Diskuse

Mgr. Simeon Popov, TOP 09: Upřesňující zpráva o činnosti některých členů Zastupitelstva MČ Praha 3

Vložit nový příspěvek

Dotaz na pana Popova a TOP 09

3.2.2011 15:10 vložil Kardinál

Dobrý den,
chápu to správně tak, že příslušná komise se zatím nikdy nesešla a Vy očekáváte, že bude opozice předkládat komplexně zpracovaný návrh jak privatizovat v Praze 3? Komu?
Pokud se nepletu, tak privatizační komisi předsedá MUDr. Zeman, který je současně ředitelem FNKV. Mají mu to hodit do nemocnice, nebo poslat mailem?

Nezlobte se na mě, ale pokud si takhle představujete politiku, nemůžete se divit, že jste druhým k smíchu.


Reagovat  Reagovat s citací


TOP 09 je k smíchu a k pláči

3.2.2011 14:43 vložil sss

2 měsíce před volbama jste neměli komunální program pro Prahu 3 a nyní ani nevíte co s privatizací bytů na Praze 3. Čekáte, až vám dá opozice podklady. To je k smíchu. Proč lidi tu Vaší TOP 09 vlastně volili?
Bohužel jste promarnili velkou šanci na změnu politiky na Praze 3. Přerozdělování grantů je toho ukázkovým příkladem. Desítky miliónů zase potečtou do o.s. alá Hurda s pomocí TOP 09!!
Za 5 týdnů si povíme, jak je to s novou politkou TOP 09.
Na Praze 3 je TOP 09 bohužel jen prázdná schránka (jméno), která udělá to, co chce ODS a Hurda.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: TOP 09 je k smíchu a k pláči

3.2.2011 23:28 vložil Pražan odjinud

Dovolím si na základě vlastních poznatků z naší městské části malou poznámku k rozvíjející se zde diskusi. Všichni by si měli uvědomit, v čem spočíval fenomén TOPky: Na vrcholu byla známá a někdy i populární jména (jako pan kníže, nebo v Praze Tůma), a protože vlastně nic jiného jakoby jiného nebylo k dispozici, upnulo se voličstvo v naději na toto nové uskupení. Přitom téměř všude šlo o sestavy, které vznikly až těsně před volbami a mnozí z těch zvolených byli z toho často sami v šoku, protože nečekali, že se do zastupitelstev dostanou. A protože velmi často se jednalo o lidi, kteří ke komunální politice předtím ani nečuchli, vypadá to tak jak to vypadá. To se jim ale asi vyčítat nedá. Pokud mají snahu něco pro lidi dělat a do problémů proniknout, tak místo výčitek a vysmívání by jim voliči, i ti kteří je třeba navolili, měli spíše poradit, povzbudit, pomoct. Teprve až se ukáže, že to je marné, bude na místě i kritika. Já topáky z P3 neznám, přesto si ale myslím, že stojí za pokus s nimi komunikovat a pokusit se je nasměrovat na správnou cestu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: TOP 09 je k smíchu a k pláči

10.2.2011 22:55 vložil Bobeš

Je vidět, že na této web stránce se nic nezměnilo. Před volbami za všechno zlé mohla ODS, teď se bude všechno házet na TOP 09. A jediná správná volba je zřejmě slepenec pod názvem Žižkov sobě, který v sobě zahrnuje zkrachovalé a zhrzené politcké turisty (viz pan Mikeska) a dále politické diletanty typu pana Bc. Stropnického. Tento spolek umí jen hlasitě křičet, psát petice na všechna možná i nemožná místa, ale nic konstruktivního nepřináší.

Viz článek Mgr. Popova, ve kterém zmiňuje výzvu os ŽnS, aby předložilo svůj návrh na úpravu privatizačních podmínek, která by měla hlavu a patu a hlavně byla v souladu s právním řádem ČR. Ale než namáhat své mozkové závity, je vždy snazší jen kritizovat a kritizovat .. Jen tak dál chlapci a děvčataˇ:)

Pro případné šťoury: nejsem členem žádné politické strany


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: TOP 09 je k smíchu a k pláči

13.2.2011 12:58 vložil Kardinál

Hodnotíte stránku, nebo diskutující? Anonymní diskuse je vždycky trochu žumpa. Ostatně ani Vy, ani já jsme sem celé jméno nenapsali.

TOPka je možná nová, ale zatím jsem nezaznamenal, že by usilovala o výraznější změnu. Proto možná ta kritika.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: TOP 09 je k smíchu a k pláči

16.2.2011 11:24 vložil sss

Nikdo nechce na nikoho házet nic zlého. Co vím já, tak návrhy na změny privatizačních podmínek existují, ale není důvod, proč je předávat TOP 09. Předání návrhů bylo součástí politických jednání po komunálních volbách, kdy se TOP 09 a ŽNS sešli ohledně sestavení vedení radnice na Praze 3. Sešli se jednou a na další schůzku, kde se to mělo řešit dále, už TOP 09 nepřišla, protože se dohodla s "vykuky" z ODS. Nyní je situace taková, že doposud nebyla svolána privatizační komise a lidé v jejím vedení neví, co budou s privatizací dělat a odmítají komunikovat se zastupiteli ŽNS.
Jestliže TOP 09 není schopna sama nic k privatizaci vytvořit, tak nemá co dělat ve vední radnice. Stejně tak nemá ŽNS v této fázi předávat výsledky své práce konkurenční straně TOP 09.
Popravdě mi nějak uniká smysl Vašeho textu, protože popírá volby, jako konkurenční boj a zároveň i jejich výsledky. Z celé situace je zřejmé, že TOP 09 se skutečně blíže jen prázdné schránce. Bylo použito jméno TOP 09, které zajistilo výsledek ve volbách i bez volebního programu pro Prahu 3, ale skutečnou práci, aby tvořil někdo jiný. TOP 09 nemá brečet na diskuzích webových stránek, ale má pracovat pro občany Prahy 3. Jestliže toho není schopna, tak měla jít do koalice s někým, kdo toho je schopen.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: TOP 09 je k smíchu a k pláči

6.3.2011 22:20 vložil Afka

Milý Bobeši,
zdá se, že jste zcela mimo mísu. Mikeska v ŽNS není a nikdy nebyl. Petice jsou běžně využívany v demokratických společnostech, že si s nimi ODS na Praze 3 vždy arogantně vytřela ..... je bohužel pravda. Předpokládám, že nejste příznivec ŽNS a už vůbec si neumím představit, že byste někdy něco ve prospěch obyvatel Prahy 3 udělal a o činnosti tohoto OS něco více věděl. Sedíte zevlujete a ve své malosti komentujete, že! OK.
ŽNS požaduje již druhým rokem po ÚMČ Prahy 3 pravidla privatizace přijatá pro první tři kola privatizace! Díky rozhodnutím vedení radnice je nikdy nedostala!!!!
Vlastní pravidla má připravena. Vážně si myslíte, že je má je dát bianco této sešlosti na radnici? To snad nemůžete myslet vážně.
ŽNS je v opozici a sleduje neplnění velebních slibů např. TOP 09. Bylo jasně řečenoé ZOP 09, že hned po volbách provedou audit v oblasti privatizace a do té doby pozastaví provatizaci jako takovou!!!
Nemusím Vám snad zdůrazňovat, že ani jedno se nestalo. Dál se jede podle "pravidel" ODS.
ŽNS je pro mě dobrá značka a záruka objektivnosti. Pokud předají svoje pravidla privatizace ODS a ODS II. (alias TOP 09) tak je budu muset označit za trouby. Taky nejsem členem žádné strany a mám k tomuto principu přímo averzi. Na obci se mají volit lidi a ne strany. Bohužel zde k tomu nedošlo.


Reagovat  Reagovat s citací


reakce na pana Popova

2.2.2011 09:29 vložil Ondřej Rut (SZ)

Reaguji na příspěvek pana Popova k problematice nových pravidel pro privatizaci bytů. Podílel jsem se za ŽNS na zpracování naší představy o podobě privatizace, o kterou nás vyjednavací tým TOP09 v rámci povolebních vyjednávání požádal. Ke schůzce, na které mělo dojít k předání a diskusi nad touto představou však již nedošlo, TOP09 ji zrušila, neboť se v té době již dohodla s ODS na koaliční spolupráci a s ŽNS přerušila vyjednávání. Domnívám se, že odpovědnost za předložení nové podoby privatizace má především vedení radnice, tedy TOP09 s ODS a je nezodpovědné shazovat ji na opoziční zastupitele.

Jako klub ŽNS nemáme pravomoce svolat jednání komise pro privatizaci, která byla k formulaci nových pravidel zřízena. Pokud bychom tu možnost měli, už bychom to dávno udělali. Očekáváme proto, pan doktor Zeman (ODS), který komisi předsedá, ji co možná nejdříve svolá a předloží tam k projednání představu vedení radnice o nových pravidlech pro privatizaci nebo spíše představu o proceduře přípravy nových pravidel privatizace. Nevidím důvod proč by vedení radnice, ať už TOP 09 nebo ODS, mělo se svoláním komise čekat na to až v kuloárech dostane podklady od opozice. Jako zastupitel za ŽNS proto prosím vedení radnice, aby neprodleně svolalo komisi, na které svojí představu o podobě privatizace rádi představíme. Nebude nijak překvapivá a bude plně vycházet z našeho volebního programu, který byl v tomto bodě poměrně podrobný. Začněme hlavně prosím jednat.

Jinak děkuji panu Popovovi za rozvedení popisu práce redakční rady na novém statutu Radničních novin. Jsem rád, že redakční rada formálně uznala, že Radniční noviny nemohou být ze své povahy apolitické (vzpomeňme jen na štvavé předvolební články proti sdružení Žižkov nejen sobě). Pevně věřím, že půjde redakční rada ještě dál a zavede pravidelnou polemickou rubriku, např. po vzoru novin Prahy 8. Tamní model funguje tak, že politické kluby střídavě navrhují téma, ke kterému se v novinách vyjadřují všechny politické kluby v zastupitelstvu. Jedině tak mohou Radniční noviny začít plnit roli veřejnoprávního media, kterým ze své povahy vskutku jsou a jedině tak se může zabránit zneužívání novin vedením radnice, ke kterém v minulosti často docházelo.

díky, s pozdravy

Ondřej Rut
zastupitel za Stranu zelených (člen klubu ŽNS)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: reakce na pana Popova

2.2.2011 19:05 vložil Pankrác

Já si někdy říkám, že na chování TOPky je dobře poznat, jak jsou ve své roli mimo. Většina z těch jedenácti na jednání zastupitelstva nikdy nebyla ani jako divák. Pochybuji, že třeba pan Popov někdy v podobné instituci jakkoliv fungoval. A najednou je předsedou redakční rady RN.
TOPka pro ně byla výtahem do politiky rychlejším, než sami čekali a ODSka si s nima vláčí kam chce.

Je to škoda. Jestli se rychle nezorientují, tak za 4 roky po nich neštěkne ani pes.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: reakce na pana Popova

7.2.2011 23:49 vložil Matěj Stropnický

Vážený pane Popove,
pokud jste chtěl upřesnit okolo redakční rady opravdu úplně vše, měl byste rovněž dodat, že jsem to byl já, kdo účast pana Oldřicha Kužílka na jejím jednání navrhl, že jsem ho oslovil a Vám jej navrhl pozvat. Ale vem to čert, čí jsou zásluhy - hlavně, že taková věc vůbec byla možná, už to je v podmínkách radnice Prahy 3 převratné.
Co se týče privatizace, je to přesně, jak píše kolega Ondřej Rut. Už měsíc urguji svolání privatizační komise, kde jsem členem. Její předseda Marek Zeman (ODS) mi za celou tu dobu ani neodpověděl, místopředseda komise Tomáš Kalousek (TOP 09) mi odmítá odpovědět i na tyto dvě elementární otázky: jakou metodou budeme pravidla měnit, budeme novelizovat pravidla IV. etapy a mám tedy připravit pozměňovací návrhy k nim? nebo mám připravit návrh úplně nový? nebo jsme zatím ve fázi věcného záměru a mám připravit nejprve teze? Nevím. Vedení komise mi není schopno sdělit ani kdy bude komise konečně zasedat, tím méně do kdy mám návrhy případně předložit. Neuvěřitelné. Takové jednání ve mně nevzbuzuje velkou důvěru a bude předmětem jednání našeho klubu, jak s návrhy, které máme, naložit. Protože tu opravdu nejsme od toho, abych za koalici dělali, co je její práce.
S pozdravem
Matěj Stropnický
předseda klubu zastupitelů Žižkov (nejen) sobě


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: reakce na pana Popova

6.3.2011 22:35 vložil Afka

Tak mě tak napadlo, že jde pouze o čas. ODS těsně před volbami odhlasovala velký balík domů k privatizaci a teď jim jde o to, aby doběhly podle současných špinavých tzv. "pravidel". Cinklé veřejné zakázky na "nezávislé" odhadce a skvělá realitka, která neustále mění svoje jméno a adresu je zárukou jistých prebend.
TOP 09 tuto hru přijala a zahodila svoje předvolební sliby. Kapříci ve fotbale nebo radnici jsou prostě stále neodolatelní pro určitou část naší populace. Myslím, že hlavním cílem pro toto období bude pro opozici, nenechat se namočit do leváren, které zjevně budou pokračovat. Je třeba myslet trochu do=předu a TOP 09, VV atd. skončí stejně jako US (uhelné sklady). Jsou to prázdé známky bez obsahu, které teď splnily svůj účel - nachytat voliče, aby je volil. Označení pravice a levice na obecní úrovni je manipulace určená přitroublíky a bohužel funguje. Rád bych se dožil radnice, která bude uvažovat pouze ve prospěch obce, ale to by tam nemohli být lidé typu Hurdy atd.


Reagovat  Reagovat s citací


Jo,jo

2.2.2011 02:26 vložil Pat

Simeon, tys na ty radnici docela zblbnul. Faktem ale je zes uz od zakladky rozumel vsemu :-) tak hodne stesti pri cinnosti veledulezite, pressedo :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama