Diskuse

Mgr. Simeon Popov, TOP 09: Fraška pod taktovkou ODS

Vložit nový příspěvek

DOTAZ

5.6.2013 19:13 vložil Holisky Jan

Dobrý den do redakce,
zajímalo by mě, jestli bude tištěná Kauza 3 jen ve schránkách, nebo třeba i jinde (kavárny atd.) a kde a kdy. V našem případě je to s roznáškou špatné (Vlkova ul), ani Radniční noviny nám poslední dva měsíce vůbec nepřišly (to by byl také námět k článku jak se naše pošta stará o roznos!!!). Děkuji za zprávu a přeji ať se daří! Holisky J.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: DOTAZ

7.6.2013 11:52 vložil Michal Konvička

Tištěnou Kauzu si můžete také vyzvednou ve vinotéce ve Víta Nejedlého 3 v otvíracích hodinách Po-Čt 16h-19h. K dispozici bude od pondělí 10.6.


Reagovat  Reagovat s citací


Ukázka demokracie

29.5.2013 12:13 vložil Jiří Platil

Vážený pane Popove. Chápu, že máte snahu každý váš průšvih hned vysvětlovat. Tak si to shrneme. Jako občana, který tu žije dlouho a celkem pravidelně chodí na zastupitelstva, mě zajímalo několit témat, pro které bylo zastupitelstvo svoláno. Proč jste nedali prostor pro diskuzi? Že by to byl opravdu průšvih. Nevíte co s tím, tak to takhle hloupě zahodíte? Uvědomujete si, že máte jako zastupitel nějaké povinnosti. Ke mě, jako občanovy Prahy 3? Nepřijde vám hloupé, že mě pozvete na zastupitelstvo, které pokud vím, svolává starosta a pak mi neřeknete ani dobrý den? Pohrdáte voliči? Za jednobarevné vlády ODS se nic takového nestalo, pokud si dobře pamatuji. Tahle vláda začíná být lepší a lepší. Nekomunikuje, přihrává si domů peníze, ničí úřad a pak se bojí diskuze. Přestaňte se zašiťovat slovy jako otevřenost, transparentnost a poctivost. Z Vašich úst je to kardinální lež. Bohužel jste jen hlupáci, necháte Hujovouu si dávat peníze sobě, ŽNS se snaží rozložit úřad a ČSSD? No ta se jen směje, protože má v rukou všechny zakázky, vydělává, zaměstnává příbuzenstvo a vy to podporujete, protože tomu nerozumíte. Jinak byste asi kradli spolu...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Ukázka demokracie

29.5.2013 15:40 vložil Iont

Pane Platile, rozhodně nepatřím do fankulubu pana Popova (dokonce je mi pan Popov spíš nesympatický), ale Váš příspěvek není moc přesvědčivý. Určitě si vzpomenete, že vystoupit jako občan na zatupitelstvu bylo komplikovanější za vlády ODS než nyní. Dále myslím, že komunikace s občany je na lepší úrovni než dříve. Z vašeho příspěvku mi není jasné, co znamená, že ničí úřad a přihrává si domů peníze? Buďte konkrétní prosím...
A že by se tato rada bála diskuze mi také nepřijde. Například granty: Za vlády ODS šlo o neprůhledný systém, který měl léty zajetá pravidla a nikoho nanapadlo pravidla posouvat, zlepšovat, jít lidem více naproti. Celý grantový systém vzbuzoval spoustu pochybností a nedůvěry. Současná radnice uspořádala asi před 14 dny diskuzní seminář se žadateli a velmi otevřeně se tam vše diskutovalo. Byl jste se tam podívat? Obřadní síň byla plná sedících i stojících, zájem veřejnosti byl opravdu veliký. Za vlády ODS by toto bylo nepředstavitelné.
Pravda je podle mě taková, že toto vedení Prahy 3 není ideální, ale poprvé za dlouhou dobu mám pocit, že se radnice snaží tady být skutečně pro občany a něco pro ně dělat. To jsme dříve říci nemohli.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Ukázka demokracie

29.5.2013 16:51 vložil Simeon Popov

Dobrý den, děkuji za upřimnost ve vztahu k mojí osobě. Současně děkuji i Vám za názor zde projevený a za zájem o dění na MČ Praha 3.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Ukázka demokracie

7.6.2013 14:51 vložil Světlana Škapová

Váš názor pane Ionte je pro mě přesvědčivý.

Dokážete analyzovat zkušenosti nabyté v minulosti se současnými a jste schopen konkrétně uvést oblast, kterou hodnotíte.

Ráda bych se Vás proto zeptala, jak by podle Vás měla vypadat "ideální Radnice". Ve Vašem hodnocení není zatím zcela ideální.
Kde by tedy měla "přidat"?

Děkuji Vám
Světlana Škapová


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Ukázka demokracie

29.5.2013 16:47 vložil Simeon Popov

Dobrý den a děkuji za reakci, názor ! Zkusím na některé postřehy reagovat, jelikož mi názor a práva obyvatel Prahy 3 nejsou lhostejná ! Opakem by bylo, kdybych nic nepsal, nesnažil se s Vámi komunikovat ... Pokud chodíte na zasedání ZMČ Praha 3 pravidelně, tak bych byl rád, kdybyste vystoupil z davu. Rád bych se s Vámi potkal a osobně prodiskutoval některé aspekty komunální politiky. Osobní diskuse bude určitě přínosem. Dovolím si drobnou korekci o tvrzení, že starostka ze své vůle něco svolávala. Mimořádné zasedání ZMČ se konalo z důvodu iniciace ze strany ODS a KSČM. Paní starostka byla pouze prostředníkem, jelikož je to ze zákona její povinnost. Určitě jste si program pozorně přečetl a jako soudný člověk musíte uznat, že Vás ODS, dva nezařazení a KSČM obelhali. Došlo k otevřenému zneužití důvěry občanů za účelem zviditelnění se. Já to tak vnímám i vzhledem k materiálům, které jsem na zasedání obdržel, tj. ve své složce, kromě programu ZMČ Praha 3 jsem nic nenašel. Je to samozřejmě právo opozice nějak jednat, prezentovat se a já jim toto právo neupírám. Mojí povinností je však chránit zájmy všech obyvatel Prahy 3 a i dodržovat veřejně deklarovaný program strany, co nejvíce to půjde. Pokud si pamatuji já dobře hegemonii ODS v minulých letech, tak to určitě nebylo tak růžové a spravedlivé jak popisujete ..., ale to je věc názoru. Spolupráce s některými členy ODS rovněž nebyla jednoduchá a nakonec to bohužel vedlo k ukončení. Pokud byste byl ochoten více mi porozumět, tak bych Vám doporučil přečíst si mé publikované články, a to nejen zde na kauze3, a snad by Vám bylo jasné, co si myslím a jak pracuji. Nedomnívám se rovněž , že by byli pošlapány principy demokracie ! Na ZMČ Praha 3 je pět politických subjektů (pokud počítám i jednoho člena KSČM) a tři z nich se rozhodlo jinak než navrhovatel. Ještě jednou děkuji za Vaši reflexi ! … a ještě dotaz, Vy jste volič TOP09 ? Z Vašeho příspěvku mám spíše pocit, že jste min. věrným voličem ODS, pak chápu Vaše veliké rozhořčení.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Ukázka demokracie

30.5.2013 19:41 vložil Jiří Platil

Tak mi pane Popove prosím vysvětlete, proč jste znemožnili, neodsouhlasením programu, ani bodu otázky, připomínky atd., vystoupit občanům Prahy 3. Co bylo v tomto bodě špatně? Kde v tomto bodě udělala ODS a KSČM chybu??? Nezajímá Vás náš názor? Asi ne. Tak nám tady nepiště, že chcete osobní jednání. Měl jste možnost mě i dalším dát prostor, abychom Vám i dalším zastupitelům řekli svůj názor. Neudělal jste to!!! A to nás tady krmíte, jak jste transparentní.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Ukázka demokracie

30.5.2013 20:39 vložil Simeon Popov

Dobrý den, můžeme si tady hrát na psychologickou válku. Upřímně, neznám Vás a tuto diskusi beru s rezervou, jelikož to může být z Vaší strany pouze provokace a za nickem Jiří Platil může klidně být někdo z ODS, s ne úplně čistými úmysly vést korektní diskusi. Váš názor se určitě osobně dozvím dne 18.6.2013 (snad se představíte až se přihlásíte a budete se doopravdy jmenovat Jiří Platil; legitimovat Vás ovšem nebudu). Pokud si moji odpověď ze dne 29.5. pozorně přečtete, tak zjistíte, že na Vaše otázky již bylo odpovězeno, ale to Vy víte, že ? Chápu, že mne zkoušíte … Hezký večer přeji a klid v mysli !


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Ukázka demokracie

29.5.2013 17:27 vložil Jirka Ptáček

Docela mě pobavil článek pana Sladkovského z ODS, který si na netransparentnost stávajícího vedení stěžoval v opozičním okénku Radničních novin. Jmenovalo se to "Pohádka o transparentnosti končí". Ke zveřejnění s chutí využil prostor, jež sama ODS opozici nikdy neposkytla.

Jinak za mě je velkým krokem vpřed, že se začaly na webu zveřejňovat usnesení rady a výborů vč. příloh (http://www.praha3.cz/volene-organy/rada/usneseni/index.html). Právě do příloh se klasicky skrývalo vše, co mělo nějakou informační hodnotu a ze které jsou rozhodovací procesy patrné. Je to věc, jež byla v době vlády ODS naprosto nemožná.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Ukázka demokracie

30.5.2013 08:16 vložil Heller

Vzpomínám si, jak v předminulém volebním období jsem jako člen oposice chtěl, aby Radniční noviny vyziskly můj příspěvek - podotýkám apolitický, byl o zdravotnictví, což je moje specializace a ze strany kompetentního místostarosty mi na mojí otázku proč to nelze, odpověď zněla: "Až si budete vydávat svoje noviny, tak si tam také uveřejníte to co budte chtít". Takže "jistý posun" již nastal.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama