Diskuse

Reakce na příspěvek

Bude hůř

7.12.2009 02:40 vložil Karel Vážný

Díky.

Moje příbuzná má právě tyhle problémy, jak jsem již detailněji popsal jinde. Na sociálce nám řekli, že znají tyhle problémy dnes a denně, ale protože občan pro sociální potřebnost musí mít náklady bydlení do 35% (včetně služeb, tepla, plynu a elektřiny) tak pro single důchodce s 8000 Kč je prostě přiměřené bydlení nedosažitelné. A tak nemusí mít na jídlo a přitom nedostanou ani korunu a dokonce ani doklad na prominutí poplatku u lékaře.
Prý je to vina deregulace (podle mne spíše nesladěnosti deregulace a sociálních zákonů). Takže když má takový důchodce (hlavně důchodkyně) s důchodem 7500 Kč polatky 7000 Kč za nájem, služby, vodu, teplo a elektřinu a plyn, tak už je reálně (s cca 1500 Kč příspěvku na bydlení) 1200 Kč pod ŽM a sotva na existenčním minimu a nikdo s tím nic nedělá.

A co je ještě horší je, že kolem toho není žádná osvěta, která by řekla: Obce máte povinnost se maximálně snažit ty lidi vyprostit ze zablokovaných nájemních vztahů a poskytnout jim sociální malinké bydlení. Rodiny, musíte podle zákona doplatit do ŽM a pokud nemáte nastoupí takové, či jiné dávky.

Za dva roky tahle krize propukne naplno a budou soudy zavaleny žalobami kolem vystěhovávání důchodců, ti budou mrznout na ulicích... To bude krása.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama