Diskuse

Ondřej Rut: Změny v územním plánu povedou k zástavbě zeleně

Vložit nový příspěvek

Ad garáže

25.3.2010 13:14 vložil Kateřina Brožová

Dobrý den, myslím, že s parkovišti je to jako s novými silnicemi, čím víc se jich postaví, tím víc se jich zaplní. Domnívat se, že se nějaké plochy uvolní pro zeleň a pěší či cyklistické komunikace je naivní. V Praze to snad ještě nikde nenastalo. Chodím po Žižkově a Vinohradech převážně pěšky. Auta a psi téměř vytlačili pohyb dětí, maminek a vůbec chodců z ulic. U škol, kde by mohly být aspoń malé parky - např. právě Lupáčova a Komenského, se staví podzemní nadzemní garáže! A přitom obě školy se potýkají s tím, že nemají venkovní prostory pro sportovní a relaxační užití.
Výstavba cyklistické stezky na Vítkově se zoufale vleče. Zcela chybí logické propojení a vstupy z Koněvovy ulice. Zato jsou zbudovány úžasné betonové schody "odnikud" ze severozápadní strany Vítkova.
Žižkov si zaslouží lepší zacházení.
Kateřina Brožová
Reagovat  Reagovat s citací


Re: Ad garáže

25.3.2010 14:25 vložil Ondřej Rut (SZ)

Souhlasím s Vámi, politici na Žižkově i v celé Praze mají prostě špatně nastavené priority, proto si myslím, že změna územního plánu na Komenského náměstí přinese místním víc škody než užitku. Cyklostezka na Vítkově bude myslím velkým krokem vpřed, vznikla však jako vedlejší produkt realizace Nového spojení. Kdyby toho nebylo, neměli bychom ani tuhle cyklostezku. Její otevření se nyní chystá tento podzim. Nástupy na stezku a na Vítkov z Koněvovy radnice už projektuje a předpokládám, že budou postupně realizovány v příštích letech. Jde to ale všechno příliš pomalu.

Garáže v Lupáčově ulici jsou nešťastné nejen kvůli promrhaným milionům a zničenému parku, ale i kvůli dopravě kolem ZŠ Lupáčova. Auta budou do garáží zajíždět a vyjíždět z velké části přes Lupáčovu ulici, tedy kolem základní školy. Dopravní režim v okolí by se měl nějak upravit, aby už nedošlo k podobné tragické nehodě jako se stala před garážemi na křižovatce v Lupáčově.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama