Diskuse

Ministr Dobeš hledá využití pro Nákladového nádraží Žižkov

Vložit nový příspěvek

Re: Nákladového nádraží Žižkov

30.9.2011 17:31 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

Problematice NNŽ moc nerozumím a nemám na něj jasný názor, ale s těmi změnami v silniční dopravě jste trochu optimista. Spalovací motor bude ještě dlouho vládnout silniční dopravě. Všechny nástupnické technologie mají před sebou dlouhou cestu... ostatně rychlý nástup elektromobilů někteří předpovídali už před 20 lety.
Současně považte, že průměrné stáří automobilů v ČR je 13,65 roku. Tedy je třeba kalkulovat nejen s okamžikem, kdy "ekomobily" budou dominovat statistice prodejů, ale hlavně s tím, kdy dojde k reálné obměně. Pokoj Vám.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Nákladového nádraží Žižkov

30.9.2011 22:34 vložil Simeon Popov

Zdravím i Vás!
Ano, přiznávám se, jsem optimista, ale neztrácím půdu pod nohama ! Ale vážně, v dnešní době jsem raději optimistou než opakem. To co říkáte bylo pravdou před 20-30 lety, kdy byl velký boom ropných společností, zlaté období černého zlata. V té době, kdyby jste někomu v USA, VB, SSSR nebo OPEC státům řekl, že věříte v ekoautomobily a propagujete je, tak by se Vám vysmáli nebo se postarali, aby jste nemluvili. I dnes je velká snaha potlačit EKO trendy, ale síla už není tak velká. Přijde zlom, kdy cena ropy bude tak vysoká, že o ní už nebude takový zájem a budou se ještě usilovněji hledat alternativy. Všichni si asi uvědomují dvě nejpodstatnější aspekty: zdrojů nerostů není neomezeně (určitě nějaké zdroje jsou ještě nenalezené, ale jsou na nedostupných místech) a některé lidské činnosti mají neblahé dopady na životní prostředí. Změny budou a už se dějí. Co je modní (marketing) trend a co je míněno vážně ukáže prvních 10 let. Doopravdy jsem přesvědčený, že do 20 let dojde k akceleraci změn majících pozitivní dopad na naše prostředí. Jaké bude průměrné stáří aut záleží na tom: kolik lidi bude mít auto, kolik bude stát (teď je trend, že ceny jdou rychle dolu), kolik budou stát pohonné hmoty a další náklady na provoz, vzdálenost do práce-obchodu-k lékaři apod. Já osobně bych uvítal rychlo změnu !


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Nákladového nádraží Žižkov

4.10.2011 11:45 vložil Jandys

Pane Popove, přiznávám, že si můžete dovolit být optimista. Jste zvolený na 4 roky, proto si můžete dovolit "žvanit" o tom, co by bylo super za 20 let - v tu dobu po Vás totiž pes neštěkne. Ano, bavme se ve strategických rovinách, ale nemohu se zbavit dojmu, že jediná udržitelná strategická rovina pro rozvoj center měst je BEZ MASIVNÍ DOPRAVY. Doprava v jakémkoliv směru je významný negativním faktorem pro život v centrech měst. Vy si to nepamatujete, protože jste o politice na Praze 3 věděl ještě před rokem kulové, ale zajeli tu třeba malou holčičku na přechodu. Jak toto vyřeší Vaše ekologická doprava a úvahy o budoucnosti spalovacího motoru? Nijak.

Chtělo by to pane Popove už nějaké konstruktivní činy (!) a ne přitroublou diskusi o tom, co říkali před týdnem na Discovery channelu.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama