Diskuse

Ministr Dobeš hledá využití pro Nákladového nádraží Žižkov

Vložit nový příspěvek

Re: Nákladového nádraží Žižkov

30.9.2011 19:53 vložil Iont

Pane Popove, jestli opravdu věříte tomu, že naše společnost spěje k ekologickému a udržitelnému životu v horizontu několika málo let, jste naivní optimista a snílek. Nezlobte se, ale nevěřím tomu, že tuto argumentaci myslíte vážně.

Jinak v zásadě souhlasím s panem Rutem... Bydlím na Koněvově ulici, denně tu projede hodně aut a chtěl bych, aby jich tu jezdilo řekněme o polovinu méně než dosud. Plány na zbourání nádraží mě vážně děsí, protože dopravu na Koněvově to prostě zmnohonásobí. Skutečně nejde jen o emise, ale také o hluk a jednoduše pěknou a bezpečnou ulici, kde se nebojíte přecházet a nemáte strach o dítě nebo psa. Jde o příjemné a hezké místo k životu.

Ruku na srdce, chtěl byste se stěhovat na Koněvku?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Nákladového nádraží Žižkov

30.9.2011 22:09 vložil Simeon Popov

Zdravím !
Argumentaci myslím vážně, jinak bych je zde nepsal. Zda bude více aut nebo méně na Koněvovce, na Želivského, na Olšance apod. si myslím nikdo nedokáže říci s určitostí. Já se domnívám, že aut asi bude více a více je bude určitě až se změní NnŽ. Zda bude víc hluku a emisí ? Myslím si, že v dohledné době jich bude méně, nejenom změnou technologií, ale i opatřeními ze strany města (např. snížením rychlosti). Bezpečně bude na ulicích až tehdy, kdy se naučíme ohleduplnosti a zdvořilosti, to s počtem aut nemá nic společného ! Musíme akceptovat, že dopravní prostředky budou a budou stále lepší, bezpečnější jak pro posádku automobilu, tak i pro chodce...děti. Já osobně jezdím z 95% času ročně MHD.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama