Ing. Josef Ráb, KSČM: Princip demokracie na Praze 3 neplatí

NázoryIng. Josef Ráb, KSČM: Princip demokracie na Praze 3 neplatí

V této zemi se děje leccos, s čím většina lidí nemůže souhlasit. Jakým způsobem nakládá vedení radnice Prahy 3 s právy občanů, je skutečně alarmující. V samotném zastupitelstvu se názor zastupitelů za jiné strany, než občanské a sociální demokraty, v podstatě neprosadí. Ať již je věcně nebo procedurálně nad nebe jasnější, hlasovací mašina jej prostě smete ze stolu. Na zastupitelstvu 18.prosince 2008 se opět více jak hodinu diskutovalo o programu schůze. Návrh opozice, aby přednostně byly projednány petice doručené k různým palčivým otázkám z iniciativy občanů, byl nakonec s průtahy schválen.

Rozhořčení občané Prahy 3 pak nemohli spolknout hořkou pilulku, když předsednictvo i řídící schůze si po svém vysvětlili usnesení k programu a čtyři jasně formulované petice se mohly projednat jen jako informace. Tedy bez rozpravy a vyslechnutí názorů jejich autorů a signatářů.
Hlasitými a konkrétně mířenými projevy řekli lidé vládnoucí ODS, co si o jejich chování myslí. Arogance, zneužívání moci, potlačování práv obyvatel obce. Nevole a protesty, vyvrcholily tehdy, když byl předkládán návrh rozpočtu.
Stručně zopakuji své stanovisko k rozpočtu Městské části Praha 3 na rok 2009. Je  rozhazovačný, připravovaný jen úzkou skupinkou zainteresovaných, bez přítomnosti opozičních zastupitelů a s vyloučením názorů veřejnosti. Nehledí na potřeby Žižkováků a občanů z Vinohrad, je asociální, nejvíce peněz spolkne vlastní činnost úřadu. Není chuť a zřejmě ani odbornost na zásadní rozvojové programy pro širokou veřejnost. Hry určené pro „plebs“ (Vinobraní, Pivobraní, Masopust apod.) stojí mnoho milionů, ale na slíbený další ošetřovatelský domov pro seniory peníze nejsou.
 Takové zásadní připomínky Rada MČ  nebere, ODS je v hlasování nepropustí. Proto jsem opustil, stejně jako dalších devět zastupitelů (mimo ODS a ČSSD) a početně přítomní občané, zasedání zastupitelstva na protest proti nedemokratickým praktikám. Spolu s dalšími kolegy a občany stojím za názory lidí, kteří podepsali petice pro odstranění problémů v dopravě a vyloučení nespravedlností ve stanovení cen za prodej a nájem obecních bytů. Udělám vše pro to, abychom se dočkali i v tomto volebním období změny v jednání ODS a ČSSD.


Související články

Ing. Josef Ráb, KSČM: Pro lepší život na Praze 3 - aktualizováno (15.4.)

Názory
Není obvyklé začít sdělení adresátovi na těchto stránkách přílišným teoretizováním. Ale současná mediální demagogie, předváděná politickými špičkami vládních stran a mnoha redaktory, kteří se pasovali na znalce všeho a vykladače těch správných principů chování občanů, přece jen vybízí si zopakovat hodnocení vědeckých kapacit i skutečných ...pokračování

Ing. Josef Ráb, KSČM: Chcete vědět něco o privatizaci bytů, tak se ptejte radních!

Názory
Ujišťuji vás, že se stejně mnoho nedovíte. Nedoví se to ani zastupitel na zasedání „žižkovského parlamentu“ ani po písemné interpelaci, na kterou by měl odpovědný radní reagovat do 30 dnů.pokračování

Ing. Josef Ráb, KSČM: Občané Prahy 3 nechtějí platit radnici nehorázně zvýšené nájmy

Názory
V těchto dnech většina domácností, které užívají obecní byty na Praze 3, dostanou nepříjemnou zprávu. Rada Městské části opět rozhodla o zvýšení nájemného od 1. ledna příštího roku.pokračování
reklama