Diskuse

Ondřej Rut: Změny v územním plánu povedou k zástavbě zeleně

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Komenské nám.

23.3.2010 16:45 vložil Bob1

Kolik garáží by za tu cenu bylo?

Jinak s Vámi v zásadě souhlasím. Jen bych do toho netahal skutečnost, že parkování bude drahé a tedy bude jen pro bohatší lidi. Z hlediska prostoru a investic je jedno, kdo tam bude parkovat. Pokud někdo bohatý zaparkuje v podzemí, bude to výhodné i pro méně solventního občana... protože ten bohatý mu tak uvolní místo na povrchu. Tedy podle mě je důležité, aby ty garáže byly plně využité a aby obec byla investicí co nejméně zatížena. Navíc čím více aut se přesune do podzemí, tím více bude prostoru pro pěkné chodníky a zeleň. Samozřejmě mi je jasné, že je to teorie a praxe je závislá především na řízení těchto akcí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Komenské nám.

23.3.2010 17:44 vložil chk

S tím parkováním nemusíte mít prvdu, Bobe. A nejde ani o rozdíly mezi chudými a bohatými. Nicméně jste si mohl všimnout, že po zavedení parkovacích zón se hodně rozšířily soukromé parkovací plochy ve všech možných prolukách, ve vnitroblocích, na dvorkách apod. Neparkují tam však obyvatelé v místě žijící, alebrž často auta služební nebo auta lidí do Prahy dojíždějících za prací z okolních satelitů.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Komenské nám.

23.3.2010 18:31 vložil Bob1

Záleží na nastavených podmínkách. Pokud se nepletu, tak nyní kdo chce získat místo v obecní garáži, musí mít trvalé bydliště na území Prahy 3. Diskuse nad tím, zda se přesunou pod zem auta boháčů, nebo stejné množství chuďasů je podle mě zbytečná.

Jak říkám, vše je otázka konkrétnich pravidel a financí. Osobně mi přijde 1,75 mil./místo opravdu hodně. Nejsem však odborník.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komenské nám.

23.3.2010 22:27 vložil chk

Za to si postavím barák. Pravda, bez pozemku, ale garáž mít bude :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Komenské nám.

23.3.2010 17:55 vložil Ondřej Rut (SZ)

Pokud bohatý chudému uvolní místo na povrchu, pak se parkovací místa pod zem nepřesunou, pouze pod zemí vzniknou nová a padá tak argument kultivace veřejného prostoru - tedy hlavní radniční argument pro výstavbu garáží.

Garáže na Jiřáku mají mít kapacitu 424 parkovacích míst. Jedno místo by tak mělo stát jeden a tři čtvrtě milionu. Radnice chce najít soukromého investora, který by s ní náklady sdílel a inkasoval pak poplatky za pronájem parkovacích míst. V době krize ho však myslím nesežene.

Bližší info o projektu najdete v dokumentaci EIA: http://tomcat.cenia.cz/eia/detail.jsp?view=eia_cr&id=PHA169


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama