Diskuse

NÁZOR ZASTUPITELE: Demokratická diskuze podle TOP 09, ČSSD a ODS v Praze 3

Vložit nový příspěvek

Re: 8 hodin je málo

19.6.2015 15:33 vložil Zdeněk

Doporučuji Vám pustit si jednání ze záznamu, až ho radnice zveřejní.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: 8 hodin je málo

19.6.2015 20:46 vložil Jirka Ptáček

Na na zastupitelstvo pravidelně chodím. A chvíli jsem tam byl i tentokrát. Nejsem masochista, abych si to pouštěl ještě ze záznamu :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: 8 hodin je málo

22.6.2015 12:19 vložil Ondřej Rut

Jirko, sice to trvalo 8 hodin, k Bukové samotné snad 6, ale diskuse to nebyla. Opozice se snažila prezentovat argumenty a klást dotazy, ale koalice skoro na nic neodpovídala a většinu věcí přešla mlčením, když pominu velmi iracionální a osobní výpady paní starostky proti konkrétním diskutujícím, které se samotnou projednávanou věcí neměly nic společného. Politická kultura klesá dost nízko. Škoda.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: 8 hodin je málo

22.6.2015 13:11 vložil sunegha


Dobrý den, pane Ptáčku,

masochismus je ve spojení s pokusy o politiku na komunální úrovni docela zajímavá kombinace. Stejně jako sadismus obohacuje program jakýchkoliv jednání o - pro někoho vítané prvky - utrpení či rozkoše. Můj názor je takový, že při jednání zastupitelstva jsou patrné prvky sadistické. Jsou to dominantní sadisté, kteří ve vztahu ke svým submisivním obětem používají roubík či náhubek. Masochistům se to možná líbí, ale běžné populaci zatím asi ne. Zejména, když běžná populaci není ani submisivní ani masochistická. V tom se zřejmě shodneme .
Třeba si někdo dá tu práci, záznamy opakovaně shlédne, sestříhá a vznikne něco jako filmový rap.

K vlastní délce jednání zastupitelstva : je vám známo , že předkladatel návrhu nemá omezený čas k vyjádření na repliku či otázkum, zatímco ostatní diskutující mají čas omezen?
Když se např. někdo v ZOO koutku ošetřovatele zeptá, ukazujíce na známého hlodavce : "Je to nutrie ?" a místo odpovědi Ano/Ne následuje od dotázaného desetiminutový monolog na téma těžba dřeva na sluneční strání s tím, že nutrie hryže klacky, takže je hovořeno k věci, tak nezbyde, než se znovu zeptat, zda ten sympatický hlodavec je nutrie... a tentokráte se dozvíte něco cosi o autovrakovištích, protože naštosovaná auta, jsou nestabilní mohou nutrie zavalit a za obzorem přitom hučí dálnice…. atd. atd. Proto je diskuze dlouhá. Mohla by být asi ještě delší, ale to by se pak asi musela přerušit a pokračovat jindy.
Ve specifických podmínkách P- 3 nemá část opozice prostor k diskuzi jinde než na zastupitelstvu a tak se na něj pochopitelně těší a pečlivě se na jednání připravuje, včetně přípravy věcných dotazů a faktických argumentů .
Možnou polemiku na stránkách RN vést nemohu a veřejné debaty v prostorách nemovitostí, které vlastní MČ členům klubu ŽnS také radnice zatrhla ( i když v uplynulých 25-ti letech to prý možné bylo). Již nevím, kdo to z žižkovské vládní koalice vyslovil, ale prý pro to, abychom nevedli (klub ŽnS ? – ten přeci nekandidoval..) volební kampaň. Aha. Haha.
Co tedy v rámci demokratických postupů zbývá, než se ptát v čase k tomu určeném ?. Jak máme dát najevo svým voličům, že hájíme jejich zájmy a svůj program ? Mimochodem, k věci školky v Bukové bylo již dříve svoláno mimořádné zastupitelstvo, kde se však nediskutovalo, protože nebyl schválen program…Takže se téma otevřelo nyní. Již jsme se o věci bavit mohli, leč z vůle TOP09, ČSSD a ODS k tomu minule nedošlo… Tak nač ty nářky nad délkou jednání ? Všechny dotazy stejně zodpovězeny nebyly, na všechny diskutující se stejně nedostalo…


JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnS
Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: 8 hodin je málo

22.6.2015 13:36 vložil Jirka Ptáček

Řekl bych, že Vám nikdo roubík nasadit nedokáže :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: 8 hodin je málo

22.6.2015 13:32 vložil Jirka Ptáček

Ondřeji, bylo to třetí zastupitelstvo, kde se na obou stranách točily stále stejné argumenty. V podstatě po prvních 30 minutách už všichni recyklovali vyřčené myšlenky a celé jednání se proměnilo v politickou exhibici.
Z každého z těch jednání mám pocit, že se propast zvětšuje a podle mě to nikomu neprospívá. Škoda.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: 8 hodin je málo

22.6.2015 14:40 vložil Ondřej Rut

Na zvětšující propasti se shodneme, jelikož jsme se však ocitli každý na druhém břehu (opozice a koalice), zřejmě se již neshodneme na tom, kdo tuto propast hloubí. Tak to nechme na politicky nezainteresovaném občanu, ať si pustí záznam ze zastupitelstva a posoudí to sám ;-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: 8 hodin je málo

22.6.2015 17:56 vložil Jirka Ptáček

Nehodlám se přít o to, kdo má více másla na hlavě. Nicméně samotný koncept stávající kooperace je prostě marný. Zatímco na chodbě se ti lidé normálně baví, tykají si a v podstatě se na ledasčem shodnou, tak před kamerou a skupinkou 10 rodičů tvořící veřejnost, rozehrávají jakousi hru. Měj se fajn Ondřeji.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: 8 hodin je málo

25.6.2015 12:35 vložil Bartoloměj

Vy jste dobří klauni. Jeden tvrdí, že koalice přecházela věci mlčením a druhý Sunegha, že mluvili a mluvili.... že opozici ani ke slovu nepustili. Takoví jako vy toho fakt hodně prosadí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: 8 hodin je málo

25.6.2015 14:33 vložil Zdenek

Zde diskutuje pan Ptáček, který tam byl jenom krátce a Vy jste tam nebyl vůbec.Zdejde o to, že se má zrušit školka, která funguje, má být zavřená, aby zchátrala, a potom se budou dělat projekty na drahé moduly. Pro děti z panelákú je důležité, aby zde měly zbytek původního prostředí.Na zasedání se pouze opozice ptala, proč nemůže být školka příští rok v provozu a nedostala odpověd.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: 8 hodin je málo

26.6.2015 14:54 vložil Bartoloměj

Ale prdlačka. Koukal jsem na to na webu. Reagoval jsem pouze na pány ze stejné party. Jeden tvrdil, že jej nepustili ke slovu a druhý že poořád mlčeli. Kecají oba.

Jinak tímhle aktivismem možná posbírají protestní hlasy od nespokojenců. Nicméně každého v zastupitelstvu leda tak naprdnou a nic neprosadí. Kdyby nedělali 4 roky před volbama volební kampaň a nehráli divadýlko, možná by ta jejich účast v zastupitelstvu k něčemu byla.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 8 hodin je málo

26.6.2015 15:57 vložil zdenek

Vy jste .tam nebyl.Zns pouze chtěla ,aby školka další rok byla v provozu, když j e provozuschopná. Nic se nebude řešit, bude pouze zavřená.Vzniknou náklady na hlídání a. bude chátrat. Byly zde soustředeny děti s určitou diagnozou a musí přejít do jiných školek. Zrušení nemá logiku a proto Zns žádala zachování nebo alespoň vysvětlení. Koalice neodpovídala, paní starostka také neodpověděla.Koalice pouze jednotně hlasovala pro zrušení.Jeden z názorů radnice je, že tam budou jesle pro celý Zižkov a rodiče tam budou muset i parkovat. Nebo, že tam budou moduly.,které ale zničí zahradu.Ale v každém případě se příští rok nebude nic dít a školka mohla pokračovat ,přestože úspěšně sloužila.Měla by tam naopak v každém případě zůstat, protože to je klasický prvek v panélákovém prostředí.Ani starší hračky dětem nevadí. Opozice nejsou aktivisté, když uplatnují rozumný názor,proto byli voleni. .


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama