeste pred volbami nekdy v noci mezi kontejnery na nakladovem nadrazi pokud mozno ozbrojeni a vse si pekne vyrikali. Posledni prezivsi by si zaslouzil dozivotni kreslo na vechtrovne radnice. tam by snad nic nepo....


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama