Diskuse

Máme co číst

Vložit nový příspěvek

zony pro rezidenty

9.2.2013 21:53 vložil Jiří

vím, že to pod tento článek nepatří, ale kam to jinam napsat....


dle stránek P3
"Mám trvalý pobyt na Praze 3 a mám zapůjčené vozidlo od rodinných příslušníků, kteří na Praze 3 nemají trvalý pobyt. Budu mít nárok na parkovací kartu?
Mimo trvalého pobytu je podmínkou k získaní parkovací karty a vlastnictví vozu. Pro potřeby zóny placeného stání se zapůjčení vozu od rodinných příslušníků jako vlastnictví vozu neuznává. Na parkovací kartu tedy mít nárok nebudete."

Tohle je snad protiústavní. V každém případě nelogické. Pokud je někdo rezident s trvalým pobytem, není důvod, aby nemohl na pronajaté auto (resp. auto které má v užívání třeba od rodinného příslušníka) dostat parkovací kartu a parkovat před svým domem. Ostatně auta na leasing, které si lidé kupují také patří leasingovce do doby, než ho budoucí majitel splatí. Pane Stropnický, nežádalo by si to změnu pravidel?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: zony pro rezidenty

11.2.2013 22:59 vložil mirek

pravidla pro zónu určuje Magistrát, nikoliv Stropnický. Praha 3 dostává jen malou část z peněz vybraných od rezidentů.


Reagovat  Reagovat s citací


Matěj v sedle!

1.2.2013 21:12 vložil Jan

Pane Stropnický, slyšel jsem, že jste na radnici nakoupili nějaká solidní elektrokola. To Vás budeme vídat na Žižkově v sedle? Nezapomeňte na šálu... teď v únoru to dost fouká :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Matěj v sedle!

6.2.2013 17:48 vložil Matěj Stropnický

Dobrý den, ano, radnice pořídila na přání mé a Ondřeje Ruta dvě elektrokola, protože nepoužíváme radniční automobily s řidiči. Mohou je využívat i ostatní zaměstnanci úřadu. Je na tom něco nekalého? Zdraví, Matěj Stropnický


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Matěj v sedle!

7.2.2013 15:03 vložil Karel

Tak "polodiskuse" o elektrokolech je naprosto mimoběžná a svým způsobem i trapná. Mně je úplně jedno, na čem jezdí zástupce starostky do práce a domů. Jiná věc je ta, že pan místostarosta ve své reakci neříká pravdu, neboť má nárok pouze na služební auto. Na řidiče má nárok pouze starostka, pokud to tedy Rada nezměnila a neodklepla místostarostům vozy i s řidiči :-) Ale znovu opakuji, tohle je mi opravdu jedno a jestli nějakých deset či dvacet tisíc za kolo vydáme ze svého na dopravu těchto dvou pánů, je jedno. Mně zajímají výsledky jejich práce a myslím, že nejsem zdaleka sám. Navíc je logické, že někdo, kdo nemá rád auta, sáhne po kole...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Matěj v sedle!

11.2.2013 13:01 vložil Jiří Platil

Dobrý den pane Stropnický, no v pořádku... Pokud nemáte problém se zveřejněním faktur, proběhlo výběrové řízení a prodávající není Váš kamarád nebo pana Ruta, tak by to na první pohled asi mohlo být v pořádku. Na druhý pohled je ovšem situace jiná. Nedávno jste se hrdě chlubili, že jste si, v rámci šetření, zrušili náhrady na MHD. Tak trochu matematiky. Máte mandát na dva roky, to znamená, že náhrady na MHD by nás stály za Vás oba 19.000,- Zatím co elektrokola nás stála 80.000,- To Vám přijde naprosto v pořádku?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Matěj v sedle!

13.2.2013 21:28 vložil Karl

Určitě vše proběhlo transparentně :D Jinak to radnice ani neumí, že :)

A znamená to tedy, že auto, na které jste měl nárok se prodalo, aby se ušetřilo, nebo je zaparkované v garáži a tím pádem se vyhodilo 80.000 kč jen proto, abyste se mohl vozit na elektrokole ? Mimochodem vzhledem k věku vás obou by bývalo stačilo obyčejné jízdní kolo, sil máte jistě dost :)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Matěj v sedle!

21.2.2013 21:33 vložil Matěj Stropnický

Dobrý den, ne, na tužky, mobilní telefony (mám dál svůj např., ale to sem nepatří) nebo kola se výběrové řízení nedělá, to by se nikdy nic nekoupilo a jen by se papírovalo. To není veřejná zakázka, ale nákup materiálu. Náhrady MHD byly ostatně navíc k těm autům (event. kolům) jaksi automaticky, takže se skutečně ušetřily. Elektrokola budou sloužit mnoho let, takže Váš výpočet je zavádějící a myslím, že jejich používání vedením radnice má i určitý efekt příkladu, přijde mi. Zdá se mi, že kdyby si někdo z vedení radnice pořídil auto za 1,5mil, nikdo by se nad tím nepozastavoval, ale úřední kolo nějak vadí. Njn. MS


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Matěj v sedle!

1.3.2013 23:35 vložil TRP

No koukám, že jste rychle otočil. Ještě nedávno jste do těchto věcí kopal. Třeba nákup papíru v rozpočtu atd. No koukám, že to byl nějaký kámoš, od koho se kupovaly kola, jinak byste takové drahoty se zveřejněním nedělal... Hlavně, že jste tranparentní!! A co teď v zimě? Elektrosáně? No vidím pánové, že utrácení z cizího Vám jde.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama