Diskuse

Ing. Tomáš Mikeska, SNK ED: Dvojí ceny pozemků v Praze 3

Vložit nový příspěvek

Jsem naivní

31.7.2008 19:27 vložil Tomas Adamek

Již nějaký čas sleduji dění na tomto serveru. Vidím tu spoustu emotivních "výlevů" různých lidí. Mám jednoduchou otázku, copak chování jako je třeba toto hlasování o pozemcích není trestné? Tolik lidí vynakládá tolik energie na sbírání podpisů, petice atp. Vždyť ti pánové pochybili při správě cizího majetku! Proč je prostě nezažalovat? Tomáš


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Jsem naivní

5.8.2008 01:30 vložil Tinka

Jenom jeden příklad, který byl i mediálně dosti známý. V Praze 1 se vedení radnice před pár lety podařilo prošustrovat na půdních bytech (podrobnosti tady nebudu rozvádět, nejsou podstatné) několik stovek milionů korun (klasické arbitráže). Padlo i trestní oznámení, dokonce od opozičních zastupitelů, kteří měli nejvíce šancí do podstaty proniknout. Případ jak si mnozí jistě vybaví, skončil odložením policií s odůvodněním že se nepodařilo prokázat kriminální jednání při správě cizího majetku. Padla přitom různá další podezření, ale to bylo tak vše. Co z toho plyne? Současná vedení radnic, obzvláště jsou-li jednobarevná, vládnou naprosto feudálními metodami. Mohou si dovolit vše, nikdo jim nic nedokáže, když si to navíc nechají posvětit zastupitelstvem, jsou nepostižitelní. To je v obci ten nejvyšší orgán a existuje jenom jeden způsob, jak tomu zabránit - nevolit je. Jenomže kolik z voličů je obeznámeno s tím, co se na radnicích děje? Zeptejte se kdokoliv ve svém nejbližším okolí. Z toho plyne další poznatek - že se jich prostě zbavit nemůžeme a je jenom otázkou náhody, kde se na radnici sejde aspoň relativně slušná parta.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Jsem naivní

5.8.2008 22:59 vložil chk

Znám ještě jeden způsob. Ačkoli se skrývá pod značně nečesky znějícím názvem, má u nás v českých zemích již slušnou tradici. Jmenuje se DEFENESTRACE :-)))


Reagovat  Reagovat s citací


Re:Už nejsem naivní

6.8.2008 17:07 vložil Olin

Pochopil jsem, jde o funkce.
Oni mají naše hlasy.Co udělali?
Opozice ČSSD je prý konstruktivní a Evropští demokraté prý taky.Takže ti nic pro nás asi kromě výkřiků na serveru neudělají.
pak je tu SZ a komunisté.Zdá se, že komunisté akcemi chtějí vyburcovat veřejnost.
Jenže česká veřejnost je blbá.Nepůjdou do byť dobré věci s komunisti, protože, co kdyby je někdo z baráku s komunisty viděl, hm...
SZ má výrazné jedince, ale zdá se, že ani SZ žalobu napodá , ani třeba k Motejlovi.

Takže fakt, přes veškerou snahu Kauza3, nic se neděje.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re:Už nejsem naivní

8.12.2008 13:55 vložil Marcos

Nesouhlasim, ze neni jina volba, nez je nevolit... Daji se totiz take vyvolat predcasne volby, totiz, pokud by volici vyjadrili neduveru zastupitelum prahy 3, daji se odvolat. Udelejme to, prosim!!!!!!!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re:Už nejsem naivní

8.12.2008 14:01 vložil MartinV

Buďte realista. Ke komunálním volbám chodí jen cca 35% obyvatelstva. Kdo by zde vyjadřoval nedůvěru?


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama