Diskuse

Názor zastupitele: Sto miliónů sem, sto miliónů tam

Vložit nový příspěvek

rozhodnutí ÚOHS 2016

11.1.2017 10:34 vložil Tomáš Štampach

Vážený pane kolego,
dovolím si stručně reagovat na závěr Vašeho příspěvku, kde se zmiňujete o 2 rozhodnutí ÚOHS z loňského roku, kdy Úřad shledal pochybení na straně zadavatele MČ Praha 3 a udělil ji 2x pokutu ve výši 30.000 Kč.
1) Týká se rozdělení zakázky na 2 zakázky malého rozsahu - "Úprava okolí areálu biatlonu v Parku Parukářka" a "Vybudování parkového vodovodu, grilovacích míst, psího hřiště a úprava dětského hřiště v parku Parukářka". Tento nezákonný postup proběhl v říjnu 2015, tudíž za něj nese stávající koalice plnou zodpovědnost a jistě nejenom Vás správně zajímá, kdo bude za porušení zákona potrestán.
2) Týká se zakázky "Zlepšení kvality řízení Úřadu městské části Praha 3", kde ÚOHS shledal netransparentní hodnotící kritérium. Rád bych připomněl, že tato zakázka byla vypsána v únoru 2013, tudíž v době, kdy Vaše uskupení Ž(n)S bylo v Radě. Ze zápisu na internetu se dá dohledat, že zadávací podmínky tenkrát v Radě odsouhlasili mj. Vaši dnešní kolegové v zastupitelské lavici, pánové Stropnický a Rut. Pan Rut byl dokonce i členem komise pro otevírání obálek a následně i hodnotící komise. Domnívám se tak, že Váš "útok" na současnou koalici je v tomto případě unfair, "máslo na hlavě" za tuto zakázku totiž leží na hlavách předchozí koalice, tudíž i představitelů Ž(n)S. Rovněž i v tomto případě by mě zajímalo, kdo bude či byl za porušení zákona potrestán. S pozdravem
Tomáš Štampach, zastupitel za Svobodné


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama