Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: 8 hodin je málo

22.6.2015 13:11 vložil sunegha


Dobrý den, pane Ptáčku,

masochismus je ve spojení s pokusy o politiku na komunální úrovni docela zajímavá kombinace. Stejně jako sadismus obohacuje program jakýchkoliv jednání o - pro někoho vítané prvky - utrpení či rozkoše. Můj názor je takový, že při jednání zastupitelstva jsou patrné prvky sadistické. Jsou to dominantní sadisté, kteří ve vztahu ke svým submisivním obětem používají roubík či náhubek. Masochistům se to možná líbí, ale běžné populaci zatím asi ne. Zejména, když běžná populaci není ani submisivní ani masochistická. V tom se zřejmě shodneme .
Třeba si někdo dá tu práci, záznamy opakovaně shlédne, sestříhá a vznikne něco jako filmový rap.

K vlastní délce jednání zastupitelstva : je vám známo , že předkladatel návrhu nemá omezený čas k vyjádření na repliku či otázkum, zatímco ostatní diskutující mají čas omezen?
Když se např. někdo v ZOO koutku ošetřovatele zeptá, ukazujíce na známého hlodavce : "Je to nutrie ?" a místo odpovědi Ano/Ne následuje od dotázaného desetiminutový monolog na téma těžba dřeva na sluneční strání s tím, že nutrie hryže klacky, takže je hovořeno k věci, tak nezbyde, než se znovu zeptat, zda ten sympatický hlodavec je nutrie... a tentokráte se dozvíte něco cosi o autovrakovištích, protože naštosovaná auta, jsou nestabilní mohou nutrie zavalit a za obzorem přitom hučí dálnice…. atd. atd. Proto je diskuze dlouhá. Mohla by být asi ještě delší, ale to by se pak asi musela přerušit a pokračovat jindy.
Ve specifických podmínkách P- 3 nemá část opozice prostor k diskuzi jinde než na zastupitelstvu a tak se na něj pochopitelně těší a pečlivě se na jednání připravuje, včetně přípravy věcných dotazů a faktických argumentů .
Možnou polemiku na stránkách RN vést nemohu a veřejné debaty v prostorách nemovitostí, které vlastní MČ členům klubu ŽnS také radnice zatrhla ( i když v uplynulých 25-ti letech to prý možné bylo). Již nevím, kdo to z žižkovské vládní koalice vyslovil, ale prý pro to, abychom nevedli (klub ŽnS ? – ten přeci nekandidoval..) volební kampaň. Aha. Haha.
Co tedy v rámci demokratických postupů zbývá, než se ptát v čase k tomu určeném ?. Jak máme dát najevo svým voličům, že hájíme jejich zájmy a svůj program ? Mimochodem, k věci školky v Bukové bylo již dříve svoláno mimořádné zastupitelstvo, kde se však nediskutovalo, protože nebyl schválen program…Takže se téma otevřelo nyní. Již jsme se o věci bavit mohli, leč z vůle TOP09, ČSSD a ODS k tomu minule nedošlo… Tak nač ty nářky nad délkou jednání ? Všechny dotazy stejně zodpovězeny nebyly, na všechny diskutující se stejně nedostalo…


JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnS
antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama