Diskuse

Reakce na příspěvek

Skepse je více nežli na místě.

2.11.2011 17:07 vložil chk

Musím bohužel konstatovat, paní Škapová, že v tomto případě jsem velmi, opravdu velmi skeptický.
Ono by to chtělo nejprve zistit, jak dotyčná společnost vlastně k oněm pozemkům přišla. Jestli je totiž pravdivá reportáž ČT1 v pořadu Reportéři ČT, viz zde:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/210452801240044/?online=1&index=132834
tak prostě ona společnost tyto pozemky docela jednoduše UKRADLA. A to doslova za bílého dne a před zraky všech, také za pomoci několika dodnes na radnici P3 působících politiků.
Jenom připomenu - podle onoho pořadu se jednalo o směnu 4586m2 zcela bezcenných pezemečků určených k parkování vedle ne příliš zdařilého a běžným měřítkům se vymykajícího developerského projektu Central park, za velmi lukrativní plochu (zvláště po oné plánované změně územního plánu) o výměře 37207m2.
Vás tyto skutečnosti, paní Škapová, nešokují? Mě vlastně už také ne, pomalu si totiž zvykám, že v tomto státě jsou podobné machinace zcela normální. Nicméně pokud by chtěla být TOP09 na Praze 3 alespoň trochu důvěryhodná, měla by se tímto případem trochu zabývat.
Jinak upozorňuji, že v tomto případě stranická příslušnost aktérů není vůbec důležitá. To jsou prostě lidé, kteří se přimknou k tomu nesilnějšímu "korytu" a hrabou a hrabou. Takže kdyby na Praze 3 byla nejsilnější zcela jiná politická strana, určitě by podobné pochybné transakce prováděli i s její pomocí. Smutné je jenom to, že ona strana, chvástající se jednou z nejsilnějších sítí místních organizací u nás, si podobné věci nedokáže ohlídat a těchto lidí se zbavit. O to víc je podobná věc očekávána od nové politické strany, která by si tímto v očích voličů mohla získat důvěru. Mám však obavy, že tu jde o něco úplně jiného.
Takže, paní Škapová, je mi líto, ale Váš nemístný optimismus v tomto případě opravdu nesdílím.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama