Diskuse

Mgr. Ondřej Rut, Ž(n)S: Starostka dala přednost komunistům a svobodným, vítěz voleb při volbě komisí ostrouhal

Vložit nový příspěvek

Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

7.12.2014 11:13 vložil Ondřej Rut

Jirko, proč odvádíš pozornost od toho technokratického rozhodnutí poukazováním na minulost a na magistrát (nechám stranou, že trochu nekorektně a nepřesně)? Fakt si myslíš, že je správné, aby dva komunisté a dva svobodní pracovali každý v 8 komisích? Jeden komunista tak bude ve 4 komisích, zatímco na některé zastupitele ŽnS se nedostalo ani jedno místo. Obhajovat tohle rozhodnutí tím, že jinde se nepostupuje taky úplně správně, je dost lichý argument. Krom toho tvoje tvrzení o zelených v roce 2006 - 2010 není podle mě vůbec přesné, můžeš ho něčím doložit? Co se týče magistrátu, tak tam předseda kontrolního výboru na prvním zastupitelstvu nebyl zvolen, koalice o tom podle mých informací měla volné hlasování, stejně tak zelení.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

7.12.2014 17:04 vložil Jirka Ptáček

Rozdělení mandátů ve výborech a komisích v letech 2006 – 2010 bylo nesprávné. Malé strany neměly možnost se do většiny z nich zapojit a kritizoval jsem to já i lidé z SZ. Stávající koalice se snažila systém změnit, aby zastupitelé malých stran měly do těchto orgánů přístup. Jenže pro Zelené je to zase špatně. Mezi tím se totiž z malé strany stala strana velká (alespoň v měřítku Prahy 3) a původní rétorika je fuč. Z původního dovolávání se po jakémsi morálním právu už řešíte pouze procenta. Mimochodem, pokud dobře počítám, máte ve výborech a komisích celkem 26 míst! Tvoje formulace, že pro některé zastupitele ŽNS nezbylo žádné místo mi nedává smysl.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

8.12.2014 08:49 vložil Petr Košař

Dobrý den pane Rut, vždy jsem Vás považoval za toho korektnějšího z dvojice bývalých místostarostů, ale poslední vaše výstupy jsou bohužel samé ukřivděné prskání a lži. ŽNS získala v komisích a výborech 26 míst, tzn. že každý z 11 zastupitelú může a také je členem některé z nich. Dále vznášíte pochybnost jak bude např.p.Ambrož zvládat 4 komise a přitom váš volební lídr je táké ve čtyřech komisích a výborech na Praze 3 najednou a ještě k tomu bude obíhat několik komisí na magistrátu. Málem bych zapoměl na to hlavní, snad p. Stropnickému zůstane i trochu času na další funkci náměstka primátora HMP. Možná by stálo za to se více řídit příslovím, podle sebe soudím tebe a věnovat svůj čas konstruktivní opozici a upozorňovat na opravdové chyby a přeslapy součastné koalice.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

8.12.2014 11:07 vložil Ondřej Rut

Dobrý den, pane Košaři, Matěj Stropnický je zvolen do dvou komisí, nikoli do 4, což se myslím i s jeho funkcí zvládat dá. Je pěkné, že chtěla koalice poskytnout možnost všem stranám pracovat všude, zároveň však měla dbát na proporcionální rozložení stran. Pokud mají komunisté a svobodní se 4 zastupiteli více zástupců než ŽnS s 11 zastupiteli, tak není něco v pořádku. Dobrým řešením by bylo zvýšit počet členů komisí na 9 a opozici nechat místa 4 (dvě ZnS, a po jednom svobodným a komunistům). To by se ale koalice zřejmě obávala o svojí křehkou většinu. Pěkný den, Ondřej Rut


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

8.12.2014 15:04 vložil Pletal

Hm. Zvedat počty funkcionářů, aby vyšlo na všechny pane Rut?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

8.12.2014 15:15 vložil Ondřej Rut

Nejde o placené "funkcionáře", více míst v komisích neznamená větší výdaje obce. Zastupitel dostává od obce za činnost v komisích necelých tisíc korun měsíčně, bez ohledu na to v kolika komisích zasedá.


Reagovat  Reagovat s citací


Musím se p. Ruta zastat.

17.12.2014 00:08 vložil anna

Dobrý den, musím se pana Ruta zastat, do sledoval, co se tady dělo, poslední 4 roky za Hujové a sledoval trochu ten boj na radnici, pak musí vědět, p.Rut pracoval, neulejval se .


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama