Diskuse

Mgr. Simeon Popov, TOP 09: Změna na žižkovské radnici se nekoná ?

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ajaj

23.2.2011 00:23 vložil Pražan odjinud

Nemo, s tímto co píšete nemám problém, souhlasím, mám jenom obavu, že cílem developera je maximalizovat hustotu "zákazníků" na jednotku plochy, a to je právě to, v čem selhává magistrát.Těch 15 000 jsem si nevymyslel, to jsem tuším někde četl.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ajaj

23.2.2011 09:29 vložil Nemo

No tak to je jasné, že to je cílem developera. Je to maximalizace zisku. Čím víc bytů postavím, tím více vydělám. Toto by si však mohli dovolit pouze v omezené míře (dle mého názoru) např. na okraji měst, ale nejlepší by bylo, kdyby každé město mělo urbanistickou studii, která by se uplatňovala tak, aby město získalo nějaký jasný ráz, aby se stavělo účelně, ale také za přispění nových technologií a také s tím, že ten, kdo vybuduje novou čtvrť, musí také vybudovat její zázemí jako školy, parky, sportoviště, nákupní zóny atd. atd. s tím, že plocha nového sídliště bude rozdělena např. takto: 1/3 plochy byty a 2/3 by zabíraly právě ty parky, sportoviště atd. Také by mělo existovat nařízení, kde by developer musel vystavět školu tam, kde by počet obyvatel mohl přesáhnout např. 3000 lidí atd. atd.
Jak jsem psal, nejsem urbanista, ale takovouto studii bych uvítal. Toto však musí udělat magistrát aby Praha byla kompaktní a jednotná.
Radnice by toto mohly dělat, ale nikdy to nebude koncepční v rámci celé Prahy.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama