Diskuse

Ing. Světlana Škapová, TOP 09: Nebuďme skeptičtí

Vložit nový příspěvek

Skepse je více nežli na místě.

2.11.2011 17:07 vložil chk

Musím bohužel konstatovat, paní Škapová, že v tomto případě jsem velmi, opravdu velmi skeptický.
Ono by to chtělo nejprve zistit, jak dotyčná společnost vlastně k oněm pozemkům přišla. Jestli je totiž pravdivá reportáž ČT1 v pořadu Reportéři ČT, viz zde:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/210452801240044/?online=1&index=132834
tak prostě ona společnost tyto pozemky docela jednoduše UKRADLA. A to doslova za bílého dne a před zraky všech, také za pomoci několika dodnes na radnici P3 působících politiků.
Jenom připomenu - podle onoho pořadu se jednalo o směnu 4586m2 zcela bezcenných pezemečků určených k parkování vedle ne příliš zdařilého a běžným měřítkům se vymykajícího developerského projektu Central park, za velmi lukrativní plochu (zvláště po oné plánované změně územního plánu) o výměře 37207m2.
Vás tyto skutečnosti, paní Škapová, nešokují? Mě vlastně už také ne, pomalu si totiž zvykám, že v tomto státě jsou podobné machinace zcela normální. Nicméně pokud by chtěla být TOP09 na Praze 3 alespoň trochu důvěryhodná, měla by se tímto případem trochu zabývat.
Jinak upozorňuji, že v tomto případě stranická příslušnost aktérů není vůbec důležitá. To jsou prostě lidé, kteří se přimknou k tomu nesilnějšímu "korytu" a hrabou a hrabou. Takže kdyby na Praze 3 byla nejsilnější zcela jiná politická strana, určitě by podobné pochybné transakce prováděli i s její pomocí. Smutné je jenom to, že ona strana, chvástající se jednou z nejsilnějších sítí místních organizací u nás, si podobné věci nedokáže ohlídat a těchto lidí se zbavit. O to víc je podobná věc očekávána od nové politické strany, která by si tímto v očích voličů mohla získat důvěru. Mám však obavy, že tu jde o něco úplně jiného.
Takže, paní Škapová, je mi líto, ale Váš nemístný optimismus v tomto případě opravdu nesdílím.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Skepse je více nežli na místě.

4.11.2011 20:31 vložil if f.

Naprosto souhlasím s reakcí na článek.Paní Škapová vaše názory jsou zcela absurdní!! Byla jste se na daném místě vůbec fyzicky podívat??!! Nejenomže hnusný megalomanský projekt central parku zeje prázdnotou, ale radnice klidně umožní výstavbu dalších a dalších nesmyslných projektů, které naprosto neřeší bytové požadavky "normálních" občanů!! Jen uměle zvedají cenovou hladinu nemovitostí na P3!!


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama