Diskuse

Deregulace parkovného

Vložit nový příspěvek

Pro auta

4.4.2008 00:48 vložil Vážný

Také se přidám ve prospěch aut a v neprospěch SZ (čímž ani kouskem nehodlám podporovat ODS). Pokud bych neměl auto, nemohl bych dovážet své intergované dítě do ZŠ do centra Prahy, kam jsme ho horkotěžko dostali.

V současné době navíc jedno z našich dětí má potíže s kostmi a má doslova přikázáno lékařem být do školy voženo. Další dítě má slabou imunitu a je alergik (takže žádné širé louky). Lékař opět doporučil nevozit MHD.

Pohotovost, kam jedeme tak 3-4x za rok už také zrušila výjezdní službu. Také péče o starší rodiče znamená potřebu moci k nim dojet i s věcmi.

A nakonec to podporují dnes i firmy. Můžete pracovat občas doma, ale často musíte mít ssebou olbřímý notebook se spoustou přídavných hejblátek (před pár lety by to byl slušný firemní server), spisy atd. A to domů MHD odtáhnete jen stěží (a ani nesmíte). Firma tak ale ušetří díky hotdeskingu (sdílení židlí a stolů) náklady na kancelář...

To vše znamená nutnost mít v rodině 2 auta...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Pro auta

4.4.2008 20:49 vložil Ondřej Rut

Vážený pane Vážný,

z vašeho příspěvku mám pocit, že SZ máte za stranu, která by ráda zakázala auta. To je velmi zkreslená představa. Pokud jsou zdravotní problémy ve Vaší rodině tak vážné, tak si jistě auto vyžadují. Pokud máte na Praze 3 trvalé bydliště, pak doufám, že Vám parkovací zóny ve Vaší situaci pomohou. S tím notebookem to ale asi myslíte jako vtip. Sám denně jezdím do práce veřejnou dopravou a můj "olbřímý notebook" mi věru nijak nepřekáží, když jede člověk na kole, dá se dát do batohu a povolení pro převoz nadměrného nákladu ode mě nikdy nikdo nevyžadoval :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama