Diskuse

ODS si udržela vliv na akciové společnosti Prahy 3

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Výstižné

3.10.2011 11:01 vložil bez iluze

Takže máte po roce od vyhraných voleb alespoň přístup k informacím samozřejmě bez možnosti jakkoliv ovlivňovat chod zmíněných a.s.. Přijde Vám to normální?

Výše je zmíněno, že jsou akciovky jedno z důležitých témat na Praze 3. Proč jste nepodmínili změnu ve vedení společností jako součást koaliční smlouvy?

Celé to budí dojem, že jste jako TOP 09 neměli o nějakých akciovkách ani páru a podle toho vaše politika vypadá. Lupáčovka je tunel na peníze MČ Praha 3 i díky vám. Bohužel.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Výstižné

3.10.2011 14:20 vložil XOOR

Dekuji za vysvetleni, sam jsem v tom nemel tak uplne jasno.
:)
Az budete mit neco skutecne konstruktivniho k debate, dejte vedet.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

3.10.2011 14:44 vložil Bez iluze

Díky členství v dozorčích orgánech a.s. máte přístup ke smlouvám, které stanovují čerpání peněz MČ Praha 3 na projekty Lupáčovka, i když rozdělené záměrně na mnoho částí, aby je nebylo možné kontrolovat. Zveřejněte. Buďte tranpsaretní! Předejte smlouvy Oživení.

Vy debatovat ani nechcete. Chcete se jen plácat po ramenou s panem Popovem, jak tu politiku děláte na Praze 3 dobře. Peníze MČ dál tečou skrze akciovky ven, o zápisech z komisí a výborů si můžeme nechat jen zdát, před přijetím pravidel privatizace utíkáte a komisi raději ani nesvoláváte. Možná čekáte, až vám ty pravidla skutečně předá koalice Žižkov nejen sobě.

Zatím ten boj s korupcí na Praze 3 prohráváte. Na druhou stranu si vás lidi zvolili a mají vás tam. Když to chtějí, mají to mít.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

3.10.2011 14:44 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

Pane XOORe, jednak musím Vás i pana Popova ocenit, že se s námi smrtelníky bavíte. ODS se na to nikdy nezmohla. A současně musím vyzdvihnout to, co navrhuje pan Stropnický. Jeho nabídka je hozenou rukavicí – to je přeci konstruktivní více, než dost, ne?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

3.10.2011 16:19 vložil XOOR

Ano, ten navrh je ve svem principu konstruktivni, ale uz nerika jak to udelat.
Jedna vec je rict "chci to a to, nejlepe predevcirem" a druha vec je toho skutecne dosahnout, alespon pozitri. Ale tohle je pomerne typicky pristup zde na webu - vim toho pulku, ale presne vim co s tim. S tim se bohuzel neda nic delat, jen to celkem zbytecne komplikuje diskusi. Viz ta vymena lidi v akciovkach - pri trose namahy se da celkem snadno vydedukovat z verejne pristupnych dokladu jediny mozny zpusob jak to udelat, ale ne - ono je mnohem efektivnejsi zacit se ohanet hromadou otazniku za expresivnimi vetami typu "jaktoze TOP09 a my ne" nebo "se spolu dohodli" a celkem nepokryte naznacovat nejakou levarnu.
To je holt zpusob opozice.

Zpet k puvodnimu tematu - budte ubezpecen, ze jakmile se k podobnym zalezitostem dostanu, tak pokud to nebude v rozporu s necim dalsim, budu trvat na zverejneni. Nevidim duvod proc to komusi predavat, kdyz je to (jako kazda smlouva s verejnou instituci) verejna zalezitost a jako takova by mela viset na webu radnice - zadavaci dokumentace, vyberove rizeni, vysledky vyberove komise, smlouva.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

3.10.2011 17:16 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

Tak teď Vám nerozumím. Prostě se zvednout, navrhnout revokaci a hlasovat. Chcete to změnit, opozice Vám nabízí pomoc a dohromady je Vás více jak půlka. Kde je problém?

Možná je to jak říkáte a opravdá vím jen "půlku". Ale jsem pozorný čtenář a rád si to nechám vysvětlit. Bohužel však ten kdo ví víc, tak se o tom příliš nešíří.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

3.10.2011 17:26 vložil Bez iluze

Stačí se dohodnout s Žižkov nejen sobě, vyvolat hlasování a revokovat dřívější usnesení.

Stačilo si dát jako podmínku pro vznik koalice s ODS totální obměnu vedení akciovek. Vzhledem k naivitě členů TOP 09 zcela neprůchodné. Bohužel jste neznali politické poměry v Praze 3 a až po vzniku koalice jste zjistili co se děje.To už bylo na změnu v akciovkách pozdě. ODS si s vámi pohrála jak kočka s myší a teď se vám to nelíbí. To se dá pochopit, protože nikdo nechce vypadat jako blb. Každopádně to, že se vám AŽ po roce vůbec podařilo dostat dovnitř akciovek o něčem svědčí. Bohužel o ničem dobrém pro TOP 09. Ještě teď jste naivní.

Ble, ble, ble. Ty informace měly být dávno zvěřejňovány. Smlouvy jsou záměrně "uschovávány" pod křídla akciovek, kde prý podléhají obchodnímu tajemství. Po celou dobu se snažila Strana zelených a Žižkov nejen sobě k informacím dostat, ale kde nic tu nic. ODS s ČSSD si dál jede svoje kšefty vám přímo pod rukama.
Teď se k informacím o smlouvách týkajících se Lupáčovky snaží dostat občanské sdružení Oživení. Taky z velké části marně.

Ohledně zveřejňování na webu. To je krásná myšlenka, ale jenom podtrhuje vaší naivitu. Na tom webu nejsou ani teď zobrazovány zápisy z výborů a komisí. Zápisy ze zastupitelstva jsou tam poslední 3 a před rokem 2011 vůbec nic.

Zadržování informací, to je to, co se aktivně praktikuje na webu MČ Praha 3.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

4.10.2011 14:20 vložil XOOR

Ano, mate naproprostou pravdu - vubec jsme netusili co se v akciovkach deje.
Asi proto je mame ve volebnim programu jako samostatny bod zcela omylem.
Nebyl jsem u koalicniho vyjednavani, ale nemyslim si, ze by jediny bod byl tak fatalni, ze by s nim stalo a padalo vsechno ostatni.
Obzvlast, kdyz uvazim alternativy.
Jen si prskejte dal, sice nevim kdo jste, ale nez s takovymi tak radsi (naivne) s ODS... :)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

4.10.2011 14:45 vložil Bez iluze

Tím je asi řečeno vše. Hezkou cestu s ODS. Doufám, že ti voliči, kteří si tolik přáli změnu v Praze 3 budou brát vyjadřování členů TOP 09 na zřetel i při rozhodování v příštích volbách. Kdo volí TOP 09, volí ODS.

Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

4.10.2011 14:59 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

Nezlobte se na mě, ale teď jste docela dobře prezentoval jeden ze základních problémů české politiky. To je samé MY - VY - S NIMI - PROTI VÁM... V parlamentu se pravidelně střídá pravice s levicí, takže většina reformních snah nepřežije více jak jedno volební období. Schází snaha o všeobecnou shodu.

Z mého pohledu by bylo daleko více kulturní, kdyby se opozici neupíralo právo kontroly a vzhledem k tomu, že mají podporu významné části obyvatelstva, tak by si zasloužili i své slovo. To se v Praze 3 nedělo a bohužel i nadále neděje a jeden na druhého jen pokřikujete. Přitom politici přicházejí a zase odcházejí, jen ty seky po nich zůstávají.


Reagovat  Reagovat s citací


Výstižné

4.10.2011 19:59 vložil Simeon Popov

Ještě jednou dobrý den pane "Kardinále",
souhlasím s Vámi, já osobně jsem veřejně tvrdil a budu tvrdit, že je nutné řešit problémy prací, hledáním řešení, děláním rozumných kompromisů, věcným diskutováním apod., a to vše společně, bez rozdílu na stranickou příslušnost, jelikož vždy jde o lidi (v případě, že se něco vyjednává) a vše by se mělo dělat pro lidi. V určitých případech je nutné hledat společnou řeč, opustit populismus, ješitnost, zbavit se předsudků a přílišné podezíravosti. Samozřejmě budou vždy mezi lidmi, politickými stranami rozdíly, minimálně v tom jakými prostředky určitý cíl dosáhnout, ale směr by snad měl být vždy stejný.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama