Diskuse

Co dál s a.s. Městské části Praha 3?

Vložit nový příspěvek

Jde o transparentnost a úsporu

27.8.2012 08:06 vložil Ládík

Jednak jde o ušetření peněz na plno darmojedech, kteří sedí v orgánech těchto společností a evidentně nejednají v zájmu obce a pak je tu také transparentnost. Akciové společnosti se mohou ohánět zákonem upravující a.s., který umožňuje si hrát na utajené informace o hospodaření, obchodní tajemství apod. Když to bude opět majetek obecní, není diskuse o tom, že mají být všechny informace veřejné a jsou zde konkrétní zodpovědnosti.
Převedení majetku zpět na obec je jednoznačně pozitivní krok. Bohužel, žijeme v Česku. Nebude potom tak jednoduché ukrást celý majetek obce jedním podpisem na smlouvě.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Jde o transparentnost a úsporu

28.8.2012 23:43 vložil Karl

Pokud se nějaké peníze ušetří, pak to nebudou peníze obce, ale a.s. Jinak v kritizovaných orgánech sedí zástupci nová garnitury, např. p. Poche, proslulý skandálem z podvodného financování čssd, nebo pan Čáslavka, kterého se rádi zbavili v liberci. Inu opravdu darmojedi :o)

A pokud jde o tu transparentnost a informace .. od toho přece sedí v dozorčích radách politici, aby to ohlídali. Takže by stačilo, kdyby konali svou práci ..


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama